Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trzy jabłonie - marzenia o ogrodowym azylu

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzy jabłonie - marzenia o ogrodowym azylu

Karolinek 22:40, 19 cze 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
hanka_andrus napisał(a)
U mnie byłaś o 19:30.A ja wtedy właśnie do domu z ogrodu wracałam. Przeczytałam i obejrzałam od początku Twoje działania i jestem pod wrażeniem zmian,które opisujesz.
Cieszę się,że zdecydowałaś się ujawnić, będzie nas więcej, a przy okazji zapraszam do mnie do ogrodu. 14 lipca mamy spotkanie, z kilkoma osobami z Ogrodowiska, Jest wątek spotkaniowy: Piknik w Hanusiowie 14 lipca 2013.
Przy okazji odpowiem jak rozmnaża się chrzan: Trzeba wyciąć kawałek rośliny z listkami, Korzeń może być 5 cm.Wsadzamy do ziemi i za rok mamy dorodny chrzan. Ja ze swoiumchrzanemjuż5 rok walczę. I ciągle mi odbija na grządkach ,gdzie nie chcę.Byłam w ogrodzie od rana, ale podlewanie dopieropod wieczór mogłam zrobić.
Na powitanie moja lilia.





Haniu, bardzo się cieszę, że mnie odwiedziłaś, czułam się trochę samotnie. A teraz od razu mi lepiej.
Dziękuję za zaproszenie, jak tylko będę na miejscu, to na pewno przyjdę. Nie ma to jak spotkać się w realu. I na żywo popodziwiać ogródkowe roślinne piekności.
Muszę przyznać, że trochę podłamałaś mnie inf. o niezniszczalnym chrzanie, mam go strasznie dużo i sama przyczyniłam się do jego rozmnożenia przez niewiedzę. Mam talent wybitny, oby do innych roślin taki sam.
Dziękuję za śliczną lilię.
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
hanka_andrus 23:33, 19 cze 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Mąż posadził mi chrzan na środku grządki,żeby był''pod ręką'', grządki nie ma, męża nie ma trawnik jest, a na środku trawki, mam jeszcze resztki chrzanu. Ale czego nie dam rady wyrwać z korzeniami ,ucinam kosiarką.
Lilie zaczynają już kwitnienie. Najpierw bulwkowate, to są takie pomarańczowe, z bulwkami w kątach liści, kwitnące kielichami do góry. Ta co dostałaś, tegoroczny marcowy zakup,śnieg spadł,nie było jak do ogrodu, zostały w donicach i zakwitły na balkonie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zuza12 23:35, 19 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Witam kolejną dziewczynę z Koszalina. Widzę, że nieźle się już napracowałaś aby doprowadzić ogród do stanu używalności. Ale mogę Cie pocieszyć, że w ogrodzie pracy nigdy Ci nie braknie. Zapraszam na wirtualny spacer w moim ogrodzie. Mam nadzieję, że spotkamy się w realu u Hani.
Pozdrawiam i kwiatka na powitanie wysyłam.
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
hanka_andrus 06:55, 20 cze 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Miłego dnia.
Widzę,że i inne koleżanki zaczynają zaglądać. Wkrótce nie będzie czasu na odpisywanie wszystkim.
Ściskam
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Ola54 07:55, 20 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Karolinek napisał(a)
kompozycja doniczkowa zasłaniająca brzydką studzienkę
komarzyca, bakopa, osteospermum, które uwielbiają słońce. Polecam są śliczne, w różnych kolorach i kwitną do mrozów.



to mi się podoba
Karolinek 09:25, 20 cze 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
hanka_andrus napisał(a)
Mąż posadził mi chrzan na środku grządki,żeby był''pod ręką'', grządki nie ma, męża nie ma trawnik jest, a na środku trawki, mam jeszcze resztki chrzanu. Ale czego nie dam rady wyrwać z korzeniami ,ucinam kosiarką.
Lilie zaczynają już kwitnienie. Najpierw bulwkowate, to są takie pomarańczowe, z bulwkami w kątach liści, kwitnące kielichami do góry. Ta co dostałaś, tegoroczny marcowy zakup,śnieg spadł,nie było jak do ogrodu, zostały w donicach i zakwitły na balkonie.


Haniu, widzę, że też od rana działasz, u mnie dzisiaj pobudka o 5.15, nie mogłam spać i raniutko zgodnie ze sztuką ogrodniczą podlewałam mój trawniko-chrzanownik.
A to moja lilia, a dokładnie to syna, z jego rabatki. Tu jeszcze w pąkach. Syn codziennie chodził i ją dopingował.








Udanego dnia!
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Karolinek 09:37, 20 cze 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
zuza12 napisał(a)
Witam kolejną dziewczynę z Koszalina. Widzę, że nieźle się już napracowałaś aby doprowadzić ogród do stanu używalności. Ale mogę Cie pocieszyć, że w ogrodzie pracy nigdy Ci nie braknie. Zapraszam na wirtualny spacer w moim ogrodzie. Mam nadzieję, że spotkamy się w realu u Hani.
Pozdrawiam i kwiatka na powitanie wysyłam.


Zuza, witam Cię serdecznie i fajnie, że zajrzałaś do mnie, na pewno wpadnę z rewizytą. To że ogródek wymaga stałej pracy, już zdążyłam odczuć, ale w porównaniu z tym, co było i jak odczuły to moje plecy i kolana, to jest pestka. W tym czasie nawet we snach odwiedzały mnie chwasty. Teraz już jest dobrze, nie mam pustyni, tylko świeżutką trawkę.
Pozdrawiam!
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Ayna 10:01, 20 cze 2013


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Witaj Karolinku,
fajnie, że Ogrodowisko "rośnie" w Koszalinie
Koniecznie rób zdjęcia na bieżąco, to bedzie widać wszelkie zmiany w Twoim ogrodzie. Jak porównasz zdjęcia w przyszłym roku będziesz zaskoczona. No i będziesz miała metamorfozę
Pozdrawiam, Anna
____________________
"Ogród japoński po polsku"
hanka_andrus 11:05, 20 cze 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Piękna lilia! Ja mam taki sam kolor, ale bez kropek!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
popcorn 11:15, 20 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Karolinko, ja też Karolinka
Koszalin rośnie w siłę! Hanusia już Cię znalazła, widzę! Piękne te jabłonie! Pokaż jak z zieloną trawą wyglądają Skalniaczek też ok, chcoiaż w większości wychodzi średnio, u Ciebie nie razi Roślinki rosną jak szalone
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies