Gdzie jesteś » Forum » Spotkania » Spotkanie w Pisarzowicach - lipiec 2013

Pokaż wątki Pokaż posty

Spotkanie w Pisarzowicach - lipiec 2013

danuta_szwajcer 11:59, 08 lip 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Aniu piękne zdjecia: Mogłam sobie te cudne hosty ponownie zobaczyc
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Margarete 15:56, 08 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ale świetne spotkanie, jak miło was obejrzec wszystkich a do tego w takim otoczeniu. Piekne ogrody, piekne fotki, super spotkanie !
Mam pytanie do naszych "sląskich" forumowiczów, planowałam w najbliższą sobote wybrać sie do ogrodu Kapiasów w Goczałkowicach ale teraz widże że te ogrody w Pisarzowicach równie piekne... od nas róznica w odległości nie jest istotna.. i tu i tu prawie taki sam dojazd, to co mi radzicie ? które ogrody powinnam obejrzeć ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
gierczusia 16:06, 08 lip 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
U Kapiasów jest bardzo duży ale jeszcze młody w znacznej części .. U Pudełka w Pisarzowicach jest piękny ogród ale to ten prywatny , nie jest zawsze otwarty dla zwiedzających... U Pudełka nr 2 jest raczej styl japoński i też niezbyt duży.. Najwięcej do oglądania u Kapiasów.. ..

Ale to moje zdanie
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
BarbaraM 16:07, 08 lip 2013


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Uuu..cha,cha....
Ale pytanie!

W Pisarzowicach jest pięknie.
Ogród japoński można zwiedzić zawsze,ale ogród prywatny jest normalnie zamknięty.
Czasami jest otwierany przy różnych okazjach.
Teraz jest zamknięty.Będzie otwarty 13-15 wrzesień.
Wtedy będzie "Święto wrzosa".
Może wtedy warto pojechać zobaczyć te wrzosowiska i jednocześnie ogród japoński.
A teraz pojechać do p.Kapiasów w Goczałkowicach?...
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
gierczusia 16:08, 08 lip 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Aniu .... Prześliczne zdjęcia .... Wspomnienia wróciły .. Jak to możliwe ,że ja domku hobbita nie widziałam ???? A akcja " żaba " była niemożliwa ... Te żaby maja tyle samo fotek , co my
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
anna_g 16:10, 08 lip 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Małgosiu.... wszystkie
A poważniej to... trudny wybór Może powiem tak: w Goczałkowicach jest jeden ogród - Kapiasów (nowy i stary) za to większy... Natomiast w Pisarzowicach jest ogród azaliowy Pudełek - ten przy szkółce (tyle, że azalie już nie kwitną), ogród prywatny to chyba będzie w sobotę zamknięty - my mielismy szczęście że akurat był otwarty ale nie zawsze tak jest (moje zdjęcia pochodzą w większości z ogrodu prywatnego), obok jest kolejny ogród japoński Pudełko... Niedaleko jest jeszcze szkółka Kubiczek - na tej samej ulicy co azalie (ul. Pańska), dosłownie kawałek dalej i, moim zdaniem, warto tam też zajrzeć bo i tam jest ogród pokazowy, calkiem inny... Jeśli byście chcieli można się pokusić o podjechanie do Janowic - też niedaleko do szkółki Ibuki, ogród pokazowy jest być może malutki, no i nie wiem jak wygląda gdy nie kwitną azalie, ale mnie się bardzo podobał i warto zobaczyć bonsai. W zasadzie też niedaleko jest szkółka Milczyński i tam też podobno sa ogrody do zwiedzania choć nie byłam więc nie potrafię powiedzieć jak tam jest... Na pewno więcej możliwości jest w rejonie Pisarzowic, choć ogrody u Kapiasa też są warte polecenia. Zależy ile czasu chcecie poświęcić na to "zwiedzanie"
Proponuję zajrzeć też na ich strony internetowe - każda ze szkółek i ogrodów ma fajnie rozpisaną. Hmmm.... no nie wiem czy Ci pomogłam... w razie czego dopytuj A inni pewnie też wypowiedzą swoje zdanie
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Sebek 21:11, 08 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pooglądałem nowe fotki i idę dalej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
boguslawa_ma... 22:17, 08 lip 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Margarete napisał(a)
Ale świetne spotkanie, jak miło was obejrzec wszystkich a do tego w takim otoczeniu. Piekne ogrody, piekne fotki, super spotkanie !
Mam pytanie do naszych "sląskich" forumowiczów, planowałam w najbliższą sobote wybrać sie do ogrodu Kapiasów w Goczałkowicach ale teraz widże że te ogrody w Pisarzowicach równie piekne... od nas róznica w odległości nie jest istotna.. i tu i tu prawie taki sam dojazd, to co mi radzicie ? które ogrody powinnam obejrzeć ?

Ja bym wybrała Kapiasów - przynajmniej łatwiej trafić
W Pisarzowicach więcej można kupić,większy wybór roślin, ale to moje zdanie
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
boguslawa_ma... 22:20, 08 lip 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
anna_g napisał(a)
tyle u mnie A z ostatniej szkółki to nie macie nic obfocone??? A zakupy??? To pewnie w wątkach, kurcze kiedy ja tam dotrę
Jeszcze raz wielkie dzięki - jesteś kofani bardzo bardzo bardzo I strasznie się cieszę że trafiłam tutaj Buziam, ściskam i co tylko Do następnego razu [/quote
Tam to wpadlyśmy w szał zakupów i nikt nie myślał o fotkach a było co wybierać
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Margarete 10:22, 09 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ojej, tyle podpowiedzi tu mam... dzieki bardzo za rady, skoro nie zawsze prywatne ogrody w Pisarzowicach są dostępne to może jednak zdecyduję sie za waszą rada podjechac do Kapiasów, a te ogrody w Pisarzowicach obejrż przy jakiejs innej okazji - może tego 13-15 wrzesnia sie tam wybiorę... skoro bedzie na pewno wtedy otwarty.
Bogusiu, Aniu, Elu, Basiu dzieki za odpowiedź, relacje z mojej wycieczki zdam na pewno na swoim watku. Pozdrawiam

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies