Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Arturro 18:57, 14 cze 2014

Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 16
Do koszenia mam jeszcze pare centymetrów czyli ten chwast to perz? Myslałem ze to tzw Turzyca przybywa tego w bardzo szybkim tempie niestety.
Mazan 20:00, 14 cze 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Arturro, na Twoim trawniku są podstawowe chwasty nowo zakładanych upraw i jeśli postąpisz z nimi umiejętnie - do przyszłego roku przetrwa 1/4, a następnie z braku nasion mogą pojawiać się sporadycznie i właśnie od Ciebie będzie zależało czy się rozmnozą.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Arturro 20:20, 14 cze 2014

Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 16
tzn wyrywać ręcznie czy poczekać do koszenia?
Mazan 21:08, 14 cze 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Arturro, jeszcze nie słyszałem, żeby komukolwiek udało sie wyplewić 'do czysta', albo wykosić. Dlatego w rolnictwie i w ogrodnictwie znalazły stałe miejsce zwroty takie , jak uprawki - nie myl z uprawami. W tym przypadku będą to uprawki/prace pielęgnacyjne mające na celu odchwaszczanie i koszenie, jako zabieg przyspieszający zagęszczenie, gdyż wiele chwastów nie wytrzymuje konkurencji i 'wypada'. Celowe wydaje się stosowanie tych prac uzupełniając je o inne w danej chwili konieczne od podsiewu po aerację i wertykulację w następnych latach.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
kris_bialystok 08:47, 16 cze 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
zaleca się, żeby zwalczyć perz kosić regularnie co 4 dni - poprawcie jeśli się mylę

pytanie mam w takim razie - do ilu dni można bezpiecznie przeciągnąć koszenie - żeby nie rozsiało się dalej - jeśli padają deszcze?

teraz mam taką sytuacje - trawa nie koszona 6 dni bo ciągle pada - dziś spokojniej więc skoszę - ale widzę, że jest już dość długa....(chyba) za długa
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Gardenarium 21:15, 16 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Perz się nie rozsiewa, perz rozłazi się przy pomocy podziemnych rozłogów, ale nie lubi koszenia i systematycznie koszony z czasem wyginie. Czas przeciągania koszenia nie ma tu znaczenia, jeśli przeciągniesz raz czy dwa nawet o tydzień. Trawie tylko może to nie wyjść na dobre, bo przerośnie, a potem zrzednie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kris_bialystok 08:48, 17 cze 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
jasne - dziękuje za odpowiedź
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
poczatkujaca 06:20, 18 cze 2014

Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 23
Kochani doradźcie albo podsuńcie artykuły, jak pozbyc sie chwastów z trawnika. Po lekkim wiosennym przenawożeniu go właśnie substralem na chwasty za radą forumowiczów przeprowadziłam wertkulację (ręczną) dosypałam ziemi i dosiałam trawę. Po 5 tygodniach mam wysyp chwastów głównie mlecza, babki i czegos o małych listach płożącego sie. Co mogę robic żeby nie zaszkodzic młodej trawie a pozbyc się chwastów lub przeciwdziałac ich narastaniu, bo dostały takiego speeda. Dodam że trawnik jest w dośc zacienionym miejscu i jest trochę mchu. Pomożecie z planem działania
poczatkujaca 06:20, 18 cze 2014

Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 23
Kochani doradźcie albo podsuńcie artykuły, jak pozbyc sie chwastów z trawnika. Po lekkim wiosennym przenawożeniu go właśnie substralem na chwasty za radą forumowiczów przeprowadziłam wertkulację (ręczną) dosypałam ziemi i dosiałam trawę. Po 5 tygodniach mam wysyp chwastów głównie mlecza, babki i czegos o małych listach płożącego sie. Co mogę robic żeby nie zaszkodzic młodej trawie a pozbyc się chwastów lub przeciwdziałac ich narastaniu, bo dostały takiego speeda. Dodam że trawnik jest w dośc zacienionym miejscu i jest trochę mchu. Pomożecie z planem działania
katiaxx 09:12, 18 cze 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Danusia zapewne da jakąś konkretną radę, ja po swoim trawniku chodzę co dzień z nożem i wydłubuję, zadziwiają mnie np osty, było ich sporo, wyrwałam,myślałam że co miało wzejść to wzeszło a tu ciągle wydłubuję nowe maluchy czy substral zabił inne chwasty poza tymi które wymieniłaś ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies