Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Gardenarium 20:14, 12 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Koszenie spowoduje że chwasty nie wydadzą nasion.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gemciu83 08:25, 13 cze 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Gardenarium napisał(a)
Koszenie spowoduje że chwasty nie wydadzą nasion.

Pod warunkiem systematyczności koszenia bo jak się prześpi jedno koszenie czy dwa to nasionka będą wiosną wschodzić
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Arturro 13:53, 13 cze 2014

Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 16
Witam trawnik ma kolo 3 tygodni i pojawiło się tego mnóstwo pytanie co to może być i czy po koszeniu bedzie zanikać. Dziekuje i pozdrawiam
katiaxx 14:02, 13 cze 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
ja mam dużo perzu, koszę, nie kwitnie, nawet idę przed kosiarką z grabiami do liści i lekko przegrabiam żeby perz trochę unieść żeby go złapała kosiarka, czytałam że perz jest jednoroczny, czy w przyszłym roku nie wyrośnie z korzeni ? mogę mieć nadzieję że się nie pojawi lub przynajmniej mniej ? Chodzę i wycinam, wyrywam etc ciągle się waham czy "olać" i zakładać od nowa czy inwestować.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 14:04, 13 cze 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Arturro - wszyscy zapewniają że systematyczne koszenie wyeliminuje chwasty jednoroczne, sama jestem w fazie eksperymentów i mój trawnik tez ma dużo chwastów.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Arturro 14:28, 13 cze 2014

Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 16
Mój ma 3 tyg a tu takie kwiatki niestety trafiłem na to forum juz po posianiu trawy teraz zrobiłbym to zupełnie inaczej-z głowa i bez pośpiechu.
katiaxx 15:26, 13 cze 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Ja to samo. Witaj w klubie
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Gardenarium 00:02, 14 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
gemciu83 napisał(a)

Pod warunkiem systematyczności koszenia bo jak się prześpi jedno koszenie czy dwa to nasionka będą wiosną wschodzić


Koszenie mam na myśli systematyczne, co 4 dni, a nie koszenie raz w sezoznie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:04, 14 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Arturro napisał(a)
Witam trawnik ma kolo 3 tygodni i pojawiło się tego mnóstwo pytanie co to może być i czy po koszeniu bedzie zanikać. Dziekuje i pozdrawiam


Co to może być? brak ugorowania terenu przed wysiewem trawnika, Po prostu były nasiona w glebie i wzeszły chwasty sobie i rosną, bo mają wodę i dobre warunki. I będą rosły jak ich nie wyrwiesz

A jak nie będziesz kosił, to wysieją się i będzie ich 100 razy więcej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:07, 14 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
katiaxx napisał(a)
Arturro - wszyscy zapewniają że systematyczne koszenie wyeliminuje chwasty jednoroczne, sama jestem w fazie eksperymentów i mój trawnik tez ma dużo chwastów.


Jak będziesz kosił co 4 dni, to chwasty będą ciągle pozbawiane części zielonej, a częśc zielona asymiluje, więc przestanie asymilować, chwasty nie zawiążą nasion i ich żywot zakończy się w tym sezonie, jako że są to chwasty jednoroczne

A jak nie są jednoroczne, tylko wieloletnie, to sprawa już nie jest taka prosta i albo będziesz je eliminować mechanicznie (wyrywanie z korzeniami) albo po roku herbicydem selektywnym na dwuliścienne.

Perz (chwast) jest jednoliścienny, herbicyd selektywny na niego nie działa, ale za to nie lubi koszenia i jest szansa na jego pozbycie się w wyniku tego zabiegu pielęgnacyjnego

Na wszystko potrzeba czasu i zabiegów z głową, jeśli się nie przygotowało terenu prawidłowo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies