Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

tommiberry 16:09, 14 cze 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
mrobert77 kiedys Danusia na pytanie co z tym zrobić powiedzial "golić nisko brody" ale do dzisiaj nie wiem co to znaczy...


tommiberry 16:11, 14 cze 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Mam pytanie o mozliwosc uzycia chemii na dwuliscienne. Trawnik zakladany w październiku zeszlego roku, dopiero od miesiaca wygląda jak powienien. Po podaniu nawozu zaczal rosnac ale pojawilo sie tez duzo koniczyny.

Wiem ze mlody trawnik ale tej koniczyny recznie juz nie wybiore...za duzo i za łątwo się rwie-wychodzi bez korzeni

czy w zwiazku z tym moge popsikac czyms na dwuluiscienne?
ElzbietaFranka 17:06, 14 cze 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
tommiberry napisał(a)
mrobert77 kiedys Danusia na pytanie co z tym zrobić powiedzial "golić nisko brody" ale do dzisiaj nie wiem co to znaczy...





To znaczy nisko kosić.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 17:09, 14 cze 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
tommiberry napisał(a)
Mam pytanie o mozliwosc uzycia chemii na dwuliscienne. Trawnik zakladany w październiku zeszlego roku, dopiero od miesiaca wygląda jak powienien. Po podaniu nawozu zaczal rosnac ale pojawilo sie tez duzo koniczyny.

Wiem ze mlody trawnik ale tej koniczyny recznie juz nie wybiore...za duzo i za łątwo się rwie-wychodzi bez korzeni

czy w zwiazku z tym moge popsikac czyms na dwuluiscienne?



Zawsze możesz jeżeli uważasz że nie dasz rady wyrywać
"Chwastox" stosować zgodnie z instrukcją.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 17:11, 14 cze 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Wiaan napisał(a)


Dziękuję za podpowiedź, trawa koszona raz w tygodniu.



Jest to niemożliwe aby w ciągu tygodnia wyrosły takie kwiatostany.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Piotr_K 21:58, 14 cze 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
ElzbietaFranka napisał(a)



Zawsze możesz jeżeli uważasz że nie dasz rady wyrywać
"Chwastox" stosować zgodnie z instrukcją.


Jakie inne środki polecacie na dwuliścienne? Też mam koniczyne, babkę ...
Trawnik złożyłem rok temu w sierpniu.
Gardenarium 23:17, 14 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
tommiberry napisał(a)
mrobert77 kiedys Danusia na pytanie co z tym zrobić powiedzial "golić nisko brody" ale do dzisiaj nie wiem co to znaczy...




"Brody" - używam tego określenia dla miejsc, które są pozostawiane np. przy drzewach, przy krawężnikach, szparach między kołkami od drzew. Tam kosiarka nie kosi i trzeba ręcznie dokaszać. Wtedy trawnik wygląda na zadbany.

Pozostawione"brody" powodują, że trawnik wygląda nieporządnie, choć jest porządnie skoszony. A więc "golić nisko brody" !!
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:27, 14 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:29, 14 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:31, 14 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Piotr_K napisał(a)


Jakie inne środki polecacie na dwuliścienne? Też mam koniczyne, babkę ...
Trawnik złożyłem rok temu w sierpniu.


Bofix
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies