Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Gardenarium 21:11, 16 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak prowadzę tyle lat ten wątek, to dziwię się, że ludzie boją się trawników z rolki i brną w te chwasty i walczą z nimi.
Te ulewy, te wschodzące chwastnice i komosy i wiechliny Proponuję -
Wyrównać ziemię, wypoziomować



Zamówić porządny trawnik, drogi i u dobrego producenta. 100% kmorzeni, z folii, nie ścinany



Rozłóż równiutko





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:12, 16 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Uwałować



Przed trawnikiem zrobić porządny i profesjonalny system nawadniający, który zadba o właściwą wilgotność trawnika, że nie przyschnie (nam nie przysycha)



Koś i pielęgnuj, a będziesz miał dość szybko tak, jak na zdjęciu, bo od razu


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:17, 16 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
inne przykłady



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maniekwawa 10:17, 21 maj 2018

Dołączył: 08 maj 2018
Posty: 4
Cześć wszystkim,

Mam pytanie do bardziej doświadczonych w zakresie pielęgnacji trawnika. Przeczytałem wiele postów na tym forum i widzę, że cześć osób zmaga się z problemami, które dotknęły również i mój trawnik, jednak nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Trawnik ma rok. W części trawnika znajdują się takie oto kępki chyba nieporządanych traw. Mają one twarde łodygi i są nieco jaśniejsze od reszty trawnika. Czy ktoś potrafi to zidentyfikować i powiedzieć co to za roślina i czy jest to jakiś chwast jednoliścienny czy odmiana trawy? Jak z tym walczyć? Po skoszeniu końcówki robią się poszarpane i suche.






Tak to wygląda w trawniku




Innym problemem są kępki trawy która w dużej mierze jest dość miękka, jednak często ma łodygę, która lubi się płożyć i podczas koszenie nie jest ona skracana.





Trawnik na wiosnę był wertykulowany
Mieszkania składa się z różnych odmian kostrzewy czerwonej, wiechliny łąkowej i życicy trwałej. Regularnie koszony, nawadniany i nawożony.


Jak z z tym sobie poradzić? Regularnie kosić i liczyć że dobra trawa to zagłuszy?
Czy te twarde łodygi z czasem puszczą liście i trawa będzie miękka? Czy raczej ekspansja złej trawy opanuje cały trawnik?

Trawnik w całości:





Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Bartek44 18:14, 21 maj 2018

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 5
Czy na taki trawnik mogę nawozic wieloskladnikowym? Trawnik jakieś 5 tygodni od wysiewu i dość sporo chwastów. Będę wdzięczny za pomoc
Marcino 06:06, 23 maj 2018

Dołączył: 08 maj 2018
Posty: 21
maniekwawa napisał(a)
Cześć wszystkim,

W części trawnika znajdują się takie oto kępki chyba nieporządanych traw. Mają one twarde łodygi i są nieco jaśniejsze od reszty trawnika. Czy ktoś potrafi to zidentyfikować i powiedzieć co to za roślina i czy jest to jakiś chwast jednoliścienny czy odmiana trawy? Jak z tym walczyć? Po skoszeniu końcówki robią się poszarpane i suche.
.

Witaj w klubie. Mam to samo na 7 letnim. To wiechnila i chwstnica. Jak oprysk nie pomoze to wypale wszytko i zasieje nowy
A jak nie to...
https://imged.pl/zrywanie-darni-profesjonalne-uslugi-glebogryzarka-25429171.html
AdWolf 20:09, 23 maj 2018

Dołączył: 23 maj 2018
Posty: 1
Witam serdecznie wszystkich użytkowników. W zeszłym roku zacząłem zakładać przydomowe trawniki. Wyszło super, trawka 1 klasa. Mieszanka wembley Rolimpex
W tym roku razem z zakupioną ziemią przyjechały jakieś chwasty, rosną bardzo szybko i proszę o pomoc w rozpoznaniu i zwalczaniu.
Ostatnie zdjęcie to trawnik zeszłoroczny.




Piotr_K 14:42, 24 maj 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Trawnik założony rok temu w sierpniu. Czy mogę już zastosować środek na chwasty. Koniczyny mam coraz więcej i takich szerokich liści (coś jak babka).
jezda 21:55, 25 maj 2018

Dołączył: 25 maj 2018
Posty: 1
masakra
HANNYA33 20:04, 26 maj 2018


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
Witam
siałem trawnik na początku maja i powychodziło bardzo dużo chwastów takich których nigdy wcześniej nie było na działce czy ktoś rozpoznaje co to za chwast i czy po pierwszym koszeniu zniknie?


____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies