Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Piotr_K 22:10, 26 maj 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Wygląda na skrzyp polny.
ElzbietaFranka 22:31, 26 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
HANNYA33 napisał(a)
Witam
siałem trawnik na początku maja i powychodziło bardzo dużo chwastów takich których nigdy wcześniej nie było na działce czy ktoś rozpoznaje co to za chwast i czy po pierwszym koszeniu zniknie?





Sa to chwasty jednoroczne przy czestym koszeniu znikaja. Nie wolno dopuscic do za kwitnienia.
Przyjechaly z ziemia to jest nieuniknione nie jestes w stanje slrawdzic skad ziemia zawsze jakies nasiona sie znajda.
Nie ma sensu czym kolwiek pryskac.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:37, 26 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
AdWolf napisał(a)
Witam serdecznie wszystkich użytkowników. W zeszłym roku zacząłem zakładać przydomowe trawniki. Wyszło super, trawka 1 klasa. Mieszanka wembley Rolimpex
W tym roku razem z zakupioną ziemią przyjechały jakieś chwasty, rosną bardzo szybko i proszę o pomoc w rozpoznaniu i zwalczaniu.
Ostatnie zdjęcie to trawnik zeszłoroczny.









U ciebie to samo chwast jednoroczny tZw ogniszka kiedy na nia mowiono kwitnie na żółto.
Kosic i nie dopuscic do mwitnienia. Usuwaj recznie dobrze sie wyrywa. Chyba lebiodka tez tam jest.
Zrob jeszcze dosiewki bo jak nie ma trawy to chwasty sie panosza.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
HANNYA33 00:55, 27 maj 2018


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
ElzbietaFranka napisał(a)



Sa to chwasty jednoroczne przy czestym koszeniu znikaja. Nie wolno dopuscic do za kwitnienia.
Przyjechaly z ziemia to jest nieuniknione nie jestes w stanje slrawdzic skad ziemia zawsze jakies nasiona sie znajda.
Nie ma sensu czym kolwiek pryskac.


Ok dzięki za odpowiedź ale bardziej zależy mi na tym jak sie nazywa ten chwast, bo bym chciał coś więcej o nim wiedzieć
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
Mazan 12:49, 27 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
HANNYA33

To sporek polny, silnie zachwaszcza gleby bardzo kwaśne o zaniedbanej agrotechnice.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
HANNYA33 00:22, 28 maj 2018


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
Mazan napisał(a)
HANNYA33

To sporek polny, silnie zachwaszcza gleby bardzo kwaśne o zaniedbanej agrotechnice.



Pozdrawiam

Dzięki Mazan jak zwykle można liczyć na Ciebie czy teraz mogę zwapnować nowy trawnik czy poczekać do jesieni? Nie mam czasu teraz ale za jakiś czas wkleje kilka zdjęć z zakładania trawnika
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
Piotr_K 15:16, 28 maj 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Trawnik założony rok temu w sierpniu. Mam na nim coraz więcej koniczyny i babki. Czy mogę już spokojnie zastosować Bofix? Ostatnie nałożenie trawnika było 8 maja.
Hightower 12:15, 31 maj 2018

Dołączył: 31 maj 2018
Posty: 1
Cześć wszystkim, szukałem na całym forum ale nie potrafię znaleźć nazwy chwasta. zasiałem nową trawą 15 ar działki na jesień, trawa jest posiana na terenie piaszczystym, wszędzie jest chwast który łatwo się wyrywa ale atakuje mocno trawnik, jest jego strasznie dużo aby ręcznie wyrywać, czy ktoś wie jak się nazywa? z góry dziękuję za pomoc
Zielonysflus... 11:01, 03 cze 2018

Dołączył: 03 cze 2018
Posty: 1
Dzień dobry.
Bardzo proszę o pomoc.
Zacznę od początku.
Zakładam trawnik z siewu, na trawnik z rolki mnie nie stać.
Ziemia w ogrodzie była po polu bardzo piaszczysta.
Chwasty które rosły zostały dwa tygodnie przed nawiezieniem nowej spryskane roundup-em.
Nawiozłem czarnoziem z bagna.
Zostało wszystko zmieszane glebogryzarka i wyrównane. Sprawdzone PH około 6.
Zainstalowałem nawadnianie.
Na nowej ziemi nie stosowałem żadnych oprysków teraz już wiem, że to był bardzo duży błąd.
Wszyscy mnie szykanowali za użycie roundup-u.
Odczekałem dwa tygodnie nie pojawiło się wiele chwastów.
Wiec siałem.
Efekt:






Udało mi się to namierzyć, chwast który przejął władze nad moim wymarzonym trawniku to najprawdopodobniej redest plamisty. Mało informacji jak z nim walczyć.
Wiem, ze na trawniku jest mnóstwo innych chwastów. Ale są pojedyncze a to co się dzieje na mojej „murawie” to jakiś redestowy horror.
Moja jedyna nadzieja, że koszeniem wytępię tego gnojka. Proszę o pomoc!
I jeszcze jedno pytanie co do koszenia. Kiedy mogę to kosić? W jednym miejscu trawa ma już 10 cm w innym dopiero zaczyna kiełkować.
Za pomoc z góry dziękuję.
Gardenarium 13:13, 03 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli to faktycznie rdest plamisty (a tak wygląda) to nie masz się co martwić, jest jednoroczny. Jak będziesz kosił, nie zawiąze nasion i wyginie. Nawet nie wyrywaj a koś trawnik i oczywiście podlewaj, żeby rdest go nie wykończył.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies