Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Zagi1111 23:37, 18 cze 2019

Dołączył: 17 cze 2019
Posty: 3
Witam.
Otrzymałem odpowiedź z wiarygodnego źródła - chwastnica!!!!
Zalecono mi kosić i nic więcej, po zimie sama "padnie", w końcu jest to chwast jednoroczny. Byleby nie dopuścić do rozsypania nasion.
Będzie trudno, ponieważ rozkłada się przy samej ziemi. W zasadzie pędy leżą na ziemi wraz z kwiatem z nasionami, więc kosiarka nie ścina a wydmuchuje nasiona na nóż i rozsiewa dalej.

Pozdrawiam
D.
head67 01:05, 19 cze 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
katel napisał(a)
head67 daj znać czy zda egzamin.


dzisiaj prykałem na probe 20 m2 zobaczymy co się stanie
ElzbietaFranka 12:14, 19 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Erik napisał(a)
Dzien dobry.

W dniu 20-5 zasiałem trawę. Po 1 tygodniu zaczął rosnąć, a teraz wygląda jak na poniższym obrazku. W ciągu ostatnich kilku dni widać coraz więcej różnych rodzajów trawy, można ją zobaczyć na środku obrazu. Jakiś pomysł, co to jest i czy to zniknie po koszeniu trawnika? Po drugiej stronie domu jest znacznie więcej tego chwastu. Dzisiaj dodam zdjęcie z drugiej strony.

Czy mogę już zacząć koszenie trawy lub czy jest jeszcze za wcześnie?








Pewnie trawnik już skosiles. Na drugiej fotce widać chwastnice trzeba ją wyrywać lub ew pryskać środkiem "puma" ale najpierw radzę zrobić próbę w kącie na metrze kwadratowym. Zapamiętać rozcieńczenie środka.
Chwastnica to paskudny chwast jak go kusisz to się krzewi i przy samej ziemi potrafi kwitnąć nasiona się rozsiewają i w przyszłym roku jest jest go jeszcze wiecej. Innymi nie należy się przejmować jednoroczne.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Erik 13:33, 19 cze 2019

Dołączył: 10 cze 2019
Posty: 4
ElzbietaFranka napisał(a)

Pewnie trawnik już skosiles. Na drugiej fotce widać chwastnice trzeba ją wyrywać lub ew pryskać środkiem "puma" ale najpierw radzę zrobić próbę w kącie na metrze kwadratowym. Zapamiętać rozcieńczenie środka.
Chwastnica to paskudny chwast jak go kusisz to się krzewi i przy samej ziemi potrafi kwitnąć nasiona się rozsiewają i w przyszłym roku jest jest go jeszcze wiecej. Innymi nie należy się przejmować jednoroczne.


Dziękuję za odpowiedź i radę.

Tak, już dwukrotnie kosiłem trawę.

Mam jednak inne pytanie:
Jeśli będę regularnie kosić trawę tak, aby chwasty nie mogły kwitnąć, czy nie zniknie w przyszłym roku, ponieważ nie wytrzyma mrozu? Czy też ryzykuję, że nadal będzie się rozprzestrzeniać i że problem będzie nadal wzrastał?
Adela 13:48, 19 cze 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Elu, czy puma jest sprawdzonym środkiem na chwastnicę i nie zniszczy trawy?
Wyczytałam kiedyś, że orkan niszczy chwastnicę - okazało, że wypalił wszystko do cna.

Mam jeszcze problem ze szczawikiem za płotem przy drodze. Czy znasz na niego skuteczny sposób?
____________________
Ela - Moja ostoja
TomaszZ 20:36, 19 cze 2019

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Witam
czy to jest chwastnica czy cosik innego???

wyrwam ile mogę ale mam tego dużo




djboo 22:01, 19 cze 2019

Dołączył: 19 cze 2019
Posty: 1
Witam
Chciałbym tylko potwierdzić działanie środka „Puma” na chwastnice, w moim przypadku podziałał, trawy nie uszkodził...
Ps: trzeba czekać na efekty około 2/3 tygodni...
ElzbietaFranka 23:01, 19 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Erik napisał(a)


Dziękuję za odpowiedź i radę.

Tak, już dwukrotnie kosiłem trawę.

Mam jednak inne pytanie:
Jeśli będę regularnie kosić trawę tak, aby chwasty nie mogły kwitnąć, czy nie zniknie w przyszłym roku, ponieważ nie wytrzyma mrozu? Czy też ryzykuję, że nadal będzie się rozprzestrzeniać i że problem będzie nadal wzrastał?







Pewnie nie zrozumiales tego co napisalam w ostatnim zdaniu.

Chodzi o to, ze koszac chwastnica sie rozrasta nisko i wypuszcza nisko kwiatostany prawie przy ziemi. Kwiaty dojrzewaja i sie rozsiewaja w przyszlym roku jak znalazl masz chwastnice znowu rozsiana. Stare pewnie mroz zmrozi to zalezy od zimy, ale nasiona w glebie zostana i wiosna odrosna.
Chwastnica ma ciemnobrazowe kwiatostany. Zobacz w necie jak dokladnie wyglada.
Jak bedziesz kosil regularnie wszystkie inne chwasty znikna bo to jednoroczne np lebiodka skoszona nie zakwita i jej w przyszlym roku nie ma.
Z chwastnica jest problem ze krzewi sie przy ziemi razem z kwiatostanami.
Zrob doswiadczenie to zobaczysz.


Mam nadzieje, ze teraz kumasz.
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:18, 19 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Adela napisał(a)
Elu, czy puma jest sprawdzonym środkiem na chwastnicę i nie zniszczy trawy?
Wyczytałam kiedyś, że orkan niszczy chwastnicę - okazało, że wypalił wszystko do cna.

Mam jeszcze problem ze szczawikiem za płotem przy drodze. Czy znasz na niego skuteczny sposób?





Adela nigdy nie sprawdzalam "pumy" nie bylo takiej potrzeby.
Raz trafiala sie obficie eM zasial spory kawalek trawnika jak robilismy skalniak traktorek jezdzil koleiny. Nawiozl ziemi i zasial trawe. Po tygodniu zaczela wychodzic chwastnica nie do ogarniecia. EM z nozem chodzil i wycinal trwalo to prawie miesiac caly czas wschodzila kilka taczek.
Albo ziemia byla z nasionami, albo nasiona trawy podejrzewam, ze ziemia.

Adelo w zeszlym roku na tym watku czesciej bywalam i co niektorzy pryskali tym srodkiem ze skutkiem pozytywnym.
I dlatego doradzam, aby sie zainteresowali czy pryskac, czy nie i z jakim skutkiem chwastnica zniknie.

To tyle pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
balbin 10:16, 20 cze 2019

Dołączył: 21 kwi 2019
Posty: 11
Witajcie,

Pomóżcie mi zidentyfikować tego chwasta.
Ostatnio dosiewałem trawę i w wielu miejscach pojawiła się ta roślina.
Potrafi nawet robić się w takie segmenty jak na ostatnim zdjęciu.

Mam zamian zastosować oprysk, co polecacie na ten chwast?



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies