Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Gardenarium 20:01, 23 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Arcicorci napisał(a)
Co to jest za chwast? Szczawik? Czym to potraktować?





Preparaty selektywne - Starane, Mniszek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adison 20:43, 27 maj 2019


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Co najlepszego polecacie na mniszka w trawniku? Dużo mi tego nawiewa z pola obok i w trawniku coraz więcej Tego jest liście jeszcze małe ale chciałabym zadziałać w porę


____________________
Zmienny ogród Ady
Gardenarium 22:11, 28 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Starane.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adison 22:18, 28 maj 2019


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Dziękuję
____________________
Zmienny ogród Ady
michal_chudzik 20:34, 30 maj 2019

Dołączył: 16 maj 2017
Posty: 10
Ostatnio w moim trawniku pojawia się jakby wyróżniająca się na tle innych trawa, pytanie czy to chwastnica czy jakiś inny rodzaj trawy?



jason 06:57, 31 maj 2019

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
Inny rodzaj niepożądanej trawy.
psulek 23:14, 01 cze 2019

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 29
Potwierdzam działanie chwastoxu Trio na turzycę. Po około tygodniu turzyca uschła. Co ciekawe, wypadł też skrzyp. Zastanawiam się, czy uschły tylko liście czy też podziemne pędy. Będę obserwował i opiszę co się dalej dzieje. Skrzyp podejrzewam tylko powierzchownie padł, ale bardziej interesuje mnie turzyca.
kit34 20:47, 06 cze 2019

Dołączył: 28 cze 2018
Posty: 7
Na młodym trawniku pokazało się coś takiego jak na foto i zaczyna szybko wypierac trawę. Możecie podpowiedzieć co to jest i jak z tym walczyc. Póki co wyrywa wiadrami chwastnice o to zostawiam bo za dużo tego. Zginie od koszenia?
Znalazłem w czelusciach internetu że to sporek polny. Podpowiecie co znim zrobić jeśli nazwa się zgadza?
Ilis 21:43, 06 cze 2019


Dołączył: 30 sie 2018
Posty: 6
Witam wszystkich sympatyków Ogrodowiska i jednocześnie proszę o pomoc i opinię doświadczonych w trawniku z siewu. Otóż przygodę z trawnikiem zaczęliśmy jesienią 2018 od przygotowania gleby -oprysk roundap, użycie ciężkiej glebogryzarki, usuwanie chwatów, nawiezienie ziemi urodzajnej i kompostu. Wiosną ręczna glebogryzarka, grabienie, wałowanie, grabienie, wałowanie. Siew mieszanką trawy Agroland elita i weekend.Trawę posialìsmy 17.04. Pomijam fakt, że dwa dni po siewie przyszedł wiatr i pozwiewał nasiona. Efekt wichury widać dziś w postaci miejsc naprzemian zagęszczonej trawy i pustych miejsc. Dziś płakac mi sie chce gdyż zamiast trawnika mamy chwastownik. Zdjęcia załączam. Oczywiscie czytam forum od jakiegoś czasu ale sama nie wiem co mam z tym chwastownikiem zrobić czy zaorać i położyć trawę z rolki czy próbować walczyć o trawnik. Całość to 500m2 trawnika. Wkładamy dużo serca, czasu, wody aby utrzymać ten trawnik. Ale patrząc dziś na trawnik nie wiem co ribić. Nie liczę na czary ale proszę was o opinię. Brzózka
____________________
BRZóZKA
Ilis 21:45, 06 cze 2019


Dołączył: 30 sie 2018
Posty: 6
Zdjecia
____________________
BRZóZKA
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies