Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Wiaan 15:47, 22 kwi 2019


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Mam taki chwast w bardzo dużej ilosci. Trawnik był na nowo zakładany jesienią na niewielkim kawałku. Dwa tygodnie temu wyrwalam ręcznie ale teraz jest tego mnóstwo i tylko ten gatunek. Nie wiem czy to jest maruna bezwonna? Zakupiłam starane trawniki i opryskam. Macie doświadczenia z tym chwastem.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Mik009 09:45, 23 kwi 2019

Dołączył: 23 kwi 2019
Posty: 3
U mnie po wertykulacji jest tego mnóstwo razem z normalną trawą, jednakże po wertykulacji zrobiłem dosiewkę. Czy mogę użyć preparatu starane trawniki pomimo wysiania nowej trawy?
Gardenarium 12:36, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Chwasty dwuliścienne tego typu zginą podczas koszenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
balbin 17:31, 23 kwi 2019

Dołączył: 21 kwi 2019
Posty: 11
Pomoże mi ktoś w ustaleniu co to za chwast?
Rośnie jak wyspy na morzu
w moim trawniku.
Gardenarium 18:07, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Może to jest kupkówka pospolita, trawa wysoce niepożądana w trawniku, bardzo trudna w usunięciu bo po wycięciu szpadlem z korzeniami powstają głębokie doły, które trzeba uzupełniać ziemią wolną od rozłogów chwastów i dosiewać trawnik szlachetny.

Wycinaj nożem i dosypuj, albo wykopuj z korzeniami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
balbin 22:25, 23 kwi 2019

Dołączył: 21 kwi 2019
Posty: 11
Gardenarium napisał(a)
Może to jest kupkówka pospolita, trawa wysoce niepożądana w trawniku, bardzo trudna w usunięciu bo po wycięciu szpadlem z korzeniami powstają głębokie doły, które trzeba uzupełniać ziemią wolną od rozłogów chwastów i dosiewać trawnik szlachetny.

Wycinaj nożem i dosypuj, albo wykopuj z korzeniami.


Dziękuję za podpowiedź.

Myślałem że to chwastnica jednostronna i pryskakem Puma.
Niestety brak efektów, trawnik wygląda coraz gorzej.
Czy to się rozsiewa?
Co myślisz jak bym punktowo stosował Roundup?
AnnaSm 13:51, 27 kwi 2019

Dołączył: 27 kwi 2019
Posty: 3


Witam W swym tawniku mam sporo takich chwastów, nie wiem skąd się to wzieło, ma bardzo dziwne korzenie pnące się chyba pod trawnikiem. Probowałam go wyrywać, ale z roku na rok coraz tego chwasu więcej, przypomina to walkę z wiatrakami. Proszę o opinie w celu zidentyfikowania tego chwastu.
balbin 19:03, 27 kwi 2019

Dołączył: 21 kwi 2019
Posty: 11
AnnaSm napisał(a)


Witam W swym tawniku mam sporo takich chwastów, nie wiem skąd się to wzieło, ma bardzo dziwne korzenie pnące się chyba pod trawnikiem. Probowałam go wyrywać, ale z roku na rok coraz tego chwasu więcej, przypomina to walkę z wiatrakami. Proszę o opinie w celu zidentyfikowania tego chwastu.


Wydaje mi się że to jest Perz.
balbin 12:07, 28 kwi 2019

Dołączył: 21 kwi 2019
Posty: 11
Moi Drodzy miałem trochę czasu i wyrwalem kilka chwastów z mojej trawy.
Teraz pytanie, co to jest?

Komzi 15:02, 28 kwi 2019

Dołączył: 20 cze 2016
Posty: 13
Witam,
U mnie w sąsiedztwie rośnie coś takiego jak na zdjęciach.
Wydaje się że to jakby dwa rodzaje chwastów. Być może chwastnica.
Dodatkowo pojawiła się również koniczynka.
Z tych trawiastych jeden bardziej w pionie ku gorze i ma jaśniejsza zieleń, drugi ciemniejszy i bardziej się pokłada.
Nie byłoby problemu gdyby nie przenosiły się do nas na działkę.
Kombinuje jak się przed nimi zabezpieczyć. Wymyśliłem że wzdłuż płotu posadzę tuje oraz dodatkowo na plot zalożę taką czarną agrowłókninę.
Można prosić o identyfikację oraz rady jak z nimi walczyć.

Z góry dziękuję




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies