Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Tomekg40 22:40, 28 paź 2020

Dołączył: 28 paź 2020
Posty: 3
Tak, to bardzo twarde, zdrewniałe chwasty.
JoannA 23:34, 28 paź 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Tomekg40 napisał(a)
Witam. Przeglądam to forum i może znajdę tu pomocy? . W trawie mam ogromny problem z takim chwastem jak na zdjęciu. Rośnie bardzo nisko przy ziemi na nowo założonym trawniku. Bardzo dużo tego jest. Choć też nie na całym trawniku. Na wiosnę użyłem chwastoxa i nic. Teraz mniszka i dalej jakaś część żyje(choć duża część sczerniała już). Proszę o pomoc co to jest i czym to zwalczyć bez roundapu? Pozdrawiam

Trudno rozpoznać w stanie bezlistnym, ale to raczej rdest ptasi zwany też świńską trawą.
W necie znajdziesz sporo informacji na temat zwalczania.
Ja osobiście usuwam go ręcznie i ten sposób polecam bo dość łatwo się wyrywa.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Tomekg40 20:41, 29 paź 2020

Dołączył: 28 paź 2020
Posty: 3
Tylko że mam dość sporo miejsc zarażonych tym czymś. W necie piszą że mniszek sobie radzi z tym. U mnie średnio. Chwastox w ogóle nie pomógł. Chyba że mniszkiem trzeba powtórzyć za te 56 dni. Pozdrawiam
jarko17 12:53, 18 kwi 2021

Dołączył: 18 kwi 2021
Posty: 1

Witajcie.
Przed wertykulacja nie było tego...
Tydzień po wertykulacji jest coraz więcej tego. No właśnie co to?

Gardenarium 20:56, 25 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lukca napisał(a)
Witam

W tym roku pojawił się na moim trawniku nowy chwast, nie moge go zidentyfikować - czy ktos ma pojęcie co to jest? Jest juz kilkadziesiat miejsc w ktorych wystepuje, rosnie w kepach dosc nisko przyduszajac trawe. Oprysk typu Starane nie przynosi skutkow.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gosialuk 20:56, 25 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5275

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Rozrastający chwast na trawniku zamkn.

To chyba gwiazdnica pospolita. Trzeba nisko kosić i nie dopuszczać do zakwitnięcia. Sieje się masowo.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Megi8722 08:19, 28 kwi 2021

Dołączył: 26 mar 2021
Posty: 2
JSTRZĘBIEC KOSMACZEK mam z nim bardzo duży problem.. zarasta większość trawnika niestety chwastox nie działa.. ma ktoś coś poleconego? Fernando Forte ktoś próbował?
Angela22 18:14, 30 kwi 2021

Dołączył: 30 kwi 2021
Posty: 1
Dzień dobry,

Proszę o pomoc, co to za chwast? Jak należy z nim walczyć ?

Dziękuję


Gardenarium 19:45, 30 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To moim zdaniem jaskier, chwast dwuliścienny. Zwalcza go oprysk Starane lub Chwastox. Ewentualnie herbicyd Mniszek. Herbicydy selektywne na dwuliścienne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lukca 15:46, 01 maj 2021

Dołączył: 02 paź 2019
Posty: 3
jarko17 napisał(a)

Witajcie.
Przed wertykulacja nie było tego...
Tydzień po wertykulacji jest coraz więcej tego. No właśnie co to?



Pewnie wiechlina, u mnie to samo nie ma na to sposobu. Walka z wiatrakami. Zrobilem oprysk, wyschło, zasiałem w miejscach nowa trawę i po kilkunastu dniach w innych miejscach ponownie pojawia sie. Kilka osob znajomych na ten sam problem, poddali sie. Z natura nie wygramy.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies