Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

mazmaciek 10:48, 20 kwi 2022

Dołączył: 18 kwi 2022
Posty: 6
Wygląda jak jakaś wiechlina,
Wiechlina Łąkowa jest dodawana do różnych mieszanek traw
Gufol 11:17, 20 kwi 2022

Dołączył: 20 kwi 2022
Posty: 2
mazmaciek napisał(a)
Wygląda jak jakaś wiechlina,
Wiechlina Łąkowa jest dodawana do różnych mieszanek traw


Czy jak będę to kosił systematycznie to będzie ok ?
mazmaciek 20:46, 20 kwi 2022

Dołączył: 18 kwi 2022
Posty: 6
Pewnie tak.
Ja mam taką ziemię że cieszę się jak cokolwiek zielonego urośnie i nie jest to mniszek więc bym nie wybrzydzał.
rychuwro 11:46, 26 kwi 2022

Dołączył: 26 kwi 2022
Posty: 3


Dzień dobry. Czy na tym etapie rozrostu trawy da się ją rozróżnić ? Czy jest to wiechlina łąkowa czy jednoroczna. Trawa była siana uniwersalna Iława GoldenLine, która nie ma niestety składu.
rychuwro 19:57, 27 kwi 2022

Dołączył: 26 kwi 2022
Posty: 3
Sprawdziłem dokładnie opakowanie i jednak jest skład, ale brak na niej wiechliny łąkowej. Czyli jakieś zanieczyszczenie musiało się dostać do nasion lub w ziemii jeszcze coś siedziało.
queila 17:41, 11 maj 2022


Dołączył: 04 paź 2021
Posty: 11
wacion napisał(a)


No ale czego chcesz się dowiedzieć?
Masz dwa wyjścia:
1 Wyrywać - jak dla mnie walka z wiatrakami
2 Opryskać Pumą - po tygodniu już ją kręci

Wrzucałem zdjęcia jakiś czas temu jak ładnie puma kręci chwastnicę. Jak ktoś się boi to można opryskać kawałek. Ktoś pisze, że nie działa? Jak nie potrafi przeliczyć proporcji i daje za mało środka to nic dziwnego...


witam, czy jest jeden rodzaj tego oprysku Puma?
W jakich proporcjach go zastosować i jak często można powtarzać, bo wiadomo że po jednym oprysku wszystko nie padnie.

trawnik był zakładany koniec października zeszłego roku. Jest po pierwszym koszeniu
Szymonz 16:27, 14 maj 2022


Dołączył: 14 maj 2022
Posty: 1
Witam, czy stosował ktoś z was oprysk na wiechlinę roczną w trawniku preparatem Stomp Aqua 455CS z opisu producenta wynika że działa ale niema informacji jaka dawka powinna być zastosowana na zwalczenie wiechliny w trawniku, jeśli ktoś stosował to proszę o info. Z góry dziękuje
Roberto86 08:57, 18 maj 2022

Dołączył: 18 maj 2022
Posty: 2
Szymonz napisał(a)
Witam, czy stosował ktoś z was oprysk na wiechlinę roczną w trawniku preparatem Stomp Aqua 455CS z opisu producenta wynika że działa ale niema informacji jaka dawka powinna być zastosowana na zwalczenie wiechliny w trawniku, jeśli ktoś stosował to proszę o info. Z góry dziękuje

Mnie też interesuje czy ktoś korzystał z tego oprysku.
Albo czy ktoś ma dostep do Poachek
Killer winter grass
Prodiamine 65 WDG
Roberto86 09:12, 18 maj 2022

Dołączył: 18 maj 2022
Posty: 2
mazmaciek napisał(a)
Jest wiele zamienników posiadających pendymentalinę, na przykład activus albo stomp Aqua. Ten drugi ma inną formulację i nie brudzi tak opryskiwacza i rąk

A stosował pan już je na wiechline roczna ?
j_damian 01:29, 24 maj 2022

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Czy to chwast ?







Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies