Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

inglor 19:47, 15 mar 2022

Dołączył: 01 cze 2020
Posty: 1
Cześć wszystkim! W tym roku chciałbym dołączyć do walczących z wiechliną roczną, która niestety w ostatnim sezonie dosyć mocno wymknęła się spod "kontroli". Wyrywanie w tamtym roku niewiele dało i chciałbym niestety skorzystać z chemii. W tym wątku wymieniany był STOMP 330 EC2, którego obecnie już chyba nie można dostać - co w zastępstwie? Z góry dziękuję za pomoc.
youngho 10:42, 15 kwi 2022

Dołączył: 02 wrz 2021
Posty: 3
Dzień dobry, mam bardzo dużo tego chwasta na trawniku, trawnik zakładany w sierpniu. Ziemia od początku była zle przygotowana ale powoli się trawa zagęszcza ale głównie na trawniku dominuje chwast ze zdjęcia. Czym to zwalczyć?

Kiedy można najwcześniej zastosować preparat na chwasty dwuliściaste?



Gardenarium 12:43, 17 kwi 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
inglor napisał(a)
Cześć wszystkim! W tym roku chciałbym dołączyć do walczących z wiechliną roczną, która niestety w ostatnim sezonie dosyć mocno wymknęła się spod "kontroli". Wyrywanie w tamtym roku niewiele dało i chciałbym niestety skorzystać z chemii. W tym wątku wymieniany był STOMP 330 EC2, którego obecnie już chyba nie można dostać - co w zastępstwie? Z góry dziękuję za pomoc.


Wyrywanie mechaniczne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:44, 17 kwi 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
youngho napisał(a)
Dzień dobry, mam bardzo dużo tego chwasta na trawniku, trawnik zakładany w sierpniu. Ziemia od początku była zle przygotowana ale powoli się trawa zagęszcza ale głównie na trawniku dominuje chwast ze zdjęcia. Czym to zwalczyć?

Kiedy można najwcześniej zastosować preparat na chwasty dwuliściaste?


Wtedy gdy trawnik ruszy, to i chwasty ruszą, że będą w stanie pobierać preperat rozpylony na liście.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mazmaciek 09:05, 18 kwi 2022

Dołączył: 18 kwi 2022
Posty: 6
inglor napisał(a)
Cześć wszystkim! W tym roku chciałbym dołączyć do walczących z wiechliną roczną, która niestety w ostatnim sezonie dosyć mocno wymknęła się spod "kontroli". Wyrywanie w tamtym roku niewiele dało i chciałbym niestety skorzystać z chemii. W tym wątku wymieniany był STOMP 330 EC2, którego obecnie już chyba nie można dostać - co w zastępstwie? Z góry dziękuję za pomoc.

Jest wiele zamienników, jest activus albo stomp Aqua, ten drugi nie brudzi tak opryskiwacza i rąk.
mazmaciek 09:06, 18 kwi 2022

Dołączył: 18 kwi 2022
Posty: 6
Jest wiele zamienników posiadających pendymentalinę, na przykład activus albo stomp Aqua. Ten drugi ma inną formulację i nie brudzi tak opryskiwacza i rąk
mazmaciek 09:10, 18 kwi 2022

Dołączył: 18 kwi 2022
Posty: 6
youngho napisał(a)
Dzień dobry, mam bardzo dużo tego chwasta na trawniku, trawnik zakładany w sierpniu. Ziemia od początku była zle przygotowana ale powoli się trawa zagęszcza ale głównie na trawniku dominuje chwast ze zdjęcia. Czym to zwalczyć?

Kiedy można najwcześniej zastosować preparat na chwasty dwuliściaste?




Jest to jakiś chwast rumianowaty, możesz zastosować Fernando, starane lub zamienniki
Próbował ktoś stosować SELECT SUPER 120 EC ? Wiechlinę na pewno zwalcza, i perz. Ciekawe na ile jest selektywny.
Udało się komuś usunąć z trawnika turzyce błotną?
jakubsudnik 18:54, 19 kwi 2022

Dołączył: 19 kwi 2022
Posty: 1
Witam mogę prosić o pomoc w rozpoznaniu chwastu. Wygląda jak trawa tworzy kępki na trawniku o odrobinę innym odcieniu zagłuszając zwykłą trawę. Liśnie ma miękkie przyjemne w dotyku, przyznam szczerze, że gdyby był równomiernie po całości na trawniku wyglądał by ładnie. Niestety same kępki tworzą wrażenie piegowatego trawnika. Może ktoś doradzi pomoże.








Po skoszeniu jest jednolity z trawnikiem, po kilku dniach odrasta mocniej niż trawa i wybija się.
mazmaciek 19:12, 19 kwi 2022

Dołączył: 18 kwi 2022
Posty: 6
Wygląda jak miotła zbożowa, ale wiele gatunków traw jest podobnych.
Zostaw kępkę aby wybiła w źdźbło to będzie łatwiej .
Gufol 07:33, 20 kwi 2022

Dołączył: 20 kwi 2022
Posty: 2
Witam wszystkich mam podobny problem na skarpę gdzie chciałem mieszankę na Suche wyrosła mi taka dziwna trawa. Nie wiem co to tworzy bardzo Grube Kępy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies