Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

maxknowledge 15:55, 25 sie 2021

Dołączył: 25 sie 2021
Posty: 3
To nie jest rdest ani koniczyna
Gardenarium 20:04, 25 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
maxknowledge napisał(a)
Tyle postów, przeglądnąlem 100stron i caly czas tylko wiechlina aż do zzygania się... czemu takie osoby nie są banowane? Ile mozna wysyłac zdjęć wiechliny? Wystatczy 2 strony przeczytac bo na kazdej jest wiechlina.... a na stronie 166 Krzyskowi nikt nie odpowiedział, bo mam z tą samą rośliną problem na trawniku. Wyglada jak rdest z rozlogami i ma bardzo dlugi cienki korzeń, mnostwo rozlogów poziomych, nie skosi sie tego, nie jest to koniczyna, nie jest to zadna z wymienionych na forum roslin.


Nie wiem jaka to roślina, ale dwuliścienna więc nieważne jak się nazywa, ważne czym ją zlikwidować - Chwastox. Też tyle tego o dwuliściennych - nie napiszę że do zz....gania bo to nieładnie napisałeś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maxknowledge 23:17, 25 sie 2021

Dołączył: 25 sie 2021
Posty: 3
Mnie nie interesują herbicydy. Zwalczam chwasty mechanicznie lub naturalnie oslabiajac je czestym niskim koszeniem i wzmacnianiem trawnika.

Ciekawy jestem z czym mam do czynienia, jak chwast najlepiej wyrwac. Nie mogę o tym poczytać ponieważ ktoś wydaje pieniadze na trucie siebie i innych mając w 4 literach, ze roslina moze miec lecznicze zastosowanie.

Polecam jeszcze raz fanatykom forum powrot na strone 166 i odpowiedz autorowi zdjeć. Ktoś ma wiedzę na tym forum poza wiedzą handlową?


schwanz24 23:34, 25 sie 2021

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
Macie jakiś sprawdzony środek na "Gwiazdnicę pospolitą" bo selektywne Chwastoxy pod różną postacią czyli z różnymi substancjami chemicznymi nie dają rady.

Czy to stara gwiazdnica rozrośnięta czy młoda, efektu brak lub bardzo mizerny.

Opryski robione 2,3 krotnie o różnych stężeniach i nie rusza tego.

Nawet bluszczyk kurdybanek czy głowienka pospolita się zaczynają poddawać, a gwiazdnica nic a nic.
Gardenarium 17:52, 26 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
maxknowledge napisał(a)
Mnie nie interesują herbicydy. Zwalczam chwasty mechanicznie lub naturalnie oslabiajac je czestym niskim koszeniem i wzmacnianiem trawnika.

Ciekawy jestem z czym mam do czynienia, jak chwast najlepiej wyrwac. Nie mogę o tym poczytać ponieważ ktoś wydaje pieniadze na trucie siebie i innych mając w 4 literach, ze roslina moze miec lecznicze zastosowanie.

Polecam jeszcze raz fanatykom forum powrot na strone 166 i odpowiedz autorowi zdjeć. Ktoś ma wiedzę na tym forum poza wiedzą handlową?




Jeśli być się wczytał co robię, to byś wiedział że nie jest to "wiedza jak napisałeś "handlowa". Swój ogród uprawiam bez chemii i każdy o tym wie. Uprawiam od 47 lat.
Jak go wyrwać? Wyrwij i zobacz skoro tak naukowo podchodzisz, zobacz jaki ma system korzeniowy, czy palowy czy inny i będziesz wiedział jakich narzędzi użyć. Swego czasu propagowałam specjalne narzędzia angielskie do wyrywania wszelakich chwastów. Mam nawet antyczne narzędzia do chwastów więc mnie nie posądzaj ani nie zmuszaj do niczego. Robię to, na co mam czas i odpowiadam na tyle. ile mam czas. Pracuję, a tutaj poświęcam swój czas prywatny, a mogę leżeć i nie martwić si e o ogrody innych Ten portal stworzyłam 12 lat temu i przez 12 lat pomagam na ile mogę. Zmieniam oblicza polskich ogrodów, walczę z chemią, walczę ze szmatą. Npo i ciekawe, czy masz szmatę w ogrodzie na rabatach? Tyle. Dziękuję i żegnam.

Tutaj orędownicy naturalnego wyrywania, nie pryskania, Waldek i ja i jest wiele innych osób, których trucie nie interesuje. https://www.ogrodowisko.pl/watek/3513-chwasty-w-trawniku?page=29
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:02, 26 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Krzysiek365 napisał(a)
Dzień dobry. Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji chwasta oraz pomysły jak się go pozbyć. Rozrósł mi się na całym trawniku i to strasznie gęsto niczym dywan. Mam glebę piaszczystą. Pryskałem chwastoxem ale niestety nic nie pomogło. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. .


Doszłam drogą dedddukcji - Wygląda na chwasta z rodziny motylkowate, podobny do chwastów w zbożach, poszukam. Usuwaj wraz z korzeniami i rozłogami.
Wygląda na wykę białą, ale przez to, że jest koszona nisko to się rozgałęzia a nie pnie. Wiem.

Wyka drobnokwiatowa - zdjęcie
Rodzina Bobowate.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:14, 26 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
maxknowledge napisał(a)
To nie jest rdest ani koniczyna


Skoro byłeś taki mądry, to trzeba było odpowiedzieć. Ja zadałam sobie trudu z odszukaniem
A swoją drogą napisałam 75.918 postów ponad od 2010, a ty jeden post strofujący "fanatyków" forum
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matttii 21:50, 19 lut 2022

Dołączył: 19 maj 2017
Posty: 21
mam pytanie do ludzi którzy używali stomp.
nie udało mi się kupić tego 330EC (nie ma/trudno dostępny).
ale udało się 455CS (z tego co widzę w opisie to substancja czynna ta sama pendimetalina tylko w stężeniu 39% vs 31.3%)
walczę z chwastnistą i wiechliną.
walka z wiatrakami, bo u sąsiada "ugor" drugi też bez szału z dbaniem, trzeci OK no i przed moją działką nieużytki czekają na zabudowę - więc teren trudny - ręcznie 600m2 nie do obrobienia - więc postanowiłem spróbować.
z tego co czytałem to najpierw wertykulacja + piasek i potem stomp.

jak przygotować - ma ktoś proporcje pod trawnik?
Gardenarium 13:55, 20 lut 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
O jakie proporcje ci chodzi, czego proporcje?

Ja nie uzywam żadnych chemicznych środków obecnie. Nie wiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matttii 17:58, 20 lut 2022

Dołączył: 19 maj 2017
Posty: 21
chodzi o ilość środka do ilości wody na 100m2
bo na etykiecie jest 2,5/3,5l na ha.
ale o trawniku nie ma więc się zastanawiam czy więcej czy mniej.

też na razie nic nie robię (choć u mnie jagoda kamczacka właśnie zakwita).
ale jak będzie taka pogoda to wertykulacja w połowie marca i chcę być gotowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies