Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

CrazyBoy 21:30, 28 lip 2021

Dołączył: 26 lip 2021
Posty: 15
CrazyBoy 21:31, 28 lip 2021

Dołączył: 26 lip 2021
Posty: 15
CrazyBoy 21:35, 28 lip 2021

Dołączył: 26 lip 2021
Posty: 15
Trochę tych zdjęć jest, ale starałem się zrobić każdy zakątek mojej działki . Trawa jaką posiałem to Substral Uniwersalna Samozagęszczająca ( zielone opakowania).Od razu też pomieszałem ją i siałem z nawozem 100 dni Substral (też zielone opakowanie).
Czekam na porady.
Darekorg 08:55, 29 lip 2021

Dołączył: 29 lip 2021
Posty: 2
Cześć wszystkim,
Też borykam się z niechcianą trawą. Kiedyś trawa była piękna, jednorodna i gęsta. Później zaczęły się rozsiewać chwasty z okolicznych nieużytków. Nie dopilnowałem i mam. Może poradzicie czy da się to jakimś środkiem wyeliminować. Próbowałem już Starane oraz Puma. Nic nie dały.
Jarek85 10:19, 29 lip 2021

Dołączył: 29 lip 2021
Posty: 1
Witam. Jakieś trzy miesiące temu pojąłem się sam założenia dość sporego trawnika około 600m². Marzyłem o pięknym trawniku a skończyło się jak zawsze. Ale od początku. Cały teren przekopany została maszynami na około 18cm (glebogryzarka, brona aktywna i na koniec glebogryzarka separacyjne). Na pierwszy rzut oka wyglądało ładnie a ale pod spodem jakieś +/-10cm było mnóstwo zmielonej starej darni i chwastów. Potem grabienie sianie trawy (Barenburg prp) grabienie i codzienne podlewanie. Niestety już po kilku dniach zaczęła przerastać stara trawa która teraz w niektórych miejscach przeważa. I tu moje pytanie czy da się to jakoś usunąć jakimś preparatem bez przekopywania całego placu jeszcze raz bo już nie mam pomysłu. Dołączam zdjęcia trawy (chwastu).Dodam że niskie koszenie nie pomaga bo ta trawa kładzie się na ziemi. Z góry dziękuję za pomoc w identyfikacji tego chwastu.
Gardenarium 22:03, 30 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
CrazyBoy napisał(a)
Trochę tych zdjęć jest, ale starałem się zrobić każdy zakątek mojej działki . Trawa jaką posiałem to Substral Uniwersalna Samozagęszczająca ( zielone opakowania).Od razu też pomieszałem ją i siałem z nawozem 100 dni Substral (też zielone opakowanie).
Czekam na porady.


Stosowałeś oprysk na chwasty dwuliścienne, a masz chwasty jednoliścienne, czyli niepożądane trawy w trawniku. W młodym trawniku ja nie doświadczyłam żadnego prysku polecaną Pumą na chwastnicę, ale niektórzy stosowali i podobno pomogło. Ja swoją chwastnicę w trawniku wyrywałam ręcznie podważając sekatorem!!!.

Także nie powiem ci że masz czymkolwiek opryskiwać, poczytaj wątek https://www.ogrodowisko.pl/watek/3824-trawy-niepozadane-w-trawniku

Niestety trawnik jest młody i ja nic nie polecę, wyłącznie wyrywanie ręczne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
CrazyBoy 23:18, 30 lip 2021

Dołączył: 26 lip 2021
Posty: 15
Spróbuję zatem powyrywać ręcznie, poczekam na przyszły sezon co się będzie działo. Mam nadzieję że się pozbędę tych jednolistnych. Dziękuję za odpowiedź.
Gardenarium 00:01, 31 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jednoliściennych Liści mają więcej niż jeden, chodzi o nazwę botaniczną.

Co to są "jednoliścienne'
link
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
CrazyBoy 13:24, 31 lip 2021

Dołączył: 26 lip 2021
Posty: 15
Zgadza się, źle napisałem
maxknowledge 15:38, 25 sie 2021

Dołączył: 25 sie 2021
Posty: 3
Tyle postów, przeglądnąlem 100stron i caly czas tylko wiechlina aż do zzygania się... czemu takie osoby nie są banowane? Ile mozna wysyłac zdjęć wiechliny? Wystatczy 2 strony przeczytac bo na kazdej jest wiechlina.... a na stronie 166 Krzyskowi nikt nie odpowiedział, bo mam z tą samą rośliną problem na trawniku. Wyglada jak rdest z rozlogami i ma bardzo dlugi cienki korzeń, mnostwo rozlogów poziomych, nie skosi sie tego, nie jest to koniczyna, nie jest to zadna z wymienionych na forum roslin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies