Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

marbrz 12:49, 10 wrz 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Anabell napisał(a)


Dziękuję za wiadomość poczekam do sierpnia lub początek września teraz powalczę tylko z chwastami innym środkiem


Tak jak zapowiadałem w czerwcu właśnie rozpocząłem walkę z wiechliną. W sumie nie wiedzieć czemu jakby sporo jej zniknęło z trawnika ale co tam. Może siedzi głębiej ukryta.
Poszedł w ruch Stomp 330 EC w ilości 150 ml na 6 l wody na 300m2. Kolor żółty, smród straszny. Przeniosło się do domu i kilka godzin też było niezbyt miło. Pies wrócił z podwórka też żółty. Zatem nie polecam oprysku przy otwartych oknach i dzieciach bawiących się tego dnia. Teraz czekam na efekty działania.
Buki 16:40, 10 wrz 2015

Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7
Witam wszystkich forumowiczów.
W ostatnim czasie postanowiłem zająć się regeneracją mojego istniejącego już trawnika. Jest on bardzo zachwaszczony, jednak teren jest na tyle duży, że zakładanie go od podstaw nie wchodzi w grę. Zwracam się o pomoc z identyfikacją chwastów, a także skuteczną poradę jak z nimi walczyć oraz jakie zabiegi wykonać, by poprawić kondycję trawnika. Z góry dziękuję za odpowiedź
waldek727 16:53, 10 wrz 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Z tej mąki to chleba już nie będzie. Ściągnij darń i załóż nowy trawnik.
Nawet jeżeli pozbędziesz się chwastów dwuliściennych, to pozostaną jednoliścienne które wyprą bardzo szybko pozostałą trawę.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Buki 16:58, 10 wrz 2015

Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7
A wraz z częstym koszeniem nie zniknie ten perz?
marbrz 21:12, 10 wrz 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Buki. Jeśli nie zrobisz tak jak podpowiada Waldek, zrób dokładnie to co zrobiłem ja opisując powyżej. Stompem wypalisz chwasty dwuliścienne i większość chwastów jednoliściennych jak widoczną na fotkach wiechlinę. Po tym zabiegu zobaczysz też ile dokładnie masz w trawniku szlachetnej trawy. Po 30 dniach pokaż zdjęcia.
Ta szeroka kępiasta trawa to nie jest para tylko wiechlina.
Buki 21:47, 10 wrz 2015

Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7
marbrz wg Twoich wcześniejszych postów Stomp nie zwalcza wiechliny łąkowej tylko roczną, a moim zdaniem to jest ta pierwsza, ponieważ występuje już kilka lat. Jest sens w tym, aby to opryskać?
marbrz 08:14, 11 wrz 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Tym bardziej powinieneś to zastosować. Stompem zawalczysz chwasty, a zostanie trawa. Jeśli to jest wiechlina łąkowa, podejmiesz decyzję czy wyrywać kępy i dosiać w to miejsce trawę czy nie. Wg. mnie to jest wiechlina roczna.
Buki 11:05, 11 wrz 2015

Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7
wielkie dzięki za radę zamówię ten mniejszy stomp na próbę, a jeśli się to nie sprawdzi, to potraktuję to wszystko roundup'em.
Buki 23:48, 13 wrz 2015

Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7
Dla zainteresowanych znalazłem jeszcze pewien wpis:

"Cześć Wam wszystkim.

Choć nie jestem ogrodowym specjalistą to poczułem się w obowiązku poinformować Was jak walczyć z chwastnicą (potocznie - kurze proso).
Otóż - gdzieś wyczytałem że ktoś zastosował środek o nazwie STOMP - ale zniszczyło mu również trawnik.

Poczytałem głębiej na stronie producenta (niemiecki producent BASF) i według ich danych trawy nie powinno zjeść - dlatego mimo wszystko spróbowałem.
Użyłem zalecanej przez producenta dawki stosowanej na trawniki (czyli minimalnej chyba to było 50ml na 3l wody).
Jaki efekt? Środek przeokropnie śmierdzący... (nie polecam pryskać w wietrze) za to fajnie zaznacza na pomarańczowo gdzie się pryskało.
Na etykiecie środka napisane jest że pierwsze efekty widoczne są po 3tygodniach. Być może... ale zapewne pod lupą.
Ja efekt zobaczyłem dopiero po 1,5-2miesiącach. Za to po 2,5miesiącach zjadło chwastnicę do zera zostawiając puste place. (a miałem jej naprawdę sporo)
Jaka wada? No cóż... co z tymi placami? Nie ma co liczyć aby po oprysku STOMP trawa odrosła z dodatkowego dosiewu.
Tak więc trzeba się przyzwyczaić do pustych placków i czekać z dosianiem do przyszłego roku.

Producent radzi po prostu oprysk robić bardzo wczesną wiosną (w marcu) lub nawet późną jesienią!
Wtedy spokojnie w maju/czerwcu można dosiewać trawę w plackowatych sferach

Powodzenia... mam nadzieje że do czegoś się przydałem "

Zaczęrpnięto go z tej strony:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=18&t=1578&start=126

Jeśli to prawda, to trzeba uzbroić się w cierpliwość, stosując ten środek.
magdaw 09:08, 14 wrz 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Mam pytanie,
chcę zwalczyć w moim trawniku babkę lancetowatą i koniczynę.
Mam pytanie - wiem że można to zrobić do końca września lub wiosną ale mam obawy o jedno. W mojej okolicy jest teraz w dzień ok 25 stopni C, w nocy 6- 7 i gigantyczna wilgoć (rosa która kompletnie moczy trawnik a po oknach dachowych aż ciekną ciurki wody) czy taka ilość wilgoci nie przeszkodzi herbicydowi - wprawdzie nie pada ale nie wiem.
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies