Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Iwcia 07:48, 16 lip 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Marzb
Czy turzyca, która wyrasta w trawniku, będzie jeszcze bardziej ekspansywna jeśli będzie urywana jej zielona część? Swój problem opisałam ciut wyżej wraz z foto
____________________
Mój przyszły ogród
Gardenarium 21:24, 22 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
soldi napisał(a)
Dzień dobry!
Przyszedł i czas na mnie, żeby nie tylko anonimowo przeglądać forum ale i aktywnie zapytać

Krótka historia: w marcu 2014 dokupiliśmy do naszej działki kawałek od sąsiada - zaniedbany przez lata.



Postanowiliśmy nie tylko przeprowadzić solidny remont nowej części ale również odświeżyć starą, przede wszystkim pod kątem trawnika. Korzystając z rad znalezionych na forum, konsultacji z lokalnymi ogrodnikami i doświadczonymi znajomymi podjęliśmy się samodzielnego założenia trawnika.
Jeszcze 2 miesiące temu wyglądaliśmy tak:


dziś jest tak






Jest to stan po drugim koszeniu, mieszanka Wembley z Graminexu.

Poza jakimiś drobnymi gośćmi w trawie, które systematycznie usuwamy ręcznie pojawił się jeden, z którym zupełnie nie możemy sobie poradzić. No i tu pytanie: co to, kto to?


Rwać czy samo zdechnie przy systematycznym koszeniu?

Przy okazji mam prośbę o poradę co dalej?
Jakie nawozy i kiedy?

Pozdrawiam,
Wojtek



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anitan 21:25, 22 lip 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 861
to chyba trzeba rwać. Sama nie wiem co to ale u mnie podobne. Brzydko się, płasko rozkłada i nie pozwala wzrosnąć młodej trawce.
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
agniecha973 21:25, 22 lip 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
To tzw. dzikie proso - chwastnica. Strasznie łatwo i szybko się rozsiewa. U mnie chce się rozpanoszyć w ogrodzie warzywnym. Wg mnie wyrywać jak najszybciej, żeby się nie rozsiała. Mała łatwiej wychodzi, większą ciężko wyrwać.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Flower1 21:25, 22 lip 2015


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Witam ,piekne brzuski juz widze pod nimi piekna laweczke...
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
soldi 21:25, 22 lip 2015

Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 8
Flower1 napisał(a)
Witam ,piekne brzuski juz widze pod nimi piekna laweczke...


dokładnie taki jest plan
MarcinCz 21:25, 22 lip 2015

Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 28
Witaj wyrywaj jak najszybciej bo będą duże kłopoty jak się rozsieje to dziadostwo.Najlepiej czymś podważ razem z korzeniami.
Co dalej to myślę że poczytaj trochę posty na tym forum bo dobrze że tutaj trafiłeś a twój trawnik będzie naprawdę ładny.
____________________
Gardenarium 21:25, 22 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, chwastnicę wyrywaj z korzeniami.
Nie dopuść do wysiania się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kynu 21:56, 22 lip 2015

Dołączył: 14 lip 2015
Posty: 3
Dobrym narzędziem jest widelec (taki zwykły tyle tylko, że musi być twardy) Delikatnie podważasz spulchniając ziemię, chwaścisko wychodzi w całości.
____________________
soldi 07:50, 23 lip 2015

Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 8
Dziękuję za przeniesienie, faktycznie ten wątek jest bardziej odpowiedni

Jakiś czas temu kupiliśmy wyrywacz do chwastów firmy na eF, o taki:


Bardzo pomaga przy wyrywaniu, choć wcale nie twierdzę, że to najlepsze rozwiązanie do wyrywania. Na pewno czasem zostają trochę większe dziury niż by się chciało.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies