Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Gardenarium 21:14, 18 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Stosować herbicyd, bo będziesz miał zapewne chwastnicę, poczytaj tutaj o niej, to zmora siania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bulimistrz 21:13, 19 sie 2017

Dołączył: 18 sie 2017
Posty: 5


Dziekuje za ta cenna rade, zastosuje sie do niej. Nieukrywam, ze mialem nadzieje siac jak najszybciej jednak chyba rzeczywiscie lepiej dobrze przygotowac podloze niz pozniej toczyc walke z niepozadanymi intruzami na trawniku.

Aktualnie chwasty u mnie wygladaja jak na zdjeciu
krzysztofszy... 11:13, 20 sie 2017


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Powiedzcie mi proszę jak usunąć chrzan z ogrodu? Wiem, że najlepszym sposobem jest wykopanie ale już to przerabiałem i poległem bo to paskustwo nadal wychodzi. Kopałem chyba na 60 cm ale musiały zostać korzenie w ziemi. Czy lek (Roundup) na całe zło w ogrodzie pomoże??? Czy częste stosowanie tego środka pomoże? Miał ktoś z Was taki problem? Proszę o wypowiedzi i pomoc w zwalczeniu tego paskuda. Wiem, że to nie chwast ale ja tak go traktuję i dlatego piszę post w tym temacie.

Pozdrawiam Krzysztof.
Gardenarium 11:52, 20 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wykop wielką wielkąąąąą...dziurę i wyrwij karpę wraz z korzeniami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzysztofszy... 12:13, 20 sie 2017


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Dziękuję za szybkie zainteresowanie się moim problemem. Już kopałem i to głęboko przed posadzeniem szmaragdów. Tak jak pisałem wyżej musiały zostać części korzeni w glebie i chrzan odrasta. Kopanie już nie wchodzi w grę. Pozostaje mi tylko walka chemią. Jaki symbol ma najsilniejszy Roundup? Może on coś poradzi gdy będę go regularnie stosował malując świeże listki.
DarJush 09:17, 21 sie 2017


Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 51
bulimistrz
Chwaty i tak jeszcze wzejdą, bo oprysk nie podziała na nasiona. Jeśli teren był wcześniej zaniedbany i chwaty rosły w dużej ilości, to będą wschodzić masowo. Możesz oczywiście pryskać, ale moim zdaniem można wysiać trawę - polecam mieszankę Atol. Pamiętaj, że wysiana trawa musi się jeszcze ukorzenić przed zimą. Mieszanka, którą zaproponowałem wzejdzie po ok 2-3 tygodniach i już wtedy można delikatnie wchodzić na trawnik i wyrywać największe okazy. Na wzrost chwatów i tak nic nie poradzisz, ale najważniejsze jest to żeby nie dopuścić do wysiewu tych, które wyrosną jeszcze w tym roku, czyli kluczowe będzie wyrywanie i koszenie.
Gardenarium 19:07, 21 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bulimistrz, czekasz aż chwasty wzejdą - dopiero opryskujesz wschody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Shammer 22:20, 21 sie 2017

Dołączył: 21 sie 2017
Posty: 2
Cześć,
Iwcia, zadziałał zadziałał Chwastox trio na to dziadostwo ?
bimcio 22:48, 22 sie 2017

Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 21
Shammer napisał(a)
Cześć,
Iwcia, zadziałał zadziałał Chwastox trio na to dziadostwo ?


Tak swoją drogą, gdyby ktoś był zainteresowany: robiłem testy Chwastoxa Trio na chwastnicę (na małym kawałku trawnika). Dawka wg. zaleceń w instrukcji. Niestety, zgodnie z przewidywaniami, nie za wiele to dało. Chwastnica była przez chwilę nawet trochę "przygaszona" (lekko pożółkła) ale później odbiła.

Bartek
Jary11 13:17, 23 sie 2017

Dołączył: 25 lip 2017
Posty: 8
bimcio napisał(a)


Tak swoją drogą, gdyby ktoś był zainteresowany: robiłem testy Chwastoxa Trio na chwastnicę (na małym kawałku trawnika). Dawka wg. zaleceń w instrukcji. Niestety, zgodnie z przewidywaniami, nie za wiele to dało. Chwastnica była przez chwilę nawet trochę "przygaszona" (lekko pożółkła) ale później odbiła.


Chwastox nie działa na chwastnicę. Chwastnicę jednostronną zwalczają środki zawierające pendimetalinę, takie jak Stomp lub Pendigan.
Pendimetalina zwalcza(za ulotką jednego z preparatów):

chwastnica jednostronna, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, krzywoszyj polny, mlecz zwyczajny, szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne, włośnica zielona, fiołek polny, iglica pospolita, maruna bezwonna, przytulia czepna, rdest powojowaty.

Natomiast Chwastox zwalcza wiechlinę. Przetestowałem na swoim trawniku.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies