Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Jary11 13:24, 23 sie 2017

Dołączył: 25 lip 2017
Posty: 8
A oto skutki działania pendimetaliny na takiej oto zielonej trawie. Miękka, delikatna w dotyku, nie wiem, co to jest, może ktoś rozpozna.
Z prawej strony zwalczone, uschłe "zielsko", z lewej - dla celów porównawczych bez oprysku. Zamieranie rośliny po 3 tygodniach

Na drugiej fotce zbliżenie na zwalczany chwast. Kto wie, co to jest?

Poniżej - selektywne działanie Chwastox Trio na turzycę. Zamieranie rośliny po 2 tygodniach

mgruz 16:19, 27 sie 2017

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Witam po raz kolejny. Czy wie ktoś może jaki jest skład mieszanki nasion w "DOSIEWKA DO TRAWNIKÓW SUBSTRAL" do regeneracji trawników ? Pozwoliłem sobie zadać to pytanie w tym temacie gdyż podobnego nie znalazłem.

Mój trawnik to Trawa Uniwersalna Barenbrug Green Universal, która w składzie ma Wiechlina Łakowa – 10 %, Życica Trwała - 30 %, Kostrzewa Czerwona Rozłogowa - 30 %, Kostrzewa Czerwona Kępowa - 30 %. Zastanawiam się czy jeśli dosieje puste miejsca dosiewką do trawników substrala będzie duża różnica. Proszę o skład tej mieszkanki jeśli ktoś wie...
Gardenarium 18:36, 27 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapytaj o skład firmę Substral.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mgruz 19:12, 27 sie 2017

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Gardenarium napisał(a)
Zapytaj o skład firmę Substral.


myślałem, że może ktoś ma i jest to napisane gdzieś z tyłu ale tak zrobię jak piszesz Danusiu
Gardenarium 22:04, 27 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja nie uzywałam tej dosiewki. Należy uzywać tej samej mieszanki do dosiewania.

Sklepowa dosiewka w większości zawiera gatunki szybko wschodzące, aby był szybki efekt.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mgruz 21:55, 28 sie 2017

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Gardenarium napisał(a)
Ja nie uzywałam tej dosiewki. Należy uzywać tej samej mieszanki do dosiewania.

Sklepowa dosiewka w większości zawiera gatunki szybko wschodzące, aby był szybki efekt.


No to w takim bądź razie przekonałaś mnie. Zamówię tą samą mieszankę
wmajkows 21:39, 31 sie 2017

Dołączył: 31 sie 2017
Posty: 1
Witam,
Podłączę się pod temat trawnika i chwastów. U mnie w trawniku sporo tego jak na zdjęciach, dookoła jeszcze sporo niezasiedlonych działek z chwasciorami i sporo wieje. Na początku zastanawiałem się czy to nie jest przypadkiem składnik mieszkanki sportowej ale to chyba przywiało z pól. Proszę o rozpoznanie. Twarda, łykowata, niemiła w dotyku, ekspansywana, tworzy kępy. Zakładam wyrywanko ręczne, moze jednoroczna i z biegiem czasu bedzie tego mniej.
pozdr.
Shammer 20:51, 02 wrz 2017

Dołączył: 21 sie 2017
Posty: 2
Witam wmajkows,
To co przedstawiasz to prawdopodobnie turzyca. Noe ma na to niestety chemii. Mocno ekspansjuje na terenie wilgotnym. Też mam tego sporo na trawniku. Pomaga wyrywanie ale dość żmudna praca. Dziś zdecydowałem o częściowym odnowieniu trawnika, w miejscu gdzie tego było bardzo dużo. Jak uda się coś innego wynaleźć to chętnie się popróbuje. Pozdrawiam
Jary11 14:29, 08 wrz 2017

Dołączył: 25 lip 2017
Posty: 8
Na turzycę chemia działa. Bezproblemowo. Opisane w postach powyżej.
Ale to raczej nie jest turzyca.
dzozi 10:49, 10 wrz 2017

Dołączył: 10 wrz 2017
Posty: 4
Witam. Bardzo proszę o poradę co to jest i jak to zwalczyć czy może zostawić?
Trawa posiana około 3 miesiące temu barenburg super sport. Najpierw było tego mało teraz już 50% trawnika.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies