Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

bdan 14:25, 26 maj 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Zaznaczam żeby ogród się nie zgubił
malgorzata_s... 15:08, 26 maj 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
wietrzyk 18:07, 28 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję, że mnie odwiedziliście Ojoj, goście przychodzą, a gospodyni niet. Trzeba się poprawić
Nic się nie dzieje u mnie Skromnie jedną rabatkę urobiłam pod nasadzenia, ale idea twórcza co niej umarła, a nowej jeszcze nie mam, więc rabata poczeka sobie...



____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
malgorzata_s... 18:12, 28 maj 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Asiu ostróżki są dosyć wymagające. Nie lubią gleby kwaśnej za to lubią wilgotną żyzną ale dosyć ciężką. Trzeba je podpierać, ja wiążę do tyczek ale można posadzić blisko płotu i podwiązywać do niego. Kwiaty są ciężkie i jak je zmoczy to nie przywiązane położy lub połamie. Dobrze też aby rosło coś przed nimi bo dolne liście robią się brzydkie. Po przekwitnięciu obcinam i często kwitną drugi raz. Gatunki i kolory bez znaczenia choć są wyższe i niższe. Wybierz te któreci się podobają. No i warto je nawozić ze trzy razy w sezonie. Stanowisko słoneczne bo inaczej są długie i wiotkie Buziam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
wietrzyk 18:19, 28 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Powojniki, które zakupiłam, posadzone. Zaczynają powoli kwitnąć. Trochę niskie mam podpórki, może na przyszły sezon wymyślę jakieś inne.

Przybył mi jeszcze jeden powojnik, w prezencie. Bardzo ładny

Myślę na razie nad miejscem dla niego
Louise Odier też zdecydował się, że już zakwitnie


Wszystko mokre, bo po tygodniu majowych upałów, od wczoraj strugami leje deszcz Chwasty wylazły oczywiście w tempie superekspresowym... Wrrrr...
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 18:26, 28 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Asiu ostróżki są dosyć wymagające. Nie lubią gleby kwaśnej za to lubią wilgotną żyzną ale dosyć ciężką. Trzeba je podpierać, ja wiążę do tyczek ale można posadzić blisko płotu i podwiązywać do niego. Kwiaty są ciężkie i jak je zmoczy to nie przywiązane położy lub połamie. Dobrze też aby rosło coś przed nimi bo dolne liście robią się brzydkie. Po przekwitnięciu obcinam i często kwitną drugi raz. Gatunki i kolory bez znaczenia choć są wyższe i niższe. Wybierz te któreci się podobają. No i warto je nawozić ze trzy razy w sezonie. Stanowisko słoneczne bo inaczej są długie i wiotkie Buziam


Dziękuję Gosiu za wyczerpującą odpowiedź na moje pytanko. Wymagające piszesz... to ja się jeszcze zastanowię. Może powinnam kupić coś łatwiejszego. Mam "już" dwa rodzaje bylin: hosty od Was i irysy od Alisonka. Moje doświadczenie w tym zakresie jest póki co, hmm... skromne
Żagwin co dostałam od Ani, skonał niestety U mnie dość kwaśna gleba jest, chyba większości bylin to nie służy.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 18:32, 28 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Śliwy dziecięce po kwitnieniu ciachnęłam do łysego. Zaklinałam cały czas, bo straszyły tylko badylki. Ale puściły, ufff...


____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 18:40, 28 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Dostałam z "drugiej ręki" trzy poduchy bukszpanowe. Są niestety bardzo wiotkie i rozlazły się pod wpływem deszczu Zastanawiam się czy nie jest to jakaś inna odmiana bukszpanu, bo listki są bardzo delikatne. W środku są gołe gałązki, ale może przez to, że nie były cięte? Posadziłam na razie, jeśli się przyjmą spróbuję je przyciąć.


____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 18:45, 28 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
bdan napisał(a)
Zaznaczam żeby ogród się nie zgubił

Bdan, zapraszam
Może choć imię napisz, coby wiedzieć, czyś chłopak, czy dziewczyna
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Kondzio 18:52, 28 maj 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Ale wszystko przeplewione
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies