Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

marta_d 10:03, 15 maj 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Bardzo piękne clematisy nie spodziewałam się, że takie piękne przywędrują z internetu ale jak widać ryzyko się opłaca staw kąpielowy - piękny, kosztowne przedsięwzięcie, ale warte zachodu
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
ewa004 18:14, 15 maj 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
To jeszcze napisz gdzie te clematisy zamawiałaś ?
Oczko superaśne ,ale będzie cudnie
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
wietrzyk 09:24, 17 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Ula dziękuję za namiar na Alinkę. Już byłam, ale tam wątek bardzo bogaty. Piękny ogród, przeglądam sobie fotkami

Monika dziękuję wiesz dziś już nawet nie pamiętam jak trafiłam na ten projekt oczka. Chodziło mi głównie o to, żeby latem można było zanurzyć się w nim. Dlatego myślę też a zamontowaniu drewnianych schodków

Justyna witaj zawsze miło Cię widzieć żałuję, że zakładając ogród nie zrobiłam jakiejś większej instalacji na zbieranie deszczówki z dachu domu. Trudno, za późno o tym pomyślałam. U nas na wodę z gruntu raczej nie ma szans. Ludzie wiercą na 50m wgłąb i nie zawsze się udaje Budowaliśmy niedawno domek narzędziowy, więc choć z niego, zbieramy do beczki Zapełnia się b. szybko.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 09:40, 17 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Iwonka ja z tych nireformowalnych, co to muszą dotknąć i obejrzeć zanim kupią Ale się rozkręcam i myślę, że to nie ostatni mój zakup w Necie

Agata jednak pozostałabym przy oczku, od stawu kąpielowego mój zbiornik odbiega... rozmiarem
Choć na razie takie straszydło wygląda jak zbiornik p/poż
Dla świerków kupiłam już preparaty i na grzyba i na robala. Czekam tylko na chwilę lepszej pogody, bo albo wietrzysko okrutne, albo pada
Jak Ci rośnie Arabella? Zdecydowałam się na nią bo wyczytałam, że to taki powojnikowy pewniak

Gosia dzięki Zdecydowałam się na powojniki, po Twoim oświeceniu mnie nt prostoty ich cięcia. Miałam już kiedyś, ale notorycznie umierały. Chyba dlatego, że pojęcia nie miałam, że one się różnią od siebie
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 09:59, 17 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Kasiu z tego co piszesz to w tym sezonie sadziłaś? Muszę podejrzeć u ciebie jakie brałaś. Szukałam w punktach sprzedażowych powojników od p. Marczyńskiego, ale niestety nie trafiłam. Miałam kiedyś pożyczoną książkę jego autorstwa nt clematisów, wciągnęła mnie i jak trafiłam na stronę szkółki to oczu nie mogłam oderwać. Setki odmian!

Asiula dziękuję

Iwona Ty to masz potencjał Twój staw to konkretny zbiornik. Wiem, że zasady filtrowania wody w takim dużym zbiorniku są zupełnie inne. I to całkiem spore przedsięwzięcie, ale... do zrobienia
Polecam stawykapielowe.com Sporo podają informacji.
U mnie całość obiegu wody będzie się opierać na filtrach, pompie i innych potzebnych urządzeniach.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 10:08, 17 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Marta dzięki za pochwałę clematisów. Przyznam, że też byłam mile zaskoczona.
W przypadku mojej niecki, określenie staw kąpielowy to chyba zbyt wiele Może pozostańmy przy oczku

Ewka zamawiałam przez e-clematis, sklep polecany na stronie szkółki Marczyński. Sama szkółka niestety nie prowadzi sprzedaży detalicznej. E-clematis widziałam, że ma też sporo innych roślin ze szkółki Szmit.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Kasik 10:10, 17 maj 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Asieńko właśnie wczoraj było ich zatrzęsienie w LM. W cenach bardzo konkurencyjnych bo chyba 19 zł.

Polecany Rubens przez Kasie Bawarke bardzo ładnie rozkrzewiony, przynajmniej tak jak u mnie, a moje już są w ziemi od 2 miesięcy Ostatnio zamieściłam zdjęcie "Gabriela Narutowicza" - zapraszam - pąk kwitnący to po prostu ogrom.

Kupiłam też inne, ale niektóre są jakieś wrażliwe i co chwilka zwieszają się. Jeśli jesteś zainteresowana to napisze cos więcej.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Urszulla 10:44, 17 maj 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Poczytałam o powojnikach i mam nadzieję że o nie zadbasz teraz i będą piękne. Ale wiem że są kapryśne i nie wszędzie chcą rosnąć
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
malgorzata_s... 15:12, 19 maj 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Asiu koniecznie co roku na grzyba prewikurem podlewaj bo lubi je dopaść Podlewane nie mają uwiądu
Buziaczki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Pszczelarnia 16:37, 19 maj 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Oczko-staw-basen - jest na czym oko zawiesić.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies