Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię

Pokaż wątki Pokaż posty

Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię

aleksandra_g 11:30, 26 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
AniaK napisał(a)
Witaj.
Fajna działka, ciekawa z tymi różnicami poziomów, tego mi u mnie trochę brakuje i dużo miejsca do sadzenia nowych roślin, z tym też już kiepsko, a co raz to coś nowego chciałoby się posadzić.
Jak trafiłam na ogrodowisko, to nie mogłam się oderwać przez pierwszy miesiąc i ciągle coś nowego mi się podobało, ale jak widać dużo rzeczy można za sobą połączyć.
A tym, że na początku na rabatach jest łyso, to się nie przejmuj, jak roślinki są posadzone w odpowiednich odległościach, to zawsze na początku wydaje się że to za daleko, szczególnie jak są małe, z roku na rok będą coraz większe i wolne miejsca zaczną znikać.
Własny warzywnik, super, też uwielbiam pomidory z własnego, tej słodyczy nigdzie się nie kupi.

Jeśli chodzi o rabatę, to najpierw pomyślałabym co zrobić z wodą z rynny, bo na pewno dużo jej tam leci w czasie deszczu, a żadne rośliny nie lubią być zalewane. Pomyśl może o jakimś pojemniku na deszczówkę, albo wykopać dół zasypać żwirem, żeby woda rozsączała się powoli i nie zalewała bezpośrednio rabaty.

Będę zaglądać co tam u Ciebie będzie się działo


Hej dziękuję za kompletny... zobaczymy jak to dalej pójdzie co do ilości miejsca to owszem jest tego troszkę choć czasami jak oglądam rośliny albo buszuje bo sklepach internetowych to mam wrażenie tego miejsca to mi zaraz zabraknie ale wiadomo ze względów finansowych trzeba wszystko powolutku rabatka po rabatce i jakoś to będzie
Co do rabaty to jest ona z lekkim spadem więc woda w niej nie stoi a pod ziemią jest dużo piachu z gruzem bo pod nim znajduje się instalacja do wentylacji tak więc mam nadzieję, że z tą wodą to aż takiego dramatu nie będzie, poza tym staram się sadzić roślinki, które lubią wilgotne podłoże z tym że jak jest sucho to muszę ją tam lać takich rynien mam całkiem sporo i jakiś zbiornik na deszczówkę planuję gdzie indziej ale to jest jeszcze kwestia do przemyślenia.
Mam nadzieję, że będzie na co patrzeć w sensie, że coś się będzie działo
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
aleksandra_g 11:33, 26 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Magda70 napisał(a)
Witaj

Ja uwielbiam własnie pomidorki....zrywam z krzaczka i do buźki to jest to!
Ogród fajnie się zapowiada...i z roku na rok będzie piękniał jak wszystkie inne na tym portalu


Witam

naprawdę pomidorki to jest to! na początku myślałam, że uda mi się zrywać całe kiście i obdarowywać znajomych aleeee podjadamy je na bieżąco więc często nawet nie mają co '' zwiedzający'' skosztować
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
malkul 21:17, 26 lip 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
tak jak u nas , my blokowi jesteśmy więc jak mamy własne pierwsze owoce czy warzywa to pochłaniamy na pniu.
Bedę tu zaglądała cichaczem a czasem i głośno
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
aleksandra_g 13:35, 27 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3567-lawendowa-rabata-pod-sadem-a-raczej-jej-brak

tutaj błagam wszystkich o pomoc
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
15:50, 27 lip 2013
A nie myślałaś by zrobić system rozsączania deszczówki.Woda z rynien w pobliżu fundamentów to nic dobrego.
Ogród fajnie się zapowiada,bardzo podoba mi się to że masz zróżnicowaną wysokość rabat i trawnika a odnośnie trawnika..niesamowity
Pozdrawiam
Silya 16:03, 27 lip 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 8
Podobają mi sie lampy przed domem, wieczorny efekt musi być fajny : )
____________________
Na początku był chaos
aleksandra_g 16:27, 27 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Anulka myślę to ja tak naprawdę dopiero teraz bo wcześniej wpadł tu ojciec ze swoją wizją zrobił co uważał za służne i zostawił mi to tak jak jest i dalej '' rób sobie jak chcesz'' a co do trawnika to tylko z daleka'' jakoś '' wygląda ale dziękuję

Silya lampy są na baterie słoneczne więc szału nie ma ale bardziej mi się podobają niż te inne ''znicze''
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Nati 22:18, 30 lip 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
już coś widać dużo miejsca do działania, powodzenia!
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
aleksandra_g 11:29, 31 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Nati napisał(a)
już coś widać dużo miejsca do działania, powodzenia!

dziękuję na pewno się przyda
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
aleksandra_g 11:39, 31 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Jenda rabatka skończona i mam nadzieję, że nie przyjdzie mi do głowy jej poprawiać przynajmniej narazie

było tak:

potem tak:

później przymiarka:

i efekt końcowy, szału nie ma pewnie kiedyś będę tu coś kombinować


____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies