Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię

Pokaż wątki Pokaż posty

Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię

12:39, 03 sie 2013
Zatrzymałam się przy rynnie, ale zauważyłam, że AniaK mnie już ubiegła Pomyślałam tak samo, ponieważ duża ilość płynącej podczas obfitych opadów wody potrafi zniszczyć rośliny. Czym będziesz nawadniać ogród? Jeśli nie masz studni, to zbiornik na deszczówkę, o którym pisze Ania, jest doskonałym rozwiązaniem, a dobrze wkomponowany w otoczenie, nie szpeci a może stać się nawet interesującym elementem - to proste rozwiązanie, jest wiele innych, ale wymagających już większych nakładów.
Dużo zadowolenia z każdego etapu tworzenia!

aleksandra_g 15:45, 07 sie 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Iwa napisał(a)
Zatrzymałam się przy rynnie, ale zauważyłam, że AniaK mnie już ubiegła Pomyślałam tak samo, ponieważ duża ilość płynącej podczas obfitych opadów wody potrafi zniszczyć rośliny. Czym będziesz nawadniać ogród? Jeśli nie masz studni, to zbiornik na deszczówkę, o którym pisze Ania, jest doskonałym rozwiązaniem, a dobrze wkomponowany w otoczenie, nie szpeci a może stać się nawet interesującym elementem - to proste rozwiązanie, jest wiele innych, ale wymagających już większych nakładów.
Dużo zadowolenia z każdego etapu tworzenia!


wiem wiem będę kombinować ale od wszystkich rynien na pewno nie uda mi się odprowadzić...
co do zadowolenia to narazie jest ono znikome bo pogoda do prac nie sprzyja a tylko choroby nowe odkrywam i ręce mi opadają
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
aleksandra_g 12:59, 09 sie 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
malkul napisał(a)
bergenia jest sliczna trza tylko pilnować by jej slimaki nie obżarły


staram się jak mogę, nie jest najgorzej jak na razie wszędzie ich pełno ale tu jeszcze nie doszły
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Gardenarium 17:27, 09 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aleksandra_g napisał(a)


teraz tak: sorry za jakość zdjęcia ale już wieczorem robione '' po robocie''


Bylinami najłatwiej zasadzić rabaty, bo są dość tanie i szybko rosną, jednak nie dają takiego efektu jak większe okazy drzew czy krzewów. Na rabacie pod domem brakuje na tle ściany czegoś na pniu, co da potrzebna wysokość może dwa miłorzeby Mariken obok siebie, może trzmieliny, Obwódka z bukszpanu wokól i bodaj tuej Danica jak po drugiej stronie. No i trawki, najlepiej miskant Morning Light. I juz będzie łądnie, a może obwódka z berberysików Admiration? Ale jeden przy drugim trzeba sadzić. MOże za bukszpanem zurawki w odmiennym kolorze?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:29, 09 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja jeszcze w kwestii przeniesienia, ja więcej tutaj zaglądam, ale jak chcesz koniecznie to przeniosę, Daj mi znać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
figa 19:23, 09 sie 2013


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Fajnie się zapowiada. Będę śledzić, pozdrowienia.
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
AlicyaLK 21:44, 09 sie 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Cofnęłam się kilka stron, metamorfozy oglądałam Fajnie się robi, a Danusia dobrze radzi, tak więc będę zaglądać dalej
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
aleksandra_g 11:10, 10 sie 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Gardenarium napisał(a)
Ja jeszcze w kwestii przeniesienia, ja więcej tutaj zaglądam, ale jak chcesz koniecznie to przeniosę, Daj mi znać


aż tak bardzo mi nie zależy, myślałam tylko, że się wychyliłam za bardzo i powinnam być w projektach ale mogę zostać tu

co do Twoich propozycji Danusiu to tak myślałam, że namieszasz mi w głowie myślałam o czymś na pniu ale niestety miejsce to jest raczej cieniste latem tylko rano i wieczorkiem wpada tam trochę promyków i tyle i mokro tam, więc teraz nie łatwy. Berberysy, żeby ładnie się wybarwiały też chyba potrzebują dużo słonka?!

Na rabacie z prawej strony w jednym rogu mam Hortensję, która mam nadzieję ładnie się rozrośnie a w drugim parzydło, które mam nadzieję pięknie zazieleni kąt, na środku brakuje mi czegoś na pniu ale ten cień....

Na rabacie z lewej strony tez w rogu jest Hortensja, i jest też obwódka z bukszpanu i są żurawki, ale tak jak teraz na to patrze to chyba w obu panuje bałagan :/
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
kachat 11:14, 10 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Alex, trzmieliny dobrze rosną w cieniu Więc taka na pniu mogłaby być
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
aleksandra_g 11:24, 10 sie 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
no właśnie myślałam o nich bo chciałabym je jeszcze w innym miejscu ale u nas nie ma i muszę zamówić przez internet a nie ukrywam, że wolałabym je najpierw widzieć i się trochę trykam :/
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies