Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Alicja67 19:40, 17 sie 2013

Dołączył: 17 sie 2013
Posty: 1
Piękne zmiany...... Mam nadzieję że mój mały ogródek będzie też tak wyglądał za jakieś 5 lat...
agatanowa 19:42, 17 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
wow, świetna ta historia o zanikającej altanie i wybuchu natury

Kasia, a czym oddzielasz rabaty od trawy (na zdjęciu dot. powstawania rabaty centralnej zauważyłam jakiś biały border)?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 19:49, 17 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kasiek napisał(a)




Fakt - dawne oczko było wspaniałe, jak wszystko u Ciebie. Czy to kaskada prowadziła do oczka?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kasiek 20:03, 17 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
Właściwie to mam 3 rodzaje opasek - jedna to płyty betonowe na większosci rabat, przy oczku piaskowiec a w rabacie centralnej jest plastykowy panel - biały wyrzuciłam, został brącowy. Nie jest cudny ale dobrze spełnia swoją rolę no i został mi z budowy.

Tak była kaskada ale było z nią sporo zachodu - wciąż przelewała się na boki (po zimie puszczały spoiny).
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
MarekW 21:43, 17 sie 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Wspaniałę te wszystkie przemiany i jaki ogrom pracy podziwiam
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
ewsyg 22:31, 17 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
Ktoś, kto tak kocha ogród nie zważa na swoje zdrowie. Znam to z autopsji. Chwile rozwagi przychodzą wtedy gdy boli. Jednak uważaj na siebie Kasiu. W Tobie poniekąd widzę swoją córkę. Co prawda nie sadzi nic na działce, ale to zrozumiałe. Małe dziecko, dom, praca, nauka. W mieszkaniu za to ma niezły "małpi gaj". Pamiętam jak mnie strofowała, że wszędzie w domu są " badyle". Ona grubo mnie pobiła. W tym roku pomagała w plewieniu, zagadnęła, czy może stworzyć sobie swoją rabatę. Myślę, że rośnie mi pomoc, więc ogród może powstać szybciej niż myślę. Najbardziej w Twojej relacji ucieszyła mnie wzmianka, że pęcherznica rośnie do 4 metrów. Oglądałam tu już dużo pięknych ogrodów. Mnie jednak najbardziej podobają się te, które są poniekąd buszem, takie stylizowane na "matkę naturę" Zajrzyj sobie do Joli do "Grzebyczkowe zakątki". Myślę, że też Ci się spodoba.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
jambosana 23:02, 17 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Ten ogród to zdecydowanie moje klimaty... Ogród tak niesamowity jak jego twórczyni. A zdjęcia pokazujące historię zakątków pasjonujące !
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Malgorzata_G 23:14, 17 sie 2013

Dołączył: 17 sie 2013
Posty: 76
Magicznie, codziennie czekam na nową porcję ogrodowej przygody. Pozdrawiam. Gosia z Krakowa
____________________
Gosia.S.
kasiek 09:05, 18 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
Witam Was wszystkich serdecznie
Bardzo się cieszę że Wam sie podobają przemiany - specjalnie wklejam takie tasiemce by pokazać, że ogród tworzony był latami, nie ktoś przyszedł i raz dwa wsadził, a ja tylko podziwiam jak rośnie. Właśnie dlatego spodobał ni sie ten portal - bo niej jest chwaleniem sie gotowcami - nieważne przez kogo założonymi- tylko pokazuje ciężką pracę ludzi realizujących swoje pragnienia. Ludzi którzy nie zawsze mają czas, pieniądze lub zdrowie aby szybko te marzenia spełnić ale prawdziwe dusze ogrodników, które z roku na rok, roślinka do roślinki dopinają swego celu.
Dla Was wielki szacun również

Cieszę sie Ewo że rośnie Ci pomocnica, a jeszcze bardziej się cieszę że jej sie to podoba - bo moze nowy ogrodnik nam dojrzewa? Znam dobrze ten małpi gaj o którym mówisz, do tej pory nie wiem jak ja radziłam sobie z dziećmi, ogrodem, studiami, pracą - ale wiem dlaczego przez 12 lat nie miałam nawet czasu gazety przeczytać
A ze zdrowiem- to sama jestem pełna głupoty i uparta jak osioł. Ale nie mam na tyle pieniędzy by robił mi to ktoś inny, a musze koniecznie mieć otooczenie w którym czuje sie jak w raju. Poza tym to nie jest tak że ja coś raz wstawię, położę - tylko zmieniam, kombinuję przestawiam, dopasowuje - a tego to juz nikt nie wytrzyma

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
ewsyg 11:00, 18 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
I tak trzymaj Kasiu, fajna z Ciebie dziewczyna, bardzo wartościowy człowiek. Ktoś kiedyś powiedział a ja to zapamiętałam " trudności są po to żeby je pokonywać a marzenia, żeby je realizować" Ty pięknie realizujesz swoje.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies