Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

kasiek 14:41, 17 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Kalamandyna napisał(a)
Tak sobie tu zaszłam bo Ty byłaś u mnie i z rewizytą przydreptałam i co? Ano najpierw piękna dziewczyna z avatarka a potem równie piękny ogród. No i już nie wiem co piękniejsze... I chyba zostanę tu na dłużej nieco bo jestem estetką i bardzo lubię się pięknem otaczać


Dzieki urodą sie nie kieruj - w końcu to nie sympatia.pl Zresztą nie pasuje do niepokornego, zawsze urobionego po pachy w cemencie lub błocie ducha jakim jestem
A do pozostania - zapraszam, miło Cie gościć
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Ola54 14:46, 17 sie 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
No to się działo
Napisałaś "zaczyna się psuć".No właśnie to psucie.Na początku jest ok. potem już niekoniecznie.Mam taki miejsce i czeka mnie przesadzanie
No i kilka pęcherznic tez musi znależć nowe miejsce.Aż się boję przesadzania bo 2 już spore
Ścieżka jest świetna i mam na podobną miejsce
kasiek 15:11, 17 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
pecherznica miał ok7 lat jak ją przesadzałam i 4 m wysokości. Przycięta została do 1,5 m. i przesadzona tej wiosnuy - z przyjęciem się nie było problemu
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kachat 15:38, 17 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Bajeczny ten twój zakątek różany Ale utwierdził mnie w przekonaniu, że słusznie czynię zastanawiając się 3 miesiące gdzie posadzić zamówione krzaki Nic chyba bardziej nie wkurza, niż przesadzanie... :/
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kasiek 15:45, 17 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
No to kolejna historia - tym razem rabata z lustrem:

DO ROKU 2004 na tyle ogrodu pod betonowa ściana nie działo sie nic - przybywały tylko góry gruzu:



2005 r gruz został przesuniety, a w tym miejscu stanął basen



2006r. Poniewaz basen nie zdał egzaminu i przerdzewiał, został obsypany gruzem i załozyliśmy tam oczko



2007r Oczko zarasta bujnie , ściana zostałe artystycznie pomalowana



2008r Moje wielkie dzieło murarza - z przywiezionych kamieni stworzyłam mozaike na ścianie wbudowując jednocześnie lustro







____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 15:46, 17 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
2009r Zaczyna się horror oczkowy - orzech + brzoza powodują że 4 razy w roku musze wymieniać wodę! Oczko jest jednak piekne



2010r. Ten rok przechylił czare uroku tego miejsca - rozkładające sie liscie orzecha wytruły nam karasie,



2011r. Z wielkim bólem serca zakopuje oczko tworzac w tym miejscu rabate bagienną



2012 Wsadzam kolejne gatunki roślin



2013r Bluszcz pięknie się rozrósł, tak samo krzewy rosnące obok, też jest pieknie choc czasem tesknie do tamtego założenia...


____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
16:17, 17 sie 2013
kasiek napisał(a)


Dzieki urodą sie nie kieruj - w końcu to nie sympatia.pl Zresztą nie pasuje do niepokornego, zawsze urobionego po pachy w cemencie lub błocie ducha jakim jestem
A do pozostania - zapraszam, miło Cie gościć


Mimo że po pachy w cemencie i mimo iż to nie moje klimaty to pozostanę - tak z przekory
kasiek 17:03, 17 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
No to jestem zaszczycona - czyli jednak skoro nie Twoje klimaty to mój urok osobisty
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 18:13, 17 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
A ja wklejam kolejna historia - to widok bardziej ogólny na ogród:

ROK 2004 Jesienne kolory, sadze 4 rok a dalej mało widać, szpecą stare zniszczone mury i domy



ROK 2005 W sumie niewiele zmian



ROk 2006 Rosliny rosną , powoli uzupełniam krzewy



ROK 2007 Powstaje rabata na środku, Altana zarasta



ROK 2008 Tracę panowanie nad roślinami przy altanie...



____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 18:14, 17 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
ROK 2009r Powstaje scieżka z płyt betonowych i filary dla winorośli



ROK 2010r Rozrasta się rabata centralna, z prawej kwitnie rózany płot



ROK 2011 Rabata centralna w pełni



ROK 2012 Jałowiec zostaje uformowany, drzewa osiągaja dojrzałe wymiary



ROK 2013 Właściwie to juz trudno zrobić zdjęcie z perspektywą bo krzewy tak się rozrosły że zasłaniają widok, kostak brukowa dopełniła estetyki ogrodu

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies