Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

kasiek 08:46, 17 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Agatko, ja przez 14 lat co chwilę zmieniałam miejsce roślin bo mi sie nie podobały kompozycje, bo źle rosły itp.
Talent jest wtedy jak narysujesz plan - posadzisz i potem jest ach i och i nic juz nie ruszasz. Ja jestem kombinator i dopiero kiedy już mnie zestawienie nie drazni to daje spokój rośliną
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
dorciabe 09:07, 17 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Kasiu byłam u Ciebie, pięknie, trzymaj się
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
agatanowa 12:26, 17 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kasiek napisał(a)

Talent jest wtedy jak narysujesz plan - posadzisz i potem jest ach i och i nic juz nie ruszasz. Ja jestem kombinator i dopiero kiedy już mnie zestawienie nie drazni to daje spokój rośliną


eeee, chyba prawie nigdy na dłuższą, kilkuletnią-kilkunastoletnią metę tak się nie zdarza. Można zapytać Dankę
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kachat 12:56, 17 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ale busz! Niektóre zdjęcia to jakby prosto z dżungli Bardzo mi się podobają takie ogrody
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kasiek 13:03, 17 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Oj Agatko zdziwiłabys sie! A Ty myślisz że dlaczego mnie postrzały łapię bo przesadzam 50 cm krzaczki? Dziewczyno czasem i krzaczor lub drzewo ma 3 m a ja go przycinam i łup leci w inne miejsce. Ja naprawde mam duzo siły w łapkach a zacięta jestem az strach!

Teraz troche zwalniam bo w końcu mi się podoba to co stworzyłam ale chyba najwyższy czas bo wydaje teraz na masaże i na roslinki nie mam juz kasy. Czuje się jakby Bozia znów pogroziła mi palce ze nie słucham rad, ech madry Polak po szkodzie a ja nic się nie uczę na błędach.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
agatanowa 13:34, 17 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kasiek napisał(a)
Oj Agatko zdziwiłabys sie! A Ty myślisz że dlaczego mnie postrzały łapię bo przesadzam 50 cm krzaczki? Dziewczyno czasem i krzaczor lub drzewo ma 3 m a ja go przycinam i łup leci w inne miejsce. Ja naprawde mam duzo siły w łapkach a zacięta jestem az strach!


oj nie, nigdy tak nie twierdziłam! moja ekipa powinna się od Ciebie uczyć - oni szmaragda 2,5 m w pięciu chłopa poł dnia przenosili i nie wiedzieli, jak się do tego zabrać. ech

Teraz troche zwalniam bo w końcu mi się podoba to co stworzyłam ale chyba najwyższy czas bo wydaje teraz na masaże i na roslinki nie mam juz kasy. .


haha. fajnie napisane

____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
14:22, 17 sie 2013
Tak sobie tu zaszłam bo Ty byłaś u mnie i z rewizytą przydreptałam i co? Ano najpierw piękna dziewczyna z avatarka a potem równie piękny ogród. No i już nie wiem co piękniejsze... I chyba zostanę tu na dłużej nieco bo jestem estetką i bardzo lubię się pięknem otaczać
kasiek 14:29, 17 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
A teraz coś co obiecywałam - będę wklejać historię miejsc jak zmieniały sie w ciagu 14 lat. Bo fajnie jak sie pokazuje dojrzały ogród, ale przecież zmieniały go lata, praca, klimat zacienienie, koncepcje.[img

Na początek front:
ROK 2000 - zaczynam interesować się ogrodem - nawet stare róże maja jakieś prowizoryczne chochoły...


ROK 2003 zaczęłam od tuji i róż, trójkątna rabatka, zamiast ścieżki żwirowej - trawnik



ROK 2004 róże rosną - na razie same rabatowe, dalej trawnik



ROK 2005 powstaje aleja żwirowa, róże marne po przeróbkach, ale kształt rabaty docelowy



ROK 2006 Tuje coraz wyższe, róz dalej mało

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 14:35, 17 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
ROK 2007 Pełna obsada róż - najpiękniejszy rok scieżki różanej



ROK 2008 zaczyna sie psuć - Tuje coraz wyższe zabierają słońce a i klon samosiejka cieniuje, robi się gesto w bylinach



ROK 2009 Dalszy wzrost drzew, róże coraz słabiej kwitną



ROK 2010 Wyrzucam byliny, róze łapią oddech



____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 14:37, 17 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
ROK 2011 Tym razem pęcherznica rośnie jak głupia i cieniuje czerwona róże parkową



ROK 2012 Robi sie półcieniscie, róze słabo kwitną wiec wsadzam funkie by rozjaśnić zakątek



ROK 2013 Zdjęty płotek, przyciete tuje, i przesadzona pęcherznica - róże łapia powoli oddech zwłaszcza czerwona - w tym roku przyrosty ma nieziemskie

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies