Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój wymarzony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród

nicol21 21:48, 18 kwi 2016


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10322
Niunia super! Do schrupania

Ehhh uroki, uroki... i tłumacz to innaczej! Nie wierze, ale czasem jakoś tak się składa.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
inag 00:20, 19 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Magda_ napisał(a)

Babcia podsumowała, że kiedyś wierzono, że można takim zachwalaniem zauroczyć


U mnie też w rodzinie zawsze tak się mówi. Od wielu osób o tym słyszałam więc może cos w tym jest...?
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
jazzy 00:26, 19 kwi 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Magda_ napisał(a)
mam nadzieję że kiedyś będą mi pomagały w ogródku te moje kobiety

a póki co mam dla was historię z mojego ogródka
ostatnio była u nas koleżanka Lenki z mamą. I ta mama tak się rozpływała nad moimi czosnkami i tulipanami - a mi serce rosło bo faktycznie dobrze wyglądały. Następnego dnia wstaję i oczom nie wierzę - ze sporej części tulipanów zrobiła się "galareta" a czosnki leżą na ziemi całe zwiędnięte.
Babcia podsumowała, że kiedyś wierzono, że można takim zachwalaniem zauroczyć

Ciarki mam
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
szi 10:52, 19 kwi 2016


Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 160
Magda_ napisał(a)
mam nadzieję że kiedyś będą mi pomagały w ogródku te moje kobiety

a póki co mam dla was historię z mojego ogródka
ostatnio była u nas koleżanka Lenki z mamą. I ta mama tak się rozpływała nad moimi czosnkami i tulipanami - a mi serce rosło bo faktycznie dobrze wyglądały. Następnego dnia wstaję i oczom nie wierzę - ze sporej części tulipanów zrobiła się "galareta" a czosnki leżą na ziemi całe zwiędnięte.
Babcia podsumowała, że kiedyś wierzono, że można takim zachwalaniem zauroczyć



To prawda, babcia ma rację w 100% są tacy ludzie, ostatnio czytałam nawet bardzo poważny artykuł na ten temat.
Znam też takie dwie osoby i jak mnie odwiedzają to boję się później o bliską przyszłość. Nie raz doświadczyłam tego ich "spojrzenia" a jak do tego są słowa zachwytu to basta i po ptakach. Dotyczy wszystkiego nie tylko ogrodu.
Pozdrawiam, podglądam, mało się odzywam.
____________________
Szi
anbu 11:17, 19 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Magda jak ona ma takie zdolności (ta kobieta) to Ty raczej trzymaj swoje dzieci od niej z daleka :/ To nie są żarty.
____________________
Ania Ogród Ani :)
Piotr_ 22:22, 29 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Jestem z rewizyta i podziwiam ogród i podziwiam super. Odp. u siebie na twoje pytanie jak coś pytaj odpowiem dalej i lecę pospacerować u cb jeszcze
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
PERKA 23:52, 29 kwi 2016


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
Magda_ napisał(a)
dziewczyny kochane zidentyfikujcie mi tą roślinkę - podobno jest zimozielona i rośnie do ok 40 cm. Miała też malutkie białe "kielichowate" kwiatuszki. Chciałabym więcej takich ale nie wiem co to



Chętnie skorzystam z odpowiedzi jaką udzielicie Magdzie, ponieważ wczesną wiosną otrzymałam w prezencie właśnie takie cudeńko. Dodam, że te małe drobne kwiatki pięknie pachną, przypominają mi zapach konwalii, jaśminu ... - Magda potwierdzasz? Podobnie pachnie hoja.
Ofiarodawczyni niestety nie znała nazwy. Będę wdzięczna za pomoc .... w imieniu Magdy oczywiście
____________________
Moje miejsce na ziemi
lorka 13:53, 06 maj 2016


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Co za historia.. niektórzy tacy są, takie wampirki energetyczne//wyssała całe życie z twoich kwiatów
Ja dlatego na wszelki wypadek nie ocham i acham u kogoś. Skomplementuję ale bez wiekszych emocji ,żeby nie zauroczyć.( nie wiem czy licho we mnie nie siedzi hihi)
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Zana 14:01, 06 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Cudowna córeczka Gratulacje
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mikami 11:32, 11 maj 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Podobno u Ciebie mogę dowiedzieć się o pochodniach ogrodowych ,chciałabym wiedzieć czy sprawdzają sie w ogrodzie jako dodatkowe doświetlenie ?
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies