Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój wymarzony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród

Gardenarium 12:11, 29 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jak to może być, że piszesz brak mi konsekwencji, a ileż w tym trudności?
Piszesz sobie na kartce rośliny i kolorystykę i po prostu nie kupuj nic poza to. Taka dyscyplina pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze i szybciej dojdziesz do takiego ogrodu, jaki Ci się podoba.

Spróbuj to zrobić.

Przeczytaj to http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/376-dobor-odpowiednich-roslin-do-ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magda_ 16:52, 29 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Danusiu moja kochana ja powoli dojrzewam do tego jaki styl pasuje mi najbardziej niestety jednak z wcieleniem tego w życie jest mały problem, bo je nie mam wyrobionej wyobraźni ogrodnika i wciąż przesadzam rośliny, żeby sprawdzić jak wyglądają w danym miejscu

za czytanie artykułu już się biorę
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 16:57, 29 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
i jeszcze międzyczasie "wymyśliłam" coś takiego. Plan był taki,że ma być prosto, geometrycznie itp nie patrzcie na brak perspektywy, proszę



popatrzcie kochani, może jakieś sugestie

póki co udało mi się namierzyć szkółkę niedaleko mnie, gdzie od 1 października sprzedają cisy z gruntu
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 17:08, 29 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
po przeczytaniu artykułu mogę powiedzieć że mam częściową listę roślin: cisy, bukszpany, hortensje, hosty, tuje szmaragd, koniecznie tulipany i czosnki - chociaż te ostatnie nie mam pojęci gdzie pójdą, styl ogrody - prosty i prawie minimalisty (pomimo, że dziewczyny proponowały mi styl sielankowy, toskański - to jednak taki zupełnie odpada )

mam ochotę jeszcze na trawy, jednak póki co nie widziałam ich dobrze wkomponowanych w żadnym ogrodzie i muszę do nich dorosnąć
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
kaisog1 22:48, 29 wrz 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Gardenarium napisał(a)

Piszesz sobie na kartce rośliny i kolorystykę i po prostu nie kupuj nic poza to. Taka dyscyplina pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze i szybciej dojdziesz do takiego ogrodu, jaki Ci się podoba.



Amen!
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Magda70 09:15, 30 wrz 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
magdalena_brzezinska napisał(a)
po przeczytaniu artykułu mogę powiedzieć że mam częściową listę roślin: cisy, bukszpany, hortensje, hosty, tuje szmaragd, koniecznie tulipany i czosnki - chociaż te ostatnie nie mam pojęci gdzie pójdą, styl ogrody - prosty i prawie minimalisty (pomimo, że dziewczyny proponowały mi styl sielankowy, toskański - to jednak taki zupełnie odpada )

mam ochotę jeszcze na trawy, jednak póki co nie widziałam ich dobrze wkomponowanych w żadnym ogrodzie i muszę do nich dorosnąć


Ale zostaw sobie miejsce na trawy...bo w takim ogrodzie muszą być...
Forsted curls....boskie są...
Hakoncheloa...
Zakochasz się w nich na amen...i bedziesz musiała znów rewolucje robić
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda_ 13:16, 30 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
i wtedy zginę bo mój mąż mnie udusi jak będę chciała wciąż przesadzać
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 13:24, 30 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
a Hakoncheloa faktyczne fajna i soczysta, dziewczyny a może chciałybyście mi pomóc z tą rabatą ze stożkami, tak żeby tą trawkę tam wkomponować. Ma on wymiar 3x3 i jest mało słoneczna - trochę słońca rano i trochę wieczorem
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 14:03, 30 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
i jeszcze jedno pytanie - przy kominku myślałam, żeby wsadzić graby i formować je, jednak to trwa wiele lat, wpadłam więc na pomysł wsadzenia bambusów Bambus wysoki "Harbin" czy to dobry pomysł???
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda70 13:53, 10 paź 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
hmmm...walkę z bambusami przeszła Madżenka...nie wiem jak ta odmiana bambusa się zachowuje ale chyba ogólnie są dość ekspansywne. Więc lepiej je w donicach trzymać.

Pobawiłabym się z grabami...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies