Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój wymarzony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród

Gardenarium 13:58, 04 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
magdalena_brzezinska napisał(a)
tak tak czyli I fazę obsadzenia ściany już mam a co dziewczyny powiecie na tą moją mix-ową rabatę, moze jakieś sugestie. Bo mi marzą się te jasne hortensje ale to miejsce jest nasłonecznione.


Tutaj jest za dużo gatunków, wystarczy dwa albo trzy, czyli zasłonić deski żywopłotem, przed nim hortensje i trawa hakonechloa Aureola np.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:01, 04 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


W tym przypadku radziłabym nie robić nasadzeń aż zrobisz prace tynkarskie i rośliny są za blisko budynku. Poza tym usuń szmatę, bo szkodzi roślinom.

Ja bym tak nie posadziła, bo tuje urosną duże i wejdą na żurawki, Żurawki powinny być z przodu i ta szmatka ...jejciu, wywalaj zaraz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:07, 04 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie by to wyglądało tak

Tuje, hortensje, zurawki.

Tuje kocimiętka, kulki

Świerki, miskanty, trzmielina, żurawki




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosiak 14:19, 04 wrz 2013


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 68
Magdo nie za bardzo rozumiem o jakich podporach do bluszczu mówisz. On się sam świetnie chwyta ścian i innych podpór. Popatrz choćby na drzewa w lesie czy parkach, nie wspominając wspaniałego ogrodu Danusi.
____________________
Małgorzata
Magda_ 15:14, 04 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
szmata już wyrzucona
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 15:18, 04 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
gosiak napisał(a)
Magdo nie za bardzo rozumiem o jakich podporach do bluszczu mówisz. On się sam świetnie chwyta ścian i innych podpór. Popatrz choćby na drzewa w lesie czy parkach, nie wspominając wspaniałego ogrodu Danusi.



Paulinka podpowiedziała mi, że bluszcz bez podpór do góry nie pójdzie
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
kaisog1 20:21, 04 wrz 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
bluszcz pójdzie ale na początku wystarczy go przymocowac za pomocą takich gwożdzikow do kabli z plastikową "trzymaczką".... nie wiem jak to sie nazywa poprawnie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 20:22, 04 wrz 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
ooo znalzłam o takie cuś chodzi... http://www.trytyt.com/index.php?site=art&idd=6&ida=66
Jest to o tyle fajne, że niewidoczne prawie


... i jeszcze jedno. Nigdy nie uzyskasz dobrego efektu jeżeli otoczenie nie będzie uporządkowane. Żeby nie wiem jak ładną rabatę stworzyć to jak masz bałagan wokoło to dupka blada Teraz jest dobry moment na sianie trawy.... jak robisz rabatę posprzątaj okolicę i sypnij trawą Efekt będzie duuuużo lepszy. Od razu napiszę, że to jest tylko rada a nie forma jakiegoś wytykania.... nie chcę abyś mnie źle zrozumiała
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Magda_ 09:28, 05 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Małgosiu ja wiem, że zaczęłam od "dupy strony", ale chyba tak bardzo chciałam mieć ogród, że nie zważałam na nic. Już rozmawiałam z moim mężem, żeby ogarnął trochę te budynki to wtedy będę mogła je pomalować - koniecznie na biało. Ale póki co mamy poważny remont w domu i to co na zewnątrz musi poczekać mam nadzieję że jeszcze w tym sezonie to ogarniemy
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
kaisog1 10:37, 05 wrz 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
ALe nie nie ..... mnie nie chodzi o budynki No trudno, żeby każdy kto chce mieć ogród remontował sobie dom

Mnie chodzi o miejsca gdzie powstają rabaty. Zobacz ile lepiej wyglądałaby ta rabata z tujami i żurawkami jakby miała "trawnikowe" ramy. Zadbany trawnik to połowa sukcesu
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies