Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja bajka

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja bajka

Katkak 19:32, 14 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Powoli tworzę także coś tutaj. Na razie jest jeszcze dość haotycznie, ale powolutku, małymi kroczkami... Kiedyś (z Waszą pomocą) będzie to mam nadzieję fajna rabatka. Wkrótce otoczę ją pewnie jakimiś kamykami i wysypię korą. Tylko nie wiem jeszcze jaki dać jej ostatecznie rozmiar.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
malgorzata_s... 20:58, 14 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Wrzosy będziesz tam miała za niskie i chyba tam ciemno będą miały. A może trawki albo inne funkie?
Parzydło w tamto miejsce chyba się wpasuje.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Katkak 21:14, 14 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
To może jakieś trawki, bo funkii to jest tam chyba ze sześć. Jeszcze taka jedna roślinka chodzi mi po głowie, tylko zapomniałam jak się nazywa, a mam chyba ze trzy takie i fajnie mogłyby tam wyglądać. Jak sobie przypomnę to napiszę A może znajdę ją gdzieś na zdjęciu...
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
malgorzata_s... 21:31, 14 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
No to jak się funkie rozrosną to może dosyć już jest na tej rabacie?
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Katkak 21:58, 14 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Może i tak.... eh szkoda...
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Malgorzata_G 00:43, 15 wrz 2013

Dołączył: 17 sie 2013
Posty: 76
Dobry wieczór Katko. Na cienistą rabatkę mam dwa pomysly, poletko konwalii z barwinkiem niebieskim, albo brunera ( ok. 50cm. ozdobne liście, prześlicznie kwitnie wiosną, na niebiesko jak niezapominajki). PS. Szczeniaczek to maltanka - sunia, ma na imię Mila. Pomponik szczęścia i miłości. A tak długo wzbraniałam się przed psiakiem. A ogród jak się wzbogacił, rozjaśnia każdy zakątek.
____________________
Gosia.S.
Katkak 09:26, 15 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Dzięki Gosiu, jedna brunera już tam jest. Oprócz tej jednej na tej rabacie, mam jeszcze dwie na innej. Co do barwinka to jestem trochę sceptycznie nastawiona, bo też go mam i dobrze trzeba go "pilnować" bo daje się we znaki innym roślinkom, tak się rozpanoszył. Za konwaliami natomiast za bardzo nie przepadam. Mam nadzieję, że nie poczułaś się urażona. Nie zrozum mnie źle, jestem Ci wdzięczna za radę i nie chcę wyjść na zarozumialca, albo niewdzięcznicę. Zdaję sobie sprawę, że moja wiedza ogrodowa w porównaniu do Waszej jeszcze raczkuje A maltańczyki są faktycznie cudowne i kochane Też bardzo mi się podobają. Ja też mam malutką sunię, tyle, że kundelka. Tzn. ma już sześć lat, tylko wielkościowo jest malutka. Wzięliśmy ją ze schroniska. Czasem ktoś mówi: ale ona brzydka. A ja odpowiadam: ja też nie jestem blondynką o wymiarach 90 - 60 - 90 Dla nas jest to za to najkochańszy i najwdzięczniejszy psiak na świecie.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Gardenarium 10:01, 15 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrób sobie link w podpisie, więcej osób do Ciebie trafi po nim

Kliknij "Cytuj" tego posta i skopiuj to co poniżej bez tego quote i wklej w swoim profilu, w miejscu podpis


Mój ukochany ogródeczek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Katkak 14:29, 15 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Zrobione Dziękuję
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
kasiek 15:42, 15 wrz 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Wow co za kopalnia pomysłów - normalnie szczenka mi opadła
Czy sosny od dawna Ci tak wyglądają? Bo jeżeli od teraz i nie są to koncówki to norma przed zimą.
Co do rabaty z funkiami i cienistej - w cienistym kącie pasują rododendony, azalie, trzmieliny, tawułki, parzydła, z krzewów też kaliny (są miniaturowe) złotliny, hibiskusy, bukszpany.
ja nie przepadam za połączeniem funki i żurawek - za bardzo mi się różnią strukturą liścia. Do tej rabaty z funkiemi pasuje dodać 2 rododendrony lub azalie i jeszcze jedna miniaturową hortensję Bobo i masz kolorowo i na wiosnę i na jesien.Na lato polecam zawilce jesienne i bodziszki . Do tego cebulowe - krokusy, szafirki, śnieżyce itp
Pytaj jak co
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies