Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja bajka

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja bajka

Malgorzata_G 19:09, 15 wrz 2013

Dołączył: 17 sie 2013
Posty: 76
Katkak napisał(a)
Dzięki Gosiu, jedna brunera już tam jest. Oprócz tej jednej na tej rabacie, mam jeszcze dwie na innej. Co do barwinka to jestem trochę sceptycznie nastawiona, bo też go mam i dobrze trzeba go "pilnować" bo daje się we znaki innym roślinkom, tak się rozpanoszył. Za konwaliami natomiast za bardzo nie przepadam. Mam nadzieję, że nie poczułaś się urażona. Nie zrozum mnie źle, jestem Ci wdzięczna za radę i nie chcę wyjść na zarozumialca, albo niewdzięcznicę. Zdaję sobie sprawę, że moja wiedza ogrodowa w porównaniu do Waszej jeszcze raczkuje A maltańczyki są faktycznie cudowne i kochane Też bardzo mi się podobają. Ja też mam malutką sunię, tyle, że kundelka. Tzn. ma już sześć lat, tylko wielkościowo jest malutka. Wzięliśmy ją ze schroniska. Czasem ktoś mówi: ale ona brzydka. A ja odpowiadam: ja też nie jestem blondynką o wymiarach 90 - 60 - 90 Dla nas jest to za to najkochańszy i najwdzięczniejszy psiak na świecie.
Katko ja się nigdy nie obr....... nie ma o co, myślę dalej. W półcieniu poradzi sobie perukowiec, złota pęcherznica. Cień, wszystko co wymieniła Kasia plus pierisy, kalmie, języczki pomarańczowe. Jest tego dużo Pozdrawiam
____________________
Gosia.S.
Katkak 19:24, 15 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasiu dzięki, że zaglądnęłaś. Zasypałaś mnie pomysłami Bardzo Ci dziękuję, z pewnością skorzystam. Na bank kupię azalie i rododendrony, tylko powiedz czy teraz, czy na wiosnę. I miniaturową hortensję też (nie miałam pojęcia, że takie są). A co myślisz o kokoryczce wielokwiatowej? Ona zdaje się też lubi cień. Sosny wyglądają tak od ok 2 miesięcy i na szczęście nie są to końcówki. Ale wystraszyłam się, bo mają tak pierwszy raz. Ok dwa lata temu straciłam piękną, dużą sosnę (też masz taką w ogródku, ta z bardzo długimi igłami, zapomniałam nazwę). W jednej chwili zaczęły jej brązowieć i opadać igły i umarła biedulka. Żal byłoby mi stracić kolejne drzewka. Dzięki Kasiu bardzo za odwiedzinki i podpowiedzi i proszę, zaglądaj czasem
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 19:27, 15 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Oj Dziewczynki, jak tak czytam co piszecie to jeszcze duuuuuużoooooo muszę się uczyć. Bardzo dziękuję za bezcenne rady. Dobrze, że tu trafiłam Ciekawe ile wody upłynie, aż będę miała choć część Waszej wiedzy. Podziwiam i pozdrawiam. I dziękuję oczywiście
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 19:30, 15 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
A dynia po prostu rośnie w oczach, nie do wiary
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
kasiek 20:18, 15 wrz 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Oj z tymi sosnami to niedobrze - trzeba w necie poszukac lub na forum.
Ta niebieska to Sosna Himalajska

Kokorycz jest piękna i serduszka do tego. Także bergenie, orliki i konwalie.
Wklejam Ci fotki roslin cieniolubnych u mnie:
1. Kokorycz, azalia, miodunka, funkie

2. Klon palmowy, bluszcz, niezapominajka, jezyczka, funkie, dąbrówka, żurawki, turzyce, , kosacieć bagienny

3. To samo 2 miesiące pózniej, kwitną języczki i tawułki i tojeść

4. Znów to samo miesiąc wcześniej z parzydłem

5. Orliki, z tyłu bukszpany


Kupuj i sadź teraz, to najlepszy termin. Hortensja miniatura to Bobo (nie znam innych)


____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Kondzio 20:21, 15 wrz 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
super zdjęcia pięknie masz
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Katkak 20:35, 15 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasiu, ależ pięknie, dech zapiera po prostu. Zrobię w takim razie większe roślinne zakupy (moje ulubione), ale po 1października, bo wiesz jak jest, życie Mam nadzieję, że ten termin sadzenia też będzie ok. Kasiu, a ja klon palmowy (taki sam jak Twój) posadziłam w dość słonecznym miejscu. Powinnam go przesadzić w zacienione, prawda?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 20:38, 15 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kondzio, jeśli masz na myśli te zdjęcia powyżej - to niestety nie u mnie. Może kiedyś...
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 20:41, 15 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasiu, wyjeżdżasz czasem w delegacje, z tego co wyczytałam. Jeśli kiedyś będziesz przejeżdżać przez (nie tak znowu bardzo odległą) Dębicę, to zapraszam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
malgorzata_s... 20:46, 15 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Niedługo. Funkie, paprocie na wiosnę ruszą i zrobią cudne bukiety. Dosadzisz jeszcze coś i będzie jak u Kasi.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies