Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje trudne początki, domek przy lesie.

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje trudne początki, domek przy lesie.

Luckaa 14:51, 13 paź 2013


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Gusta mi się wyrabiają chyba, bardzo nie pdoobały mi się jałowce te wąskie, długo się broniłam żeby takiego kupić, ąz zobaczyłamw szkółce takiego ąłdnego, zadbnanego i się zakochałam, teraz uważałam ze to najładniejsze iglaki, i tak samo z żurawkami, przypominały mi jesienna kapuste, ale poszperałam i znalazłam takie fajne kolory i zestawienia że koniec, już w tym roku dam sobie spokój, ale to będzie nr jeden na wiosne, Wogóle uwielbiam wszelkiegpo rodzaju niskie byliny czyli funkie, bergenie, gożdziki sklane ( wygladają jak neibieska trawa), znacie jeszcze jakieś fajne?
____________________
Lucyna
paulina_ns 10:37, 14 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Luckaa napisał(a)
To berberys się przycina? Tego też nie wiedziałam.



Tak berberysy się przycina
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
kitek81 17:16, 15 paź 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
a może spodobają Ci się liliowce, jeżówki, irysy?
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 17:26, 15 paź 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Dubelek
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Luckaa 20:43, 15 paź 2013


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Kasia ja lilie mam, a konkretnie to te smolinosy, takie pomaranczowe, za kwiatami cebulowymi wysokoimi nie szczególnie przepadam, bardziej szukam niskich bylin, ale przekonałam sie już do żurawe, teraz to już za pozno, ale na wiosne zaopatrze się w jakieś, fajne są te marmalade, mają fajnie postzrepione listki, ale czy w naszej szkółce bea, jak byłam kiedys to widziałam tylko te bordowe.
____________________
Lucyna
Luckaa 11:32, 19 paź 2013


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Listki spadają, na niektórych drzewach są zielone, na niektórych nie ma wcale, najchetniej miałabym u siebie tylko drzewa nie gubiące liście, ale leń ze mnie
____________________
Lucyna
Katkak 13:32, 19 paź 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Lucynka piękna kompozycja rabaty, naprawdę bardzo mi się podoba. Tylko będziesz musiała uczulić dzieciaczki, że berberysy są kłujące. Ale wierz mi, to nie problem. Ja wytłumaczyłam synkowi, żeby tego, czy tamtego nie ruszał i spoko, wie chłopak o co chodzi. Zresztą róże też mają kolce i nikogo to nie zraża. Też jestem zakochana w berberysach od niedawna i kupiłam nawet kilka. Pozdrowionka ślę. Masz głowę do komponowania, podziwiam. Może doradziłabyś Eli z Ogrodu Eli bo Ona teraz taką dużą rabatę chce wykombinować, a weny brak. Ja jakoś też nic nie mogę wymyśleć.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Luckaa 21:03, 19 paź 2013


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
W sumie nie wiedziałam że berberysy mają az tak wstrętne te kolce, małe cienkie i schowane pod listkami, ale zrobiłam rabate i posadziłam i dzieci mają w nosie to miejsce, one wogóle się tam nie bawią, siedz,a tylko na górze na zjezdzalni i czasem zjezdzają.
Kasia ale żeś mi teraz pochlebiła z tym komponowaniem, zauwazyłam że czasami chodze wkoło rabaty i weny brak, jak się położe wieczorem spać i zgaszae światło toi dopiero wpadają mi pomysły do głowy.
____________________
Lucyna
Luckaa 19:25, 21 paź 2013


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Wstąpiłam dziś do biedronki i faktycznie cebulki sa po 0,99gr, więc kupiłam jeszcze, ale kupiłam roślinki które kwitną w lutym amrcu, niedopatrzyłam, musze jeszcze raz zajechąc, bo wolałalbym coś letniego, także polecam zakupy za pól darmo.
____________________
Lucyna
paulina_ns 19:41, 21 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Luckaa napisał(a)
Wstąpiłam dziś do biedronki i faktycznie cebulki sa po 0,99gr, więc kupiłam jeszcze, ale kupiłam roślinki które kwitną w lutym amrcu, niedopatrzyłam, musze jeszcze raz zajechąc, bo wolałalbym coś letniego, także polecam zakupy za pól darmo.


Pokaż fotki jak Ci wyszła ta rabata czego cebulki tulipanów? ja kupowałam w ogrodniczym po 1,70, ale to są papuzie, więc pewnie dla tego droższe.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies