Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

Pokaż wątki Pokaż posty

Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

koliber 21:40, 25 lut 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Piękna jest, a i kolory posiada, które lubię
____________________
Zielona przestrzeń
Myssza 11:25, 13 mar 2018


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 7
Podpowiedzcie proszę: Mam ogród w lesie sosnowym, w którym chciałam obsadzić 1,5m szerokości pas od płotu. Myślałam żeby w części posadzić Laurowiśnię wschodnią Otto Luyken w rzędzie od tyłu, a przed nią rodgersję kasztanowolistną (z założenia ogród biało-zielony leśny) ale właśnie doczytałam, że obie te rośliny dorastają do 1m i obawiam się nawet , że rodgersja nawet laurowiśnię zasłoni. Poradźcie proszę jakim krzewem zastąpić laurowiśnię? Coś co rośnie w cieniu/półcieniu, ma białe kwiaty i wyrasta pow. 1m ( najchętniej co kwitnie w innym terminie niż rodgersja)
Pszczelarnia 17:17, 13 mar 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Myssza napisał(a)
Podpowiedzcie proszę: Mam ogród w lesie sosnowym, w którym chciałam obsadzić 1,5m szerokości pas od płotu. Myślałam żeby w części posadzić Laurowiśnię wschodnią Otto Luyken w rzędzie od tyłu, a przed nią rodgersję kasztanowolistną (z założenia ogród biało-zielony leśny) ale właśnie doczytałam, że obie te rośliny dorastają do 1m i obawiam się nawet , że rodgersja nawet laurowiśnię zasłoni. Poradźcie proszę jakim krzewem zastąpić laurowiśnię? Coś co rośnie w cieniu/półcieniu, ma białe kwiaty i wyrasta pow. 1m ( najchętniej co kwitnie w innym terminie niż rodgersja)


Hortensje wiechowate.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
a_gania 22:52, 10 maj 2018

Dołączył: 10 maj 2018
Posty: 4
witam. Czy moglibyście mi państwo doradzić, jakie mogłabym posadzić drzewka, niegubiące liści na zimę, wzdłuż płotu, na pniu, kulista korona. Wysokość około 2 m, dość duża korona 1, 5-2 metry. Czy dostanę takie drzewka? Ja kompletny nowicjusz w temacie- ogród jestem. Pomóżcie proszę. Dodam, że dość wietrznie u nas i słonecznie. Pozdrawiam, laik ogrodowy
Gardenarium 00:26, 14 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, bo u nas nie występują drzewa liściaste zimozielone. Nie przetrwają.

Tylko iglaste, ale one jako takie "koron" nie mają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martaka88 14:40, 07 cze 2018

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 41
Witajcie,

Przed domem po wykuciu sporej ilości betonu przed schodami, chcę stworzyć jakąś rabatkę z użyciem juki, lub kilku juk. Jest to strona wschodnia, słońce bezpośrednie do godzin południowych. mam w ogrodzie, który już zastałam 5 juk napewno to jakieś karolińskie, ale są ich dwa rodzaje- jedna całkiem zielone, drugie w paski zólte... mają one dopiero jakies 30 cm

- co bedzie do niech pasowało? czy trawy?
- ile w tej sytuacja i w jakim ukłądzie najlepiej tych juk wsadzić?

jesli jakies dane są potrzebnę, to proszę pytać a ja z aodpwiedzi dziękuję
Gardenarium 21:48, 30 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiedź dałam tutaj

https://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=812#post_9
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ol_a 11:26, 27 sie 2018


Dołączył: 05 lis 2017
Posty: 9
Witam chcę założyć szpaler z hortensji bukietowych po długości działki ok 20m.Jakie polecacie gatunki??Czy sadzić po kilka takich samych?Czy każda np. inna??
Gardenarium 22:16, 28 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj zamieszczamy zdjęcia jak w tytule wątku - wyłącznie przykłady kompozycji. Proszę zamieścić w wątku o hortensjach pytanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mago22 20:52, 07 lis 2018


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 162
Chyba zgodzicie się za mną że ta kompozycja to mistrzostwo świata https://pl.pinterest.com/pin/315322411393942288/ , Czy toś próbował to stworzyć u siebie?
____________________
Magda Wietrzny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies