Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Warmianka 14:04, 26 cze 2018

Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 4
Witajcie
Zauroczona jestem tym miejscem i pojawiłam się tu z nadzieją, że pomogą mi Państwo rozwikłać całkiem trudną zagwosdkę. Jestem Świeżakiem i nie mam pewności, czy publikuję post w odpowiednim miejscu. Mam do zagospodarowania wąski pas w przedogródku - 1m na 6m. Ciągnie się od furtki do wejścia do domu. Chciałabym, żeby rośliny powtarzały się i nieco maskowały widok z wnętrza domu na duże połacie kostki. Myślałam o drzewkach (jarząbie, głogu, brzozach lub miłorzębach kolumnowych), obsadzonych krzaczkami, ale nie wiem czy nie za wąski ten pas. Dobrze jakby także zimą rabata wyglądała ładnie. I jeszcze dwie ważne informacje. Jest to wystawa południowa, a ogród położony jest na Warmii, czyli okresowo niezwykle mroźnym terenie.
Reszta ogrodu po jego skończeniu będzie utrzymana w stylu nieformalnym, pełnym owocowych drzewek, kęp rozrastających się bylin i traw.
Warmianka 14:06, 26 cze 2018

Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 4
anna_t 14:56, 26 cze 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
MagdaSow napisał(a)
Kochani, jak zagospodarować ten wydzielony obszar?
Strona północno-zachodnia,bajzel łokrutny,brak zmysłu ogrodniczego zachodzące słońce litości nie miało i spaliło bukszpan i żurawki ...:/



Na działce mam stary sad, kilka bukszpanów,brzozy, wierzby świerki i milion pińcet rudbekii i nagietków- teściowa siała...

HELPUNKUUU!

Za każdą wskazówkę serdecznie dziękuję
wywal wszystko. Posadz nieduże drzewo takie która Ci się spodoba w pobliskiej szkółce. Do tego kule z cisa i narazie tyle
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
MagdaSow 17:42, 26 cze 2018

Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 5
anna_t napisał(a)
wywal wszystko. Posadz nieduże drzewo takie która Ci się spodoba w pobliskiej szkółce. Do tego kule z cisa i narazie tyle

Dziękuję Aniu za odpowiedź .

Właśnie o 3kulach i stożku z cisu myślałam,tylko nie mogę znaleźć formowanego cisu...
planowałam obsadzić to żurawiami,ale jak umarły to nie będę odgrzebywac. Konwalnikiem to plus berberysem jasnoziwlonym ? Czy sam cis plus żwirek?
A tam pod okno też chciałam stożek z cisu,czy to już za dużo by było?
Anso 14:06, 27 cze 2018

Dołączył: 27 cze 2018
Posty: 5
Dzien dobry ,zainspirowana waszymi ogrodami tworze rabatę i potrzebuje pomocy ,co dać w tej wolnej przestrzeni ,jest tam duzo miejsca bo trojkat sie mocno rozchodzi, ,po prawej stronie posadziłam ale go nie widac żółtego perukowca
Anso 14:13, 27 cze 2018

Dołączył: 27 cze 2018
Posty: 5
Z lewej strony szpaler hortensji polar bear,za którymi planuje miskanty,po prawej mam jeszcze sliwowisnie i cos tam musze jeszcze dać ale co? Moze cos doradzicie z góry dziękuje
KasiaBawaria 09:28, 30 cze 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Szukam inspiracji rabat z czysccem lekarskim.Jakies udane polaczenia. Z gory dziekuje.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 21:42, 30 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Warmianka napisał(a)


Możesz tak zrobić

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:43, 30 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Anso napisał(a)
Z lewej strony szpaler hortensji polar bear,za którymi planuje miskanty,po prawej mam jeszcze sliwowisnie i cos tam musze jeszcze dać ale co? Moze cos doradzicie z góry dziękuje


Za wąskie rabaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:46, 30 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

Martaka88 napisał(a)
Witajcie,

Przed domem po wykuciu sporej ilości betonu przed schodami, chcę stworzyć jakąś rabatkę z użyciem juki, lub kilku juk. Jest to strona wschodnia, słońce bezpośrednie do godzin południowych. mam w ogrodzie, który już zastałam 5 juk napewno to jakieś karolińskie, ale są ich dwa rodzaje- jedna całkiem zielone, drugie w paski zólte... mają one dopiero jakies 30 cm

- co bedzie do niech pasowało? czy trawy?
- ile w tej sytuacja i w jakim ukłądzie najlepiej tych juk wsadzić?

jesli jakies dane są potrzebnę, to proszę pytać a ja z aodpwiedzi dziękuję




Oczywiście, że są potrzebne dokładniejsze informacje, chociażby zdjęcie tego miejsca. Pod schodami bym jukk tylu nie pchała, bo jak ktoś upadnie, to wykole sobie oczy To niebezpieczne rośliny, z daleka od ludzi je sadź, jeśli już je lubisz, ale po przekwitnięciu, główna rozeta zamiera. Byle jak to wtedy wygląda, więc na front nie dawaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies