Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen słońca

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen słońca

malgorzata_s... 11:38, 06 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Oj stworzysz, co ja gadam już stworzyłaś. Masz jeszcze rybki, z pewnością i jakies jaszczurki których nie widać. Pszczoły nie są zwykle agresywne czasem się po prostu bronią. Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
gdzie_idziesz 10:25, 07 wrz 2013


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Rybki też będą
Planując miejsce na piaskownicę, wymyśliłam że w tym miejscu w przyszłości będzie stawek. Nawet prąd już do piaskownicy jest doprowadzony.
Teraz niech tylko dzieci wyrosną z grzebania w piachu.
Co do pszczół, mam do nich ogromny sentyment. Kilka lat temu gościł w moim ogrodzie rój pszczół. Wspaniałe było przyglądanie się im z bliska. Utwożyły wielką kulę dokładnie na wysokości wzroku, zrobiło się późno, pszczoły szykowały się do snu. Przyszedł pszczelarz, zaczął je zbierać. Bez żadnych specjalnych masek, zgarniał je gołymi rękami. Z dziećmi stałam tuż obok. Chciałam się schować, obiecał że nic się nie stanie. Potem długo wchodziły do skrzynki te pszczoły - późno było i już nie latały. Były takie biedne, takie łagodne.
Później dowiedziałam się że ktoś spalił w sąsiedniej wsi pasiekę. Kilkadziesiąt rodzin w jednym ulu - wozie. Włsćiciele wyjechali na wakacje. Te pszczoły prawdopodobnie z tamtej pasieki się uratowały.
____________________
Natalia słoneczny zakątek
malgorzata_s... 21:06, 07 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Ja także lubię pszczoły i mam ogród dla nich przyjazny.Ważne są także te dzikie które nie żyją w ulach. Choć nie powiem ule ale takie stare są cudne.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
gdzie_idziesz 14:02, 09 wrz 2013


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Witajcie w tej pochmurny dzionek
Dziś mam kilka słonecznych zdjęć i kilka prósb.
Danusiu, to ta rabatka, na której sugerowałaś śliwę lub świerk, od drugiej strony. Widać krzewuszki i kosodrzewinę. Sugerujesz, by coś stąd zabrać i w to miejsce wsadzić coś innego?
Między jałowcami jest puste miejsce - rosły tam różne badylko do rozmnożenia. Chciałabym coś tu wsadzić, może jakąś trawę? Mnie wena opuściła całkiem. Bergenię chciałabym zostawić, obok niej jest tymianek, który też zniknie. A może paprocie?

Tu dalsza część rabaty. Mam wobec niej mnóstwo wątpliwości - przede wszystkim bałagan - są tu Dalie, Liliowce i Floksy i Astry. Wszystkie (oprócz astrów i piwoni) jeszcze malutkie, mało reprezentacyjne. Da się jakoś to uporządkować?
Ten wielki Aster z lewej strony miał być floksem, on oczywiście stąd ucieknie.
W najbardziej wysuniętej części rabaty posadziłam srebrnego świerka (na zdjęciu za astrem), zastanawiam się czy to dobry pomysł - sadzić takie drzewo na środku. Chciałam, by on zamykał widok sadu (który jest z tyłu), żeby ta dalsza część ozdobna była "niespodzianką" oraz żeby trochę zacienił tę część ogrodu. Ale widzę dominację tego dużego astra i zastanawiam się, czy świerk nie przytłumi mi krajobrazu i nie zepsuje widoku z tarasu na część ozdobną ogrodu.

____________________
Natalia słoneczny zakątek
paulina_ns 14:14, 09 wrz 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Twój ogród jest piękny i ja w nim nie widzę żadnego bałaganu, a wręcz przeciwnie Witam i pozdrawiam
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
malgorzata_s... 14:34, 09 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Wydaje mi się że tego astra to powinnaś dać gdzieś bardziej z tyłu nie zasłoni wtedy rabatki. Z przodu jeśli chcesz astry to jakieś niskie. Można z nich zrobić obwódkę. Obwódka wprowadzi wizualny porządek.Za obwódką możesz szaleć z bylinami warstwowo, wyższe bardziej z tyłu niższe z przodu.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Agania 15:04, 09 wrz 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witaj i tak trzymaj, masz wsparcie M piękną drewutnię Ci wystawił, ogród tworzysz z myślą o przyrodzie i ich mieszkańcach. Dobrze podpowiada Ci Danusia, daj tą wiśnię Nigrę we wskazanym miejscu, pięknie grają ze sobą te kolory żółty i bordowy. Widzę, że wsadziłaś tujki pod siatką, są jeszcze malutkie, ale ja nawet nie pamietam, kiedy moje urosły, staraj się tworzyć tło dla niższych roślinek, tak zwiększy Ci się rabata, a zmiejszy trawnik, robisz sadzonki, to tak jak ja, tylko sadzonkuję u mamy, ma lepszą ziemię,
u mnie nic mi z tego nie wychodziło, Powodzenia, już masz bardzo pięknie, widać jak ogród się rozrasta
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Madzenka 19:44, 09 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Witam krajankę
Zaznaczam wątek aby Cię odwiedzać
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Katkak 20:51, 09 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
No witaj Wpadłam rewizytą. Ślicznie u Ciebie. Ogród duży, z ogromnym potencjałem. Drewutnia - cudeńko! Po tym małym, czerwonym krzesełku wnoszę, że masz dzieciaczka Ja mam synka. Dzielnie pomaga mi w ogródku. Bardzo się cieszę, że mnie odwiedziłaś i doradziłaś. Lecę sprawdzić co to jest ten, czy ta pendula
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Agania 22:16, 10 wrz 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Napisałam specjalnie dla Ciebie u mnie o chartach,
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies