Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 10:11, 28 kwi 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Milka napisał(a)
Dorodne masz magnolie, na słup nikt nie patrzy, jak takie okazy
Mam kępkę tych zawilców, czyli to są gajowe, one takie niższe od moich majowych.

Moje magnolie urosły na przestrzeni 20 lat, nie wiem czy przyciąć je od góry, nie chcę
żeby porosły mi takie wysokie habezie, Ty Irenko swoje chyba cięłaś jeśli pamiętam?
Zawilce mam te leśne, zwykłe tak gajowe

Ratujesz mi życie wiesz, w sklepach ceny są zaporowe, a hakonek nawet nie ma.
Ogród dostanie dzięki nim obwódkę wzdłuż podjazdu
i będę w tym roku tego pilnować i na tym się skupiać, za nimi mam posadzone Annabelki
Pozdrawiam kochana
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Milka 07:16, 29 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
U mnie w 2011 załatwiła mi zima najpiękniejsze drzewa magnoliowe, ale płakałam wtedy.
Susan oberwała, ale odratowałam i to ona jest teraz najstarsza, ma ponad 20 lat, reszta uzupełniana od 2012r.
czekam teraz na magnolię NN, dostałam siewkę wielkości 20cm, a dziś ma 150cm i na 2 gałązkach w końcu jakieś pąki. Tylko nie wyglądają, jak pąki magnolii, więc może się okazać, że ta siewka, to nie magnolia. Minęło jej 5 lat.
Żeby powstałą obwódka, będziesz co rok odcinać kawałek i tak z 1 wyhodujesz cały szpaler. Ja tak co rok robię i lokuję w wybrane miejsca. Trzeba tylko pilnować podlewania, aby się dobrze zaaklimatyzowały.
Dawałam pod domkiem letnim i 5 się przyjęło, reszty nie widzę, a tam susza okropna przez sosny.

Co do magnolii, zawsze cięcie po kwitnieniu, właśnie moją Susan muszę bardzo mocno ciąć. Mam wrażenie, że im więcej tnę, tym szybciej rosną.
Zetnij te wysokie, nadawaj kształt, jeśli w tym miejscu nie będzie kwiecia, będzie za rok i odwdzięczy się kwieciem w niższych partiach.
Zdrówka
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Alija 23:03, 29 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Nie wiem, czy odważyłabym się ciąć magnolie, chociaż w tym roku też przyszło mi to do głowy. U mnie dość gęsto i cieniście i kwitną na czubkach, a na dole prawie nie ma kwiatów. Jedną mam w słonecznym miejscu i ta kwitnie zupełnie inaczej, na dolnych gałęziach zupełnie przy ziemi też są kwiaty. Trzeba to przemyśleć.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
zawitka 09:34, 02 maj 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Aga gratulacje dla Babci. To duża radość patrzeć jak wnuczki rosną .

Ogród z dnia na dzień pięknieje. Ciemierniki masz super. Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
GorAna 09:45, 02 maj 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Babciu gratuluję Wnusi
Twoje magnolie to duże drzewa, a trawka jak szczypiorek
Pozdrawiam Agatko
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
ElzbietaFranka 22:36, 02 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Agania napisał(a)

Robią się zaległości haha, a mnie grypa położyła,
Pstrykacze leżą na szafeczce odłożone
Ostatnie zawilce gajowce zostawiam

Pozdrawiam Karola



Piękne są też je mam nie wiedziałam jak się nazywają szybko się rozmnażają i długo kwitną. Nie wiem skąd się wzięły może z kora przybyły. Miałam w zeszłym roku kępkę ok 15 na 15 cm w tym roku sporą Kępa.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agatorek 00:46, 03 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Milka napisał(a)
Dorodne masz magnolie, na słup nikt nie patrzy, jak takie okazy


Dokładnie tak
Chciałabym już mieć takie okazy
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agania 16:40, 04 maj 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Milka napisał(a)
U mnie w 2011 załatwiła mi zima najpiękniejsze drzewa magnoliowe, ale płakałam wtedy.
Susan oberwała, ale odratowałam i to ona jest teraz najstarsza, ma ponad 20 lat, reszta uzupełniana od 2012r.
czekam teraz na magnolię NN, dostałam siewkę wielkości 20cm, a dziś ma 150cm i na 2 gałązkach w końcu jakieś pąki. Tylko nie wyglądają, jak pąki magnolii, więc może się okazać, że ta siewka, to nie magnolia. Minęło jej 5 lat.
Żeby powstałą obwódka, będziesz co rok odcinać kawałek i tak z 1 wyhodujesz cały szpaler. Ja tak co rok robię i lokuję w wybrane miejsca. Trzeba tylko pilnować podlewania, aby się dobrze zaaklimatyzowały.
Dawałam pod domkiem letnim i 5 się przyjęło, reszty nie widzę, a tam susza okropna przez sosny.

Co do magnolii, zawsze cięcie po kwitnieniu, właśnie moją Susan muszę bardzo mocno ciąć. Mam wrażenie, że im więcej tnę, tym szybciej rosną.
Zetnij te wysokie, nadawaj kształt, jeśli w tym miejscu nie będzie kwiecia, będzie za rok i odwdzięczy się kwieciem w niższych partiach.
Zdrówka

Każda magnolia cieszy, a każda strata boli podwójnie, muszę ruszyć z tym cięciem powkwitnieniu
Na hakonkę czekam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 16:46, 04 maj 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Alija napisał(a)
Nie wiem, czy odważyłabym się ciąć magnolie, chociaż w tym roku też przyszło mi to do głowy. U mnie dość gęsto i cieniście i kwitną na czubkach, a na dole prawie nie ma kwiatów. Jedną mam w słonecznym miejscu i ta kwitnie zupełnie inaczej, na dolnych gałęziach zupełnie przy ziemi też są kwiaty. Trzeba to przemyśleć.

Ja muszę przyciąć, lubię magnolie kwitnące od dołu go góry

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 16:47, 04 maj 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
zawitka napisał(a)
Aga gratulacje dla Babci. To duża radość patrzeć jak wnuczki rosną .

Ogród z dnia na dzień pięknieje. Ciemierniki masz super. Pozdrawiam

Dziękuję serdecznie, z ciemierników się cieszę niezmiernie, u mnie glina a o odczyn dbam
poprzez mączkę ze skorupek
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies