Gdzie jesteś » Forum » Spotkania » Świeto różane, ogród przy lesie i inne - wrzesień 2013

Pokaż wątki Pokaż posty

Świeto różane, ogród przy lesie i inne - wrzesień 2013

Bogdzia 11:38, 08 wrz 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jotka napisał(a)
Cieszę się, że tam byłyście i ja dzięki temu mogłam to zobaczyć


Jolu miło Cię widziec , było cudownie.Buziaki przesyłam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
popcorn 11:57, 08 wrz 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bożenko, Małgosiu, świetne zdjęcia i komentarze Dorzucę i swoje trzy grosze, jak dom ogarnę i obiad skończę, bo wczoraj coś zaczęłam ale padłam
Fajnie było spędzić z Wami dzień

buziaki!!
____________________
Mój nowy ogródek
Bogdzia 12:09, 08 wrz 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dla mnie to był dzień o niesłychanej dawce zdarzeń . Kiedy chorowałam na oczy było spotkanie i zwiedzanie ogrodów wokół Pabianic. Nie mogłam przez chorobe wtedy pojechac ale wczoraj prócz tego co tu opisałam dotąd zobaczyłam również ogrody Małgosi, Karoliny i Kasi.Myślęże potrzeba osobnej relacji by o nich opowiedziec , tym bardziej ze z braku czasu nie robiłam żadnych zdjec. Małgosia obwiozła nas też po Pabianicach i wszystko o wszystkim wiedziała , gdzie czyja fabryka , czyj pałac , jaki kościół i wszystko co ciekawe a nawet gdzie jest fantastyczna rybna restauracja do której oczywiście sie wybierzemy. O ogrodzie Małgosi napiszę że jest elegancki , z umiarem i gustem . Ogród Karoliny mnie bardzo zaskoczył bo po tym jakie ona sadzi ilości roślin myślałam że ma conajwyżej ścieżki na dwie stopy i wszystko zarośniete roślinami a tu niespodzianka. Ma całkiem dużo trawnika , nie zartuje byłam tym bardzo zaskoczona, no i naszykowała dla nas roślinne prezenty, poznałyśmy też jej córeczkę , śliczną dziewczynkę.
No i ostatni ogród który kusi jak niebo-ogród Kasi.: Domek skryty w lesie, z firankami i serwetami które kiedyś sie ramowało . Wokól domu kwiaty , rózne detale np ławeczka dla leśnych ludków , i niemal przed domem leśne jeziorko , duże , z nenufarami. Wiosną kwitną nad nim rododendrony a latem łan liliowców.Maleńkie kurki które nic nie niszcza chodza po całym ogrodzie w towarzystwie maciupeńkich kurcząt, z nimi po ogrodzie chodza dwa psy i dwa koty i nikt nikomu nie wchodzi w drogę bo działka jest olbrzymia.I jeszcze UWAGA 90-letnia Babcia w świetnej kondycji , uśmiechnięta i przemiła w rozmowie. Zanim otworzyłyśmy drzwi samochodu Gospodarz już pytał ,,kawa czy herbata?", a wieczorem czekał na nas z goracym obiadem. Ludzie - no niebo po prostu
I jeszcze Zenek. To właśnie jest Zenek









Zenek zna 7 meldyjek , potrafi je wygwizdac .Pochwalił swoimi umiejętnościami i o mało go nie pocałowałam jak zagwizdał ,,Krakowiaczek jeden..."Tylko jemu mimo pośpiechu zrobiłam zdjecie. Obiecuje relacje z tego raju wraz ze zdjeciami w późniejszym terminie i o innych ogrodach tez nie zapomne. Dziekuje wszystkim którzy chcieli poczytac relację z tego niezwykłego dnia.

Bardzo też dziekuje Małgosi fantastycznemu kierowcy ( Marzenko ,,O" nie napisze przecież fantastycznej kierownicy) oraz pozostałym Dziewczynom które zechciały spędzic ze mną ten niezapomniany dzień.Równiez podziękowania dla M Kasi który na koniec obdarował nas pomidorkami w słoikach , super zdrowymi ze wszystkimi nieutraconymi witaminkami. Buziaczki dla wszystkich.

Edit Jeszcze byłyśmy u Tracza to najwieksze centum ogrodnicze w Łodzi i spotkałyśmy właściela którego poznalyśmy na wiosennym spotkaniu. Porozmawiałyśmy i co nieco kupiłyśmy np bialą gaurę, brązowe trawki ....Tyle wrażen jednego dnia.

A w nastepną sobotę cała naszą grupę będzie można spotkac w Skierniewicach. (Weroniko jedziesz również?)

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 12:18, 08 wrz 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
popcarol napisał(a)
Bożenko, Małgosiu, świetne zdjęcia i komentarze Dorzucę i swoje trzy grosze, jak dom ogarnę i obiad skończę, bo wczoraj coś zaczęłam ale padłam
Fajnie było spędzić z Wami dzień

buziaki!!


Karola byłam u Ciebie choc nic nie pisałam , miałaś super pomysł z tym dzisiejszym obiadem , podziwiam że Ci to wpadło do głowy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
zbigniew_gazda 13:09, 08 wrz 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11153
Bożenko bardzo dziękuję za przedstawienie wspaniałych ogrodniczek i pozdrawiam. Co do "Zenka" miałem kiedyś tę papugę (nimfa). Piórka miała seledynowe i jak wszystkie plamki pomarańczowe. Bardzo zdolny ptaszek. Z klatki przylatywał do mnie na ramię do drugiego pokoju. Niestety raz były otwarte drzwi na zewnątrz i stało się.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Mala_Mi 13:18, 08 wrz 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ależ Wam zazdroszczę i cieszę się że Bożenko wreszcie sie urwałaś z domciu, że już stanowicie zgraną grupę.. że Mariola ma tyle talentów i z wielu innych rzeczy o któych nie mam czasu napisać .
Jesteście fajne babki
A papug też fany
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
an_tre 14:05, 08 wrz 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22377
Dziewczyny wspaniała relacja
bogactwo róż i ogrom urzekających kompozycji wprost oszałamiająca
dziękuję za przybliżenie tego święta i pięknych ogrodów
wgapiałam się w ekran z rozdziawioną paszczą
pozdrawiam
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Krys 15:08, 08 wrz 2013


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Dziewczyny swietna relacja z wspaniałego spotkania,super ogrody,pozdrawiam
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Margarete 15:20, 08 wrz 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Dorzucę jeszcze moje fotki z ogrodu nr 2 naszej przemiłej gospodyni - Pani Przyrody, pisałam już że miałysmy 2 bohaterki wczorajszego dnia : jedna to róża a druga to Pani Przyroda ( to kobieta wielu talentów, umiejetności plastycznych, olbrzymiego doświadczenia w komponowaniu i utrzymaniu ogrodów, pracowita - bo oba ogrody były wychuchane i wypieszczone, o kulinarnych zdolnosciach juz nie wspominając...) Fajnie że tkie zdolne osoby sa wśród nas na Ogrodowisku.....
Oto fragmenty :"nowego" ogrodu Pani Przyrody

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 15:23, 08 wrz 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
W "nowym" ogrodzie gro roslin właścicielka rozmnaża sama, musi miec dobrą ręke bo podziwiałysmy rozmnożone hortensje, trawki ( w tym m.in. konwalniki), bukszpany, tegoroczne jeżówki wyhodowane z nasion i cisy.


I budleja w cudownym kolorze
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies