Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały ogródek Eli

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogródek Eli

ela_z 16:41, 14 sie 2015


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Malgosik napisał(a)
kolejna mistrzyni patyczkowania hortensji
gratuluję!
moje patyczki jeszcze nie kwitną
ale uszczykiwałam końcówki i może dlatego...
pozdrawiam


Gosia rozwiazałaś zagadke. Te co nie jeszcze nie maja kwiatow byly uszczykiwane
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
bleebla 14:14, 14 paź 2015


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Elu, co u Ciebie słychać?? Stęskniłam się
____________________
Aga - Mała eLeczka
Ewa777 17:12, 15 sty 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Ela, co u Ciebie słychać? Dawno nie odzywałaś się Dziś robiłam podsumowanie ubiegłego roku i postanowiłam, że do Ciebie zajrzę Pozdrawiam
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
ela_z 14:23, 13 mar 2016


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Witajcie. Wróciłam po długiej przerwie. Doktorat, nowa praca, choroby przedzskolne, było tego trochę. Mam nadzieję, że wiosną ogarne wszystko i będę mogła bez wyrzutów zabrać się za ogródek.
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
Pluszakowa 23:46, 17 mar 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Trafiłam tutaj bo też mam mały ogród. I co widzę lampy takie jak moje hortensje z patyków też próbuje doktorat mamy wiele wspólnego.

Kiedy wiadomo że z patyków będą jednak roślinki? Strasznie się niecierpliwie tymi rozsadami.
____________________
Magda Mały ogród miejski!
ela_z 09:17, 24 mar 2016


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Pluszakowa napisał(a)
Trafiłam tutaj bo też mam mały ogród. I co widzę lampy takie jak moje hortensje z patyków też próbuje doktorat mamy wiele wspólnego.

Kiedy wiadomo że z patyków będą jednak roślinki? Strasznie się niecierpliwie tymi rozsadami.


Ja w tym samym sezonie co wsadzałam patyki miałam juz mini kfiatki Powinnam je usunąć żeby roślina nie marnowała energii, ale byłam z nich mega dumna

Doktorat kończe pisać, jeszce egzamin i obrona. Trocha życia to kosztuje
Pozdrawiam
Ide podglądac u Ciebie
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
ela_z 09:18, 24 mar 2016


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Przekopiowane od mądrzejszych ode mnie

Przeklejam do siebie również !
"Dla przypomnienia słowa.waldka:
"Pod koniec kwietnia jesteśmy już po pierwszym oprysku olejowym miejsca w którym rosną graby. Oczywiście nasz zabieg na przedwiośniu nie miał nic wspólnego ze zwalczaniem szpecieli. Następuje okres kiedy to na grabach pierwsze nabrzmiałe pąki liściowe zaczynają pękać. Pod łuską okrywającą młode zwarte listki pobudzają się do życia formy zimujące szpecieli do których na ,,dzień dobry" mamy już dostęp. W tym właśnie czasie robimy pierwszy ze zdwojonego oprysk.

a) powtórnie Promanalem gdy posiadamy jeden środek chemiczny.
b) dowolnym z dwóch ŚOR gdy każdy z nich posiada związek substancji czynnej zaliczany do innej grupy chemicznej.

Po około 10 dniach, a więc w czasie kiedy to powinny pęknąć już wszystkie pąki liściowe, a z pękniętych wcześniej rozwiną się młode listki powtarzamy oprysk:

a) Jedynym środkiem chemicznym który posiadamy np. Ortus 05 SC
b) Drugim z dwóch środków chemicznych które udało nam się zakupić."

Emulpar 940 EC preparat do zwalczania szkodników. Środek został stworzony na bazie oleju rydzowego. Jest to produkt o wysokiej skuteczności, nie powodujący fitotoksyczności dla roślin. Olej rydzowy zawarty w preparacie działa mechanicznie na zwalczanie jaj szkodników. Preparat uniemożliwia wymianę gazową wykluwających się pasożytów, szkodnik dusi się wskutek czego ginie. Użycie preparatu w późniejszym okresie jest bardziej efektywne, ale w przypadku olejów parafinowych istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia fitotoksyczności na młodych wrażliwych listkach. Jeśli chodzi o dany produkt problem nie występuje.
Trzeba pamiętać aby pokryć dokładnie każdy pęd dlatego zalecany jest używanie dużej ilości cieczy na hektar roboczy:
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
ela_z 09:35, 24 mar 2016


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Dekoracje Wielkanocne:

____________________
Ela - Mały ogródek Eli
ela_z 09:36, 24 mar 2016


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712

____________________
Ela - Mały ogródek Eli
stychaz 18:58, 24 mar 2016


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Elu, jaki piękne ozdoby świąteczne Ty też masz szpeciele?
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies