Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim magicznym ogrodzie wszystko...

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim magicznym ogrodzie wszystko...

ANIA 11:54, 14 paź 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Tusiala napisał(a)
Zboża na polach pięknie wyglądają właśnie teraz, gdy wzeszły, jak trawniczki

Tak wspaniale podkreślają piękno dzikiej przyrody
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
ANIA 12:29, 14 paź 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Grzybobranie:











____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
makkasia 18:35, 14 paź 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Córeczka śliczna podobna do mojej wnusi Agatki
Mam nadzieje, że wszystkich pokazywanych grzybków jeść nie będziecie
Świetne kompozycje z wrzosami
macham
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
ANIA 21:41, 14 paź 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
makkasia napisał(a)
Córeczka śliczna podobna do mojej wnusi Agatki
Mam nadzieje, że wszystkich pokazywanych grzybków jeść nie będziecie
Świetne kompozycje z wrzosami
macham


Ta córcia ze zdjęć to najmłodsza A grzybki jemy tylko te pozbierane Jesień nastraja mnie tak nostalgicznie i inspiruje do układania barwnych bukietów z szeleszczących liści, zestawiania w kompozycje różnych jej darów. Odmachuję.
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
Margarete 10:48, 15 paź 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
No i zaglądam jak obiecałam i co widze same płody ziemi, dynie wielkie, grzyby pyszne, owoce zachecające do kosztowania ich... fajnie masz
Ja na grzyby wybieram sie w niedziele do rodziny mojego meza - zobaczymy z jakim efektem wróce

Kompozycje sliczne i ta z dynia i ta z jesiennyą jarzębina i wrzosami, ja tez lubię bukiety z klorowych liści i inne tego typu ozdoby do domu , tarasu itp. Szkoda że są takie nietrwałe....

A dynie to masz giganty - uwielbiam dynie w zupie dyniowej ale i pieczoną z ziołami i do tego ten jej energetyczny kolor - ostatnio kupiłam sobie jedną piekną u nas na ryneczku, w weekend będe pichcić.

Zainteresowała mnie jeszcze ta skrzynia czy kufer na której stoi taca z winogronem - to jakis antyk ? bo na to wygląda

Okolice w jesiennej barwie sliczne, ja tez lubie jesien za te kolory własnie a choc mieszkam w mieście ale na obrzeżach to podobne widoki mam na wyciągniecie ręki....

Mam niedosyt fotek z ogrody Aniu
Pozdrawiam!

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
ANIA 12:20, 15 paź 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Margarete pokazuję tylko to czym mogę się pochwalić Tak więc do zdjęć zakwalifikowały się dynie, wcześniej winogrono... brzoskwinie, jabłuszka.... Czy mam fajnie? MAM - lubię mój dom, mój ogród, warzywnik i pole za działką. Tu oddycham pełną piersią, cieszy mnie każda roślinka i każdy jej pączek, listek, owoc... Cieszy oko owad przysiadający na kwiatku i ptak wijący gniazdko w rynnie lub w szparze pod okapem, zaglądająca przez drzwi tarasowe do domu ropuchaCzuję, że to jest mój świat i moje miejsce. Uwielbiam tu krzątać się i pichcić - ach te dynie, cukinie, patisony i zwykłe marchewki wielkości małego palca u ręki czterolatkiMam satysfakcję, że wyhodowałam swoje warzywa, a drzewa obrodziły w soczyste owoce. Lubię każdą porę roku w Mogicznym... wiosnę, gdy wszystko wokół budzi się do życia, lato, które wybucha pełnią słońca i barw, jesień za jej kolory i owocowe dary i w końcu zimę, gdzie wszystko przykryte jest białą pierzynką i odpoczywa by wiosną znów ruszyć do życia w pełni. Każda pora roku ma swój urok i swą paletę barw - trzeba tylko to dostrzeć i docenić. Natomiast bardzo nie lubię nieubłagalnie biegnącego, ba pędzącego czasu. Cięgle brakuje mi go. Za mało go mam na to co chciałabym robić i na to by przebywać właśnie w Magicznym...
Skrzynia, kufer? To pamiatka po babci męża. Uratowalismy jej życie. Stała taka samotna, zakurzona na strychu... daleko stąd. Odzyskaliśmy jej piękno nadgryzione zębem czasu i tak sobie stoi w naszym domu. Uwielbiam takie starocie. Lubię bawić się w ich zestawianie i nadawanie im innych, nowych funkcji... a zaczęło się od starej biblioteczki....ale to inna - też długa historia, która trwa do dziś.

P.S.
Fotki z ogrodu też będą.


Pozdrawiam
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
WilczaGora 08:51, 16 paź 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
...poczytałam o grzybach, o skrzyniach, o dyniach...
a teraz foty poproszę ...
Wilczyca
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
AgnieszkaW 08:58, 16 paź 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Aniu, jak pięknie to opisałaś, aż się serce raduje Miło czytać, że inni też kochają swoje miejsca na ziemi i dostrzegają rytm przyrody - cudowne... Pozdrawiam z rana i zmykam do swoich zajęć
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
ANIA 09:46, 16 paź 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
WilczaGora napisał(a)
...poczytałam o grzybach, o skrzyniach, o dyniach...
a teraz foty poproszę ...
Wilczyca

Wilczyca - Ty jesteś inspiracją fotografii, ujęć chwil, które nigdy już nie powrócą. Gdy oglądam Twój wątek i zachwycam się każdym Twoim kadrem, to też mam ochotę chwycić za aparat foto... ale nie potrafię tego tak jak Ty......
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
ANIA 09:48, 16 paź 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
AgnieszkaW napisał(a)
Aniu, jak pięknie to opisałaś, aż się serce raduje Miło czytać, że inni też kochają swoje miejsca na ziemi i dostrzegają rytm przyrody - cudowne... Pozdrawiam z rana i zmykam do swoich zajęć


Też pozdrawiam i życzę udanego dnia podczas realizacji własnych zajęć.
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies