Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?

Viola 17:43, 06 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Kamila, sorki, myślałam, że to pytanie o ścieżkę pod wykuszem to do mnie. Nie chciałam na Twoim wątku śmiecić swoimi zdjęciami, więc wstawiłam u siebie. To żadna sugestia, tylko ja też mam podobne zamiary z tą rabatką przed wykuszem, więc tak se pomyślałam, że się podzielę wizją. Twoja jest bardziej fantazyjna, bardzo mi się podoba. A ja wiem,że chyba trafię na zdecydowany opór M, który jak ognia boi się falistych łuków w ogrodzie. No bo kosiarka !!! Zajrzyj do mnie.
Idziesz jak burza z tymi rysunkami, ja jestem parę dni za tobą, albo ... tygodni!
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Zielona 22:01, 06 lis 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
No to jestem. O coś konkretnego chciałaś zapytać?
Zielona 22:03, 06 lis 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Kamajla napisał(a)


Chyba nawet trochę większą tą łezkę bym machnęła, głębszą znaczy się, obsadziła po bokach a w środku mały stolik i 2 krzesełka.


O której łezce piszesz?
Kamajla 22:12, 06 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Zielona napisał(a)


O której łezce piszesz?


pod catalpą
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Agania 22:26, 06 lis 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Popatrz u ana_art -
http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-walka-z-ugorem
ona ma podobne zakole jak u Ciebie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kamajla 22:34, 06 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Agania napisał(a)
Popatrz u ana_art -
http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-walka-z-ugorem
ona ma podobne zakole jak u Ciebie


nie tylko zakole zaglądnę do niej w takim razie po raz kolejny, chyba wyrobię sobie kartę stałego oglądacza w jej wątku
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Zielona 22:38, 06 lis 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Kamajla napisał(a)
rabata przed domem

cały czas mam jednak wrażenie, że to nie to... i że cały czas za dużo rzeczy??
jakieś uwagi? plizzz...


wersja 1 - Czy dasz radę przycinać tam te bukszpany? bo będzie nieco graniczony dostęp, a z czasem będzie im potrzebne strzyżenie 2-3 razy w sezonie. Pomiędzy nimi krokusy znikną, bo są za niskie - tak mi się wydaje. Ale kompozycja wygląda ładnie, choć brakuje mi jakiegoś drzewa.

wersja 2 ma centralny punkt z najwyższym piętrem w postaci drzewa i też fajna kompozycję. Wzorek z bukszpanu - sięgniesz swobodnie do strzyżenia? Jeśli nie - zrób linię z żurawek, bo pisałaś, że lubisz

wersja 3 brakuje wyższego akcentu... Cis ma być tłem, a nie "solistą"

Kamila - przeczytałam gdzieś taka opinię Danusi, że każdą rabatę można zaplanować w dziesiątkach wersji, ale ostatecznie trzeba coś wybrać i tego się trzymać. Wszystkie Twoje przykłady wyglądają ładnie i myślę, że z każdego jesteś w stanie stworzyć pięknie tę rabatę. Ale wybór należy do Ciebie
Zielona 22:42, 06 lis 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Kamajla napisał(a)


pod catalpą
Tam masz rzeczywiście idealne miejsce na ławeczkę, jeśli masz ochotę na miejsce do siedzenia na żwirku. Dzisiaj oglądałam realizacje Gardenarium, ale na oficjalnej stronie firmy. Jest tam sporo inspiracji z takim rozwiązaniem. Zajrzyj. I jeśli się zdecydujesz, to musisz przeznaczyć odpowiednią ilość miejsca. Ja rysowałam bez proporcji, bez konkretnych wymiarów. U siebie robię tak, że targam 30m węża ogrodowego, rozkładam go i oglądam z każdej strony. Tak wytyczyłam wstępne rabaty, ale i tak będę je modyfikować. Dlatego nie mam ekobordów.
Zielona 22:47, 06 lis 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Kamajla napisał(a)


myślisz, że żywopłot z cisa się zmieści? tam jest tylko 65 cm
zgrabnie mi to wykończyłaś
tuje muszę przemyśleć, bo nie przepadam, za to pomarańczowe żurawki bardzo mi odpowiadają (są na liście pt. must have )

a ogólnie linia rabaty Twoim zdaniem jest oki? tak jak idzie linią ciągłą, czy lepiej tak jak linie przerywane?

co do ścieżki to dochodzę do wniosku, że ładniej byłoby gdyby pociągnąć od tego momentu przed domem do wykusza, tak aby rabaty pod tymi oknami tworzyły całość (na rysunku ta pod oknem na froncie została oddzielona).


zamiast cisa możesz puścić bluszcz na ogrodzenie - też stworzy ładną zieloną ścianę. Tuje zawsze możesz zamienić na jakikolwiek inny zielony szkielet. To tło. Możesz wybierać wśród wielu gatunków.

Ta linia rabaty przerywanej bardziej mi się podoba, ale cos Ci powiem... na projekcie naniesione miałam linie, które mi się na papierze wydawały idealne. Kiedy podczas robienia trawnika Panowie je wytyczyli, złapałam sie z głowę i zaczęłam od początku, rozkładając wąż ogrodowy... Tak więc nie zawsze jest tak, że papierowe projekty da się 1:1 przełozyć na realny ogród.
Agania 23:05, 06 lis 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Staraj się dawać rośliny sprawdzone, ja nie widziałam jeszcze u nikogo Hakone ładnie rozrośniętą w krótkim czasie, ona bardzo powoli przyrasta, może jakaś z zimozielonych turzyc, cyprysika możesz jeszcze zamienić na żółty ostrokrzew, no nazwy nie pamiętam, ale to Szefowej faworyt, kostrzewa sina hmm, trzeba odmładzać, będziesz miała dziury, albo będą brzydko wyglądać, jeśli ma być niebiesko to daj może modrzewnicę Blue Ice, to krzewinka tak jak wrzosy, jest srebrna i kwitnie na różowo wiosną
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies