Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na Łowieckiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Na Łowieckiej

inag 12:46, 27 paź 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357


Witam serdecznie!

Od długiego już czasu z uwagą śledzę wszystkie ogrody na forum. Nie będę ukrywała że często z zazdrością patrzę na niektóre realizacje i ogrom wiedzy ich właścicieli na temat roślin, aranżacji itd. Mam nadzieję, że kiedyś choć po części będę mogła poszczycić się tak rozległą wiedzą z tego zakresu jak niektórzy z Państwa.


Od zawsze chyba marzyłam o własnym zielonym zakątku, w którym będę mogła się spełniać jako "ogrodnik" (przez małe "o" niestety). Moje sny się spełniły dwa lata temu, jednak tworzenie zielonego azylu wcale, jak się okazało nie jest takie proste. Wciąż coś dosadzam, przesadzam, kupuję,... i kiedy już jestem zadowolona z efektu końcowego, loguję się na "Ogrodowisko" patrzę na Wasze zielone dzieła sztuki i już mój optymizm dotyczący mojej pracy gaśnie....

Mam nadzieję, że kiedyś, może nawet niedługo, będę również posiadaczką tak pięknego ogrodu jak wiele z obecnych tutaj szczęściarzy)))

Pozdrawiam serdecznie!!!!

Ilona. [img
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Gardenarium 13:30, 27 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pozdrawiam jako głównodowodząca i założycielka tego miejsca, oraz napędzająca do zmian.

Jeśli chcesz się wyleczyć z manii kupowania wszystkiego co się nawinie, załóż swój watek. Poczytaj również moje porady, wyleczyły z maniactwa niejedną maniaczkę Teraz te maniaczki kupowania mają już ładne ogrody.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/376-dobor-odpowiednich-roslin-do-ogrodu

O innych artykułach, z których zdradzam tajemnice powstawania pięknych ogrodów, masz jak na dłoni. Weź te rady sobie do serca, a powstanie piękny ogród. Jak nie posłuchasz, dalej będziesz w punkcie wyjściowym

Zacznij czytać od cz. 1

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=jak+zaprojektowa%C4%87
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:31, 27 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Eeee. kochana, dodałaś zdjęcia i już widać, że jest nieźle. Nie narzekaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:31, 27 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podoba mi się szalenie mur z odzysku, z powstawianymi cegłami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:32, 27 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Masz kanciki, masz nawierzchnie idealne, ładny trawnik, świetne robisz zdjęcia, pokazuj dalej. Z ciekawością pooglądam, żeby się odnieść do tego
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:34, 27 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kokietujesz nas, jedyne na razie co mogę podpowiedzieć, popraw sposób nawożenia trawnika. Plamy trawnika wynikają z nierównomiernego nawożenia Braku nawożenia, albo zmienności gleby, raz jest żyzna, potem znowu uboga. Ładnie wypielęgnowany trawnik to podstawa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:56, 27 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Potrzebujesz akcentów, cukiereczków. Postaram się pomóc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Katkak 15:38, 27 paź 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Dla mnie jest pięknie, bardzo mi się podoba. Te ogromne pergole robią... właśnie, ogromne wrażenie, cudnie wyglądają, a ogród ma swój niepowtarzalny klimat
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
inag 16:56, 27 paź 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Gardenarium napisał(a)
Eeee. kochana, dodałaś zdjęcia i już widać, że jest nieźle. Nie narzekaj


Dziękuję za wszystkie miłe słowa. Nie chcę wyjść tutaj na lizusa... ale oglądałam wiele ogrodów, które wyszły spod Pani ręki i jestem nimi po postu oczarowana!!!! Są bajeczne! Wiele bym oddała za taki kawałek ziemi... Staram się jak mogę stworzyć "coś" swojego, z czego będę mogła być dumna. W tym roku również dołączył do mnie mój mąż - jak dotąd zagorzały przeciwnik prac w ogrodzie, mam więc wsparcie, którego potrzebowałam. To ważne chyba dla każdego i w każdej dziedzinie...
Nasza działka to trudny kawałek ziemi. Mieszkamy przy samym lesie sosnowym, więc natura uraczyła nas czystym, żółciutkim piaskiem. Jakiekolwiek nasadzenia to dziesiątki taczek podłoża do wymiany, tony ziemi nawiezionej itd. Na razie determinacja w chęci zazielenienia ogrodu jest więc nie narzekamy.
Największy problem to (co zostało zauważone) trawnik. Dbamy o niego bardzo. Jest wertykulowany, nawożony, grabiony, podlewany (automatyczne nawodnienie) itd. Jednak nasze dwie suczki, które załatwiają swoje potrzeby niestety wypalają trawnik i nie ma na to ratunku...
Poniżej kilka zdjęć z cyklu "Co było..."
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 16:57, 27 paź 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Gardenarium napisał(a)
Potrzebujesz akcentów, cukiereczków. Postaram się pomóc.


Trzymam za słowo!!!!!! I z góry bardzo dziękuję!!! Nawet nie śmiałam prosić o rady i pomoc....
Również mam podobne zdanie.
w pierwszym roku sadziłam same iglaki - bo to cały rok zielone, małe wymagania itd. Nie chciałam drzew liściastych, grabienia jesienngo itd. Po roku stwierdziłam, że bez nich ogród jest nudny i monotonny. Zaczęłam sadzić i "liście". Kupiliśmy 2 wiśnie amanogawy, jabłoń ozdobną royality, wiśnie kiku-shidare zakura (zakochałam się w jej kwiatach), kilka innych wiśni ozdobnych, lilaki, śliwowiśnię Nigrę, buka purpurowego pendulę, trzmielinę oskrzydloną, oczar, wisterię i inne. Po dwóch latach zaczęło mi brakować kwiatów, kolorów, motyli... Zaczęliśmy sadzić pięciorniki, piwonie (które niestety ani razu nie zakwitły), rośliny cebulowe, zawilce, róże wielkokwiatowe, wielokwiatowe, budleje, rododendrony, azalie, lawendy, fiołki, żurawki, szałwie, dzwonki brzoskwiniolistne, naparstnice, ostróżki itd.
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies