Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na Łowieckiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Na Łowieckiej

inag 23:33, 09 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
lojalna_ napisał(a)


Graby wypieknialy jeszcze? Jak mozesz

Wzdycham cichutko

Wypuściły listki i wydają się być grubsze
Przepraszam...
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 23:37, 09 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Madzenka napisał(a)
Graby tłuściochy zaspokoiły moje pragnienia podglądacza

Lubie tryskacze oglądać , proszę częsciej

Umknęło mi jakie róze zamówiłaś!

Wiesz, że my też.. Zawsze jak się ogród cudownie sam podlewa siadamy na tarasie i jak takie głupole gapimy się na tryskającą wodę I tak od początku. Chyba nam sie nie znudzi.
Zamówiłam Artemisy. Postawiłam na biel, żeby rozjaśnić ten zakątek i żeby kwiaty były widoczne z daleka. Dodatkowym atutem tej odmiany jest dla mnie kolor liści i to, że podobno pieknie powtarza kwitnienie. Wyjdzie w praniu jak jest naprawdę
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 23:40, 09 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Sabina76 napisał(a)
Ilonko, ależ masz tych tulipanów! No i graby cudne. Czekam z niecierpliwością na końcowy efekt

Sabinka, do końcowego efektu to jeszcze bukszpany muszą dorosnąć no i róże. Te pierwsze zamawiałam niby 30 cm ale tyle to one chyba mają razem z korzeniami... Trochę sprzedawcę fantazja poniosła przy mierzeniu. Róże też maluteńkie.
Spokojnej nocy!
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 23:44, 09 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Toszka napisał(a)
widziałam, że u Madżenki pytałas się o czosnki. Od kilku lat sadzę je w sporych doniczkach, w kompoście, w okolicach sierpnia/września wykopuję doniczkę i dziele cebule - zawsze są dwie, trzy, a czasami 4 Wymieniam zawartość doniczki na nowy kompost, daję jedna cebulę i ponownie zakopuję. W ten sposób co roku mi kwitną bez problemu, ilość cebul dość szybko się powiększa i strat żadnych nie mam, ani problemu z wchodzeniem głębiej w ziemię. Zabawy trochę jest z doniczkami i kopaniem, ale przy systematycznym "bogaceniu się" moim zdaniem warto

Dzięki za radyPewnie, że warto! W takim razie będę robiła tak jak Ty. Bardzo mi to mimo wszystko ułatwi pracę, bo myślałam, że nie ominie mnie suszenie i przechowywanie cebul. Nie lubię takich ceregieli.
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 23:52, 09 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Iwk4 napisał(a)
Moje dwa czosnki zaczęły zasychać całe łącznie z pączkiem kwiatka. Czy możliwe, by zmarzły? Czy co innego je trapi?
Miałaś Ilonko taki przypadek?

Iwonka, moje również nie są idealne. Najładniejsze są u mnie Globemastery. Mam ich 5 sztuk. Giganteum (10 sztuk) są marne. W jednym wcale nie widzę pąka kawiatowego a same liście. Te pozostałe są nie za ciekawe. Też zauważam na części takie objawy jak Ty. Pomijam fakt, że liście pozostawiają wiele do życzenia ale to akurat podobno standard. Dbam o nie jak mogę. Nawet Florovitu dostały więc jak zawiodą to "troszeczkę" się wkurzę Nie mam pojęcia czego im do szczęścia brakuje...
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 23:59, 09 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Ledwo widzę na oczy. Od dwóch dni mi łzawią, pieką, bolą i nie wiem co jeszcze. Monitor laptopa to tortura ale i tak pokażę Wam moje wyczekane Artemisy Co prawda spodziewałam się większych egzemplarzy ale cóż - ważne że chociaż takie są Zza miniaturowych bukszpanów ich wcale nie widać. Dostały kopost, mączkę bazaltową, stary obornik koński, każda po skórce banana w nogi i mam nadzieję, że jak ruszą to się przestraszę
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 00:03, 10 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Na te trzmieliny z tyłu nie patrzcie - to ich ostatnie chwile tam
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 00:07, 10 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Stipowe dzieci pod folią:
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 00:17, 10 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
A takie widoki mam okazje podziwiać całkiem niedaleko. Zapach rzepaku jest tak niesamowity że jak tamtędy przejeżdżamy to wysiadamy z samochodu i cieszymy sie każdym wdechem powietrza
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Nallar 00:32, 10 maj 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Przyszłam poprawić sobie nastrój pięknymi widokami i się udało
Z moimi czosnkami było podobnie, też były albinosy
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies