Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na Łowieckiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Na Łowieckiej

inag 01:03, 11 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
agata19762 napisał(a)
Czemu wyrzucasz trzmieliny???
Stipowe przedszkole fajne.
Żółtkowe widoki super.

Pozdrawiam

Nie pasują mi one tam. Drażnią mnie w tym miejscu ale nie wyrzucam ich oczywiście a tylko przesadzam. Muszę im jeszcze jakąś miejscówkę wymyśleć żeby po wykopaniu nie biegać jak kot z pęcherzem
Dzięki i również pozdrowienia!!!
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 01:09, 11 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
MirellaB napisał(a)
Ilonka fajnie, że udało Ci się kupić Artemisy, bo za chwilę już może ich nie być

Twoja stipa to jest stipa. Mojej nie pokazuję, bo wstyd.

A takie pola rzepaku mam zaraz za płotem. Zapach uwielbiam

Bałam się że własnie będzie niedostępna i dlatego dzwoniłam jak radziłaś. Powiedzieli że tej odmiany mają bardzo dużo i nie ma mozliwości żeby zabrakło. Odetchnęłam wtedy z ulgą bo dosyć ciężko ją znaleźć.
A po ile źdźbeł pikowałaś stipę? Ja po 4 - 5 więc może w tym sekret? Daj jej jeszcze czas. Tak jak mówiłaś może w gruncie szybciej nabierze masy. Szkoda tak od razu ją przekreślać...
No to z siakową możecie się delektować zapachem ile tylko dusza zapragnie
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 01:14, 11 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
nawigatorka napisał(a)
A ja z reklamacja.gdzie fotki dzialan w przedogrodku sie pytam.

Asia, tam zastój na razie bo brukarz kończy jeszcze prace u poprzedniego zleceniodawcy. Nawet mnie to nie wkurza zbyt mocno bo i tak nie mam teraz kiedy wziąc sie za porządki w tym miejscu. Mam nadzieję, że w następnym tygodniu się zjawi. To pracy na parę godzin dla niego ale ja zaplanowałam sobie wielką rabatę obok i darń pewnie będę zrywała przez kilka dni
Poza tym w porónaniu do Twoich działań to u mnie nawet nie ma co aparatu wyciągać
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 01:20, 11 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Alicja169 napisał(a)
Czy stipy wysiane z własnych nasionek, czy też kupionych?
Są rewelacyjnie mocne.
U mnie wyszły niteczki z nasionek kupowanych od pana legutko, i zastanawiam się w czym jest problem.

Ala, stipy wysiewała Mirka i podzieliła się ze mną sadzonkami więc pewności nie mam ale chyba zbierała sama nasionka. Fajnie to one teraz wyglądaja, ale gdybyś je zobaczyła dwa dni po pikowaniu - koszmar! Całkowicie uschły wszystkie co do jednej. Dobrze, że stała pod folią u moich dziadków bo ja już bym ją wyrzuciła. Pod troskliwym okiem babci szybko zaczęła się zielenić a później w oka mgnieniu gęstnieć. A po ile źdźbeł ją pikowałaś? Bo tak jak pisałam ja po 4 -5 i może tutaj jest sekret?
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 01:23, 11 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
ren133 napisał(a)


Pięknie
Ciekawa jestem jak sobie poradzisz z tymi liściorami po przekwitnięciu tulipków?

Kilka dni będę się musiała delektować ich pięknem a później pościnam. Mam nadzieję, że wytrzymam. Nie chcę od razu się ich pozbywać bo liczę na kwitnienie za rok. Niech cebule rosną w siłę
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
bdan 06:32, 11 maj 2016


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Ilonka ja chciałam podpytać o Twojego klona carnival. Jak szybko przyrasta, czy Twój kupowałaś jako szczepiony, bo widzialam w szkółce szczepiony i taki, który albo był szczepiony bardzo nisko, albo rosnie bez szczepienia. Na jakiej wysokosci zaczyna się korona Twojego carnivala. Oprócz tego, ze piekny, cos jeszcze możesz o nim napisac? Jakies problemy oprócz przypalania słońcem, na jakiej wystawie go masz?
nawigatorka 07:23, 11 maj 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
inag napisał(a)

Asia, tam zastój na razie bo brukarz kończy jeszcze prace u poprzedniego zleceniodawcy. Nawet mnie to nie wkurza zbyt mocno bo i tak nie mam teraz kiedy wziąc sie za porządki w tym miejscu. Mam nadzieję, że w następnym tygodniu się zjawi. To pracy na parę godzin dla niego ale ja zaplanowałam sobie wielką rabatę obok i darń pewnie będę zrywała przez kilka dni
Poza tym w porónaniu do Twoich działań to u mnie nawet nie ma co aparatu wyciągać

Wyciagaj wyciagaj.Ty juz swoje rewolucje poczynanilas i masz ogrod.ja dopiero sie rozpedzam na swoim polu
Ja wczoraj przekopywalam 32 m2 dzis bexe to czyscic...wrr
Co do sripy to zazwyczaj sadze.ja miedzy bylinami czy rozami ale co 60 cm mysle bedzie ok-,od innych roslin czy od siebie.
A z czym ja sadzisz?z artemis wlasnie?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Mirka 08:11, 11 maj 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ilona stipy podkarmisz i będą rosły jak szalone tylko nie podlewaj za mocno bo nie lubią wody.Nic nie piszesz o Rozplenicy Magesti czyżby padła?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Sabina76 13:10, 11 maj 2016


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 887
inag napisał(a)

Sabinka, do końcowego efektu to jeszcze bukszpany muszą dorosnąć no i róże. Te pierwsze zamawiałam niby 30 cm ale tyle to one chyba mają razem z korzeniami... Trochę sprzedawcę fantazja poniosła przy mierzeniu. Róże też maluteńkie.
Spokojnej nocy!


Z bukszpanami faktycznie szkoda że małe, ale róże szybko Ci pójdą. Ja też takie miałam i rosły, że hej. Bukszpany zawsze kupuję na miejscu w ogrodniczym - ładne za niewielką cenę.
Jestem ciekawa jak poradzą sobie róże przy grabach. Ja mam jedną przy wierzbie i wydaje mi się, że w innym miejscu pokazałby na co ją stać. Obok mam też lawendę perowskia i jest o dobrą połowę mniejsza od tej rosnącej dalej.
____________________
Sabina - Ogrodowa symfonia
Alicja169 20:07, 11 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Brak sukcesu w stipach oceniam raczej z powodu jakości kupionych nasion. Dałam im idealne warunki, światło, ciepło itd. a i tak większość po wschodzie padła.No może jeszcze coś z ziemią było nie w porządku.
To co się ostało pikowałam po kilka ale i tak ostatecznie teraz mam może 8.
Postawiłam w ogrodzie i nie chcę na nie patrzeć. Jak się obronią to pozostaną, jak nie - płakać nie będę Kupiłam 6 które już siedzą w gruncie i się umacniają.

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies