Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » w Oborze też mogą być ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

w Oborze też mogą być ogrody

Ewka42 17:05, 27 lis 2013

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
czyli tak jak myślałam - rozpatrujesz sam ogród w ogrodzeniu, w oderwaniu od całego obejścia, natomiast wydaje mi się, że bardzo ważne jest połączenie ogrodu z domem. i nie tylko z domem - masz widzę kuchnię letnią, niby plac zabaw pod orzechem. to wszystko powinno byc harmonijnie i wygodnie połączone. nie masz chyba żadnych kur, więc moim zdaniem płot mógłby zostać po prostu usuniety, bo szpeci otoczenie. strefy mozna powydzielać żywopłotami, teren pod orzechem powinien również zostać uporządkowany (plac zabaw?), miejsce styku betonowej drogi czy podjazdu z ogrodem powinno być również piękne. ten widok z domu jest zamknięty białą ścianą - można to wykorzystać jako tło do pieknej kompozycji widocznej od razu z wyjścia z domu.
no więc ja zaczęłabym od rysunku całości, razem z tym podjazdem i wejściem do domu, usunęłabym (na razie na rysunku) płot i zaczęłabym organizowanie terenu od nowa z uwzględnieniem waszych potrzeb. akurat to, że musi tam byc przejazd do szamba czy z węglem to chyba nie jest wielki problem, moim zdaniem największy problem to ten smutny widok z domu na płot, okolice orzecha i podjazd.
co myślisz o tym?
____________________
Ogródek wśród borówek
Alisonek 22:18, 28 lis 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Cześć Ewo, dzięki że z taką wytwałością poznajesz mój dom, ogród i całą okolicę dobrze, że o wszystko pytasz, bo dla mnie wiele rzeczy jest oczywistych i tego nie widzę, i przez to może utrudniam.
dzięki Twojemu wpisowi dochodzę do wniosku, że muszę wykonac kolejny szkic całości domu, ogrodu i reszty, bo tak nie wytłumaczę wszystkiego.
A no tak się składa, że kury mamy i jeszcze kilka innych zwierząt, bo to w końcu Wieś jest i tam gdzie podpisałam ogrodzenie, to tam rzeczywiście jest kurnik, a dokładnie koniec kurzego wybiegu Zabieram się za rysowanie do usłyszenia
Dla wszystkich odwiedzających i czytających te moje myśli składne i nieskładne wspomnienie lata, czyli moje mieczyki buźka
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Alisonek 20:02, 02 gru 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
buuuu nikt mnie nie odwiedził chyba już wszystkich zima zamroziła
a ja mam dla Was plan całego gospodarstwa naszego ze wszystkimi elementami
teraz już każdy się u mnie odnajdzie i może wspólnie uda się zagospodarować te moje zielone skrawki (choć na tym skanie wyszły niebieskie )
Pozdrawiam wszystkich ogrodomaniaków :*
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
malgorzata_s... 20:24, 02 gru 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Topografię przedstawiłaś. teraz powiedz co chcesz zmienić i co chcesz aby w ogrodzie się znalazło Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Alisonek 21:53, 02 gru 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
hhmmm o to jest zasadnicze pytanie
chciałabym mieć ładny ogród tak do posiedzenia i poodpoczywania w nim. Pod orzechem może być główna część dziecięca, a koło wierzby i tak będzie musiała byc piaskownica, bo będzie ja widać z okien kuchni. Zreszta co roku pod wierzbą stoją ławki i stolik, i tu się griluje bo jest blisko do domu i kuchni. Tamten ogród nie będzie nigdy używany do rodzinnych posiadówek. To raczej będzie mój azyl no i musi być miejsce na leżak do opalania bo to tygryski lubią najbardziej
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Alisonek 21:56, 02 gru 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Przy imprezach latem tak to wygląda
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
malgorzata_s... 22:05, 02 gru 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Alu jeszcze jedna rada, jeśli chcesz odwiedzających sama zwiedzaj odwiedzaj. No i ślad zostawiaj
Wędrując znajdziesz wiele pomysłów które mogą cię zainspirować
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Alisonek 22:08, 02 gru 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
a jeszcze Wam pokażę zdjęcia tego ogrodu dokładnie przed domem co jest, bo tego nie widzieliście
próba uchwycenia całości, i w końcu jakiś Ogrodowiskowy akcent, czyli bukszpanowy szpalerek mojego szwagra

a teraz rzut okiem na coś a'la bonsai nr 1
i trochę mniejsze bonsai nr 2
i taki cuś jest przed domem
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Alisonek 22:11, 02 gru 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Wiem Gosiu, ja śledzę kilka wątków i jeśli tylko mam coś mądrego do napisania to się udzielam a co do pomysłów to tutaj jest ich cała masa, tylko jest jedna zasadnicza kwestia, czyli trzeba to jakoś sensownie ogarnąć i scalić w jedną całość którą można by przenieść no naszego ogrodu. a nadmiar pomysłów to chyba jest gorszy od ich braku :/
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
malgorzata_s... 22:22, 02 gru 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
No no.To miejsce wymaga tylko doszlifowania Specjalistki ogrodowiskowe z radochą to uzupełnią
Rozumiem że każda z części ogrodu to odrębne miejsca, może wiec po kolei należy je robić?
W tym przed ogródku trzeba tylko troszkę bukszpanki uzupełnić dodać coś kwitnącego i może jakieś plamy koloru.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies