Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » w Oborze też mogą być ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

w Oborze też mogą być ogrody

Pszczelarnia 13:22, 03 gru 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ewo, tak zielonymi (szlachetnymi). Obawiam się, że drewniana architektura tutaj niepotrzebna. Poza ławką - ale ta może być nowoczesna. Ja bym poszła w prostotę maksymalną ale z kolorem i tylko zmienność w donicach. Tyle tylko, że ja wyczuwam klimaty i nastroje ale nie umiem tego przenieść na papier. Sama mam ogromne z tym problemy (układy przestrzenne).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Ewka42 13:44, 03 gru 2013

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
ta wierzba to wyspa, mało tam miejsca na zieleń, jest tylko wycięcie w betonie. Alisonku, żywopłot-ekran da się wcisnąć między wierzbę a beton, aby z miejsca grillowania zasłonić widok na garaże?
____________________
Ogródek wśród borówek
Pszczelarnia 14:25, 03 gru 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A tak? Tylko nie wiem jak z wejściami do poszczególnych pomieszczeń. Układ budynków jest bardzo geometryczny.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
malgorzata_s... 15:04, 03 gru 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757





Na środeczku tej ścianki dalabym fontannę rzygacz o taką http://www.sklep.water-art.pl/index.php?p922,fontanna-przyscienna-z-kranem-wymiary-58-30-76 lub podobną. Juz pisalam ze pnącza. Przed fontanna placyk żwirowy centralnie a po bokach rabatki.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Ewka42 16:49, 03 gru 2013

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
Ewo, jak znam wiejskie życie, w takim gospodarstwie traktory i maszyny jeżdżą przez stodołę na przestrzał, o garażach nie wspomnę, pod oborę muszą podjeżdżać przyczepy itp., dlatego ten beton wszędzie.
____________________
Ogródek wśród borówek
Pszczelarnia 17:40, 03 gru 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Masz rację, Ewo. Niech Alisonek sprawdzi w terenie. I zaznaczy ten ciąg komunikacyjny pieszy i mechaniczny.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Alisonek 21:05, 03 gru 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Witajcie Kochane dziewczyny
Franio śpi, to mogę co nieco popisać a jest co odpisywać i fajnie Dziękuję za taki odzew z Waszej strony
Na czerwono wyznaczyłam czym się będziemy wspólnie zajmować, bo faktycznie teren całości jest ogromny.
co do powierzchni betonowych, to jest ich całe mnóstwo, ale przy ilości sprzętu, maszyn i samochodów jaka się u nas przewija tak musi być :/ Obrazowo wygląda to tak, że od wjazdu do wierzby i po sam orzech wszystko jest wyłożone betonowymi płytami, jedynie pod stodołą, oborą i na środku jest obecnie zmarznięte błotko ściągnięcie płyt tam przy ogrodzie, gdzie jest orzech i szambo jest niemożliwe, no chyba że w najbliższym czasie podłączą nas do kanalizacji (niestety nic nam o tym nie wiadomo, także tego nie przeskoczymy)
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Alisonek 21:15, 03 gru 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Szukam innych ujęć wierzby i tego co jest z tej strony domu
jak to dobrze że było wesele i był fotograf, tak to wyglądało w czerwcu
i jeszcze takie spojrzenie
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Alisonek 21:36, 03 gru 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Ewo, co do wygrodzenia wierzby żywopłotem nie będzie to możliwe, bo te korzenie od wierzby są sporo na wierzchu a poza tym tam kombajn zbożowy wjeżdża do garażu i tak gałęzie wierzby o niego haczą i muszą być sporo przycięte na wiosnę. z daleka wierzba tak się prezentuje
w tym roku żeby trochę zmniejszyć i zasłonić te nasze wielkie ilości betonu, w koło domu i wzdłuż ściany od kuchni letniej stały donice z kwiatami z kannami (pierwszy raz to mieliśmy, i co muszę powiedzieć dobrze to u nas wyglądało i było wielkieee, szkoda że zdjęcia nie mam ) jakoś w ogóle mam mało zdjęć z tego lata :/
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Alisonek 21:53, 03 gru 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
jeszcze dodam że garaże przy wierzbie są sporo wyżej od samej wierzby, w stronę wierzby teren się obniża tak jak pokazuje strzałka
zestawiłam dwa zdjęcia które mam z wierzbą, i widać te wystające korzenie i jak to jest blisko do podjazdu garażu i jak blisko jest studnia (na szczęście teraz jest ładnie wygładzona, więc nie patrzcie na nią długo )
a poza tym jest to teren bardzo ujeżdżany, więc nie wiem czy pergola z czymś pnącym da radę (((
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies