Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » w Oborze też mogą być ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

w Oborze też mogą być ogrody

Alisonek 20:16, 06 lis 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Witam wszystkich którzy tutaj trafią i będą mieli okazję poznać mój zielony skrawek ziemi.

Moja przygoda z ogrodem zaczęła się na dobre w kwietniu tegoż roku, kiedy to definitywnie padła decyzja, że coś musimy zrobić, bo dotychczasowy ogród tylko straszył. Na czerwiec zaplanowany był nasz ślub także trzeba było się spieszyć, a z małym niemowlakiem to nie było łatwe zadanie.
I tak na szybko skleciliśmy, wkopaliśmy, wyrównaliśmy i posialiśmy to co wg nas będzie pasowało, albo co ja natchnięta jakimś genialnym pomysłem kupiłam i próbowałam wkomponować bo oczywiście uwielbiam zielone, ogrodowe zakupy DD

Najpierw pokażę Wam jak było, chociaż i tak nie ma zbyt wielu zdjęć z tego okresu, a potem to czego dokonaliśmy z moim mężem.

Chcąc nie chcąc najpierw zaprezentuję widok z ulicy, znaleziony dzięki Googl Maps, bo nikt inny inaczej by tego nie fotografował
Jak pewnie zauważycie wszystkie drzewa jakie posiadaliśmy zostały ogołocone przez panów z energetyki, bo były zbyt blisko linii energ. i od tego czasu drzewka rosły sobie jak chcialy, pokrzywiły się i prezentowały obraz smutku i rozpaczy. Udało mi sie w swoich zasobach odszukać zdjęcie, gdzie widać ogródek od strony domu, chociaż to dzieciaki są pierwszym planem. Ale dla chcącego odnajdzie tam coś zielonego to był jeszcze rok 2012.
Potem przyszedł pamiętny kwiecieć 13' i zaczęliśmy od wycinki. Chcociaż się bardzo staraliśmy żadne z drzew nie uchowało się przed piłą w rękach mojego M. Niestety nawet nie ma zdjęć pamiątkowych tego czasu rozbiórki i prac porządkowych Nasz synuś był lepszym obiektem do zdjęć w tym czasie
W maju nasadziliśmy wszystkie drzewka, krzewy, resztę zielonej ekipy, a M. posiał trawę i czekaliśmy na czerwcowy ślub Dzięki naszemu kochanemu fotografowi mamy kilka zdjęć ogrodu i tego co udało nam się dotychczas stworzyć.
plan pierwszy to prezent od mojego brata, reszta to już wiecie

fotograf wykorzystał naszą ogrodową dekorację, czyli stary rower na którym stała podróżna walizka pełna komarzycy i surfinii. w oddali widać też przechylony jałowiec, który ostał się kwietniowej rzezi,ale ucierpiał podczas prac glebogryzarki. staraliśmy się go ratować, i dostał "opatrunek" w postaci metalowej linki która miała go prostować i chronić przed calkowitym powaleniem. Lato jeszcze wytrzymał, ale jesienne deszcze go powaliły i musielismy się z nim rozstać

____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Alisonek 20:19, 06 lis 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Jeszcze jedna fotka, żebyście poznali tych którzy zaczynają swoją przygodę z ogrodem
Oto MY w naszym małym ogródku
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Alisonek 20:31, 06 lis 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Był ślub i wesele (jakże udane i cudowne), potem było gorące lato no i nastała jesień i na moje drodze stanęło Ogrodowisko....i stało się olśnienie, cud etc. czemu wcześniej tego nie znalazłam i bosz jakie błędy popełniłam i ilu ślicznych roślinek mi brakuje. ja chcę mieć takie ogordy jak Wy kochani forumowicze.
Chciałam dzisiaj obfotografować nasz zielony skrawek, ale lało cały dzień lało
Także na najświeższe zdjęcia trzeba będzie poczekać, mam nadzieję, że poczekacie i pospacerujecie troszę, tylko uwaga na krecie dołki trafił nam się taki niechciany lokator we wrześniu i niszczy piekny trawnik mojego M. a my walczymy, ale on wygrywa
Do następnego dobrej nocy życzę, zielonych snów
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Katkak 20:48, 06 lis 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj, fajny prezent do staliście Na pewno będziecie mieć cudowny ogród, najważniejsze są chęci, a to już macie Pokaż więcej zdjęć. Pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
GorAna 21:25, 06 lis 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16099
Witaj Alicjo jesienią i zimą zdobędziesz taką wiedzę, że nie będziesz mogła doczekać się wiosny...a potem to już pozostanie tylko kupowanie...... sadzenie,..... plewienie,,,,,,, przesadzanie.... i tak w kółko
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Gardenarium 23:29, 06 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witamy w naszym ogrodowym świecie, czekamy na dalsze opowieści)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paulina_ns 13:55, 07 lis 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Witaj na ogrodowisku
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
KasiaWB 20:22, 07 lis 2013


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj na Ogrodowisku jestem ciekawa jak jest teraz u Was, bo działka bardzo fajna, z potencjałem, no i mur jest - tylko sadzić i aranżować zdjęcia ślubne cudne
Czekam na dalszą opowieść będziesz miała całą zimę na planowanie, projektowanie i aranżację a potem ....to już tylko .....wykonanie, przesadzanie i sama radość )
Serdecznie pozdrawiam

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Alisonek 20:23, 08 lis 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Katkak napisał(a)
Witaj, fajny prezent do staliście Na pewno będziecie mieć cudowny ogród, najważniejsze są chęci, a to już macie Pokaż więcej zdjęć. Pozdrawiam

Hej Katkak
dzięki za odwiedziny mojego skrawka ziemi taaak prezent jest super Chęci do pracy są teraz tylko trzeba uporządkować myśli i pomysły, ale to już z Waszą pomocą Zdjęcia będą jak w końcu pogoda dopisze na tyle żebym zdąrzyła wyjść z dzieckiem na spacer, a przy okazji zrobić dla Was zdjęcia. Proszę jeszcze o troszkę cierpliwości Pozdrawiam
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Alisonek 20:24, 08 lis 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Gardenarium napisał(a)
Witamy w naszym ogrodowym świecie, czekamy na dalsze opowieści)

I sama Szefowa u mnie zawitała aż się zaruminiłam z radości Proszę o cierpliwość, opowieści pojawią się razem ze zdjęciami Pozdrawiam
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies