Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » w Oborze też mogą być ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

w Oborze też mogą być ogrody

Alisonek 22:00, 03 gru 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
mąż kiwa przecząco głową, że wierzba jest punktem granicznym i nic co będzie dalej od niej nie przetrwa, a on tu dłużej mieszka niż ja, więc chyba ma rację :/ zostają tylko donice, doniczki, doniczusie
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
malgorzata_s... 22:03, 03 gru 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
No to klops raczej. Ja w takim układzie zrobiłabym parawan z maty wiklinowej i puściła z donic wilce albo groszek. Jednoroczne i odsunąć można jak kombajn jedzie studnie do kompletu też można opatulić wikinką. Doniczki w koszyczki i gotowe
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Alisonek 22:06, 03 gru 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
dzięki Gosiu za pomysł, mata wiklinowa jest przenośna i mogłaby się sprawdzić w tych ekstremalnych warunkach
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
malgorzata_s... 22:12, 03 gru 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
U mojej mamy mata na palikach paliki we wbitych rurkach, bo dojazd do piwnicy a grilować gdzieś trza No i ludziom na oczach spożywać głupio nie dzieląc się. Siostra ustawiła koszyki z roślinkami. Proste drewniane brązowe ławki i stół i super wygląda.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Alisonek 22:19, 03 gru 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
ja teraz sklejam to miejsce pod orzechem zgodnie z Waszymi sugestiami, i na chwilę obecną metoda kopiuj wklej wyszło coś takiego
Od Borboretki zapożyczony domek dla dziecka (mam nadzieję że nie będzie zła, ale jest śliczny i aż chce się go kopiować) i od Ewy wzięłam jej ceglany murek spod sosen żeby wygrodzić orzech i wtedy można by tam posadzić hosty, bo tam jest cień, tylko czy one lubią taki bliski związek z orzechem??? ot pytanie do specjalistów
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Pszczelarnia 23:53, 03 gru 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Alisonku, od strony gospodarczej niewiele da się posadzić skoro jest podłoże utwardzone - betonowe.
Ewentualnie przeszła mi myśl, że jakby trochę przy ścianach posadzić czegoś zielonego, zabierając beton spod ścian np. w 2 miejscach proste zimozielone rośliny żywopłotowe (cis).
Jeżeli się nie da, to donice i styl patio.

To może zacznijmy od ogrodu właściwego, tam gdzie pergola:
to powinny być proste rabaty, trzeba posadzić jeszcze 2 drzewka w tym na pewno graba 'Fastigiatę' i może jarząba szwedzkiego. Pergolę włączyć do rabat, teraz nie wiadomo, jaką ma funkcję.
Nie 2 rododendrony a 5 szt. - podaję przykład. Zobacz nasadzenia u Syli. U niej widać dobrze bloki, w jakich Danusia jej zaprojektowała ogród.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 07:12, 04 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hosty pod orzechem mają szansę przetrwać, chociaż orzech wydziela fitoncydy, które ujemnie wpływają na wszelką roślinność, ale hosty jako tako, tylko musisz im dobrego podłoża podsypać i dolewać. Pod orzechem lubi byc sucho bardzo.

Jeszcze z mojego doświadczenia zauważyłam, że nieźle będzie się trzymał dereń biały 'Elegantissima'

Hosty mogą być żółte a dereń jest biały, a zimą ma czerwone gałązki.

Jako przegroda może służyć podłużna drewniana skrzynia na kółkach zamiast nóżek, wtedy można nią "pojechać" i udostępnić przejazd, a posadzić w takiej skrzyni można nawet niewielkie drzewka iglaste czy liściaste, jak kto lubi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Alisonek 13:39, 04 gru 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Witajcie dziewczyny jak miło w środku dnia zrobić sobie przerwę na podejrzenie wątków na naszym forum

Pszczelarnio w tej części pod orzechem będę się skłaniała w stronę tych donic, będzie to łatwiejsze od rozbierania betonu, a i na zimę mam miejsce gdzie schowac rośliny przynajmniej z tym nigdy nie powinno być problemu

Danusiu dzięki za poradę odnośnie host, a te czerwone gałązki derenia bardzo lubię i wykorzystuję do wianków jako podkład
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Mala_Mi 12:41, 06 gru 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Alisonku.. skup się na razie na właściwym czyli ozdobnym ogrodzie.. wydziel strefę przyjemną dla oka i działaj.. Jak w ogródku zrobisz ładnie , to i tak wszyscy uciekną z betonowego placu tam gdzie ładnie.
Mur mas ładny to go nie zasłaniaj iglakami, a iglaki przesadź by zasłonić to co szpeci.
Gospodarstwo rolne ma to do siebie, ze muszą być elementy z nim związane.. skup się na zrobieniu małego azylu
Trzymam kciuki za realizację, zima długa na rozmyślania
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Alisonek 17:58, 07 gru 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Dzięki Aniu za wizytę w moich skromnych progach takie jest plan żeby najpierw zająć się głównym ogrodem a potem myśleć o reszcie. tym bardziej że ta część przed domem jest już w jako takim stanie, więc jedno mam z głowy
no już mój mąż wie o przesadzaniu iglaków, jedyne co powiedział, to że tyle się napracował i na wiosnę od nowa to samo
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies