Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Oczko wodne, jak wykonać i pielęgnować?

Pokaż wątki Pokaż posty

Oczko wodne, jak wykonać i pielęgnować?

hania78 12:16, 05 sie 2013


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
To byłoby rzeczywiście bardzo malutkie oczko.... Staw czy oczko wodne, dla mnie to tylko nazwy Ale co to znaczy Pani Danusiu, że małe - tzn. że nie robić takiego oczka bo za małe? Mam malutką działeczkę za domem jakieś 300m2 i miejsce dla dzieci musi być, więc większego zrobić nie mogę

Tzn. mam w domu malutkie akwarium i wiem co sie dzieje z wodą bez filtra, ale ja tam w oczku rybek trzymać nie będe, co najwyzej zaprosiłabym do mnie jakieś żabki no i myśle ze duuuza ilość roślin + dolewki świeżej wody lub mała podmiana moze by coś pomogły ? :/ czy nie bardzo?
____________________
zakładam ogród
Gardenarium 18:22, 05 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chodzi o to, że im mniejsze tym gorzej utrzymać czystą wodę, bo nie ma gdzie posadzić roślin, a bez roślin to się zrobi zielona "zupa". Powinno mieć co najmniej 1,20 m głębokości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:23, 05 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dolewki wody szkodzą, bo jak już masz równowagę i dolejesz świeżej wody, z fosforanami to znowu apiać to samo więc lepiej nie dolewać. A nasadzić dużo roślin, żeby filtrowały wodę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hania78 22:22, 05 sie 2013


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
Rozumiem, dziękuję za odpowiedzi/podpowiedzi
____________________
zakładam ogród
CebuleKwiatowe 17:11, 09 sie 2013

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Z doświadczenia mogę powiedzieć,że im większe oczko wodne w ogrodzie,tym wiecej przy nim pracy,szczególnie wiosna i jesienią,kiedy to szereg liści do niego wpada i tzreba po prostu regularnie je czyścić. Bądźmy na to przygotowani.
____________________
Nanako 23:17, 15 paź 2013


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12
No to ja niebawem będę brał się właśnie za oczko, w sumie woda to to co mnie interesuje w ogrodzie najbardziej, resztę zostawiam żonie. Czytam ten wątek i tak w sumie nie do końca wiem od czego zacząć.
Jeśli chodzi o dół jest już wykopany ok, 15 metrów kwadratowych powierzchni, brzegi raczej delikatne, a nie strome. Z tego co wyczytałem folia PCV będzie się nadawała do takiego miejsca? W sumie zależałoby mi bo ojciec jakiś czas temu robił troszkę mniejsze oczko u siebie na działce i troszkę mu tej foli zostało.

Co do roślin zaczynam przeglądać wątek.
____________________
Jeszcze troszkę wytrwałości.
Gardenarium 23:24, 15 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Należy uformować półki i zagłębienia do posadzenia roślin, bo na pochyłych brzegach nic nie wsadzisz. Same kosze z grzybieniami na dnie to za mało.

Jutro będzie artykuł na stronie głownej, co prawda o dużym stawie, ale może coś skorzystasz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nanako 23:58, 15 paź 2013


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12
Dobrze więc poczekam do jutra i przeczytam artykuł. I się ewentualnie odniosę. Chciałem wstawić link odnośnie tej foli bo mam jedno pytanie, a nie do końca wiem czy to jakaś różnica. Co do grzybieni he? Wiedzę, że będę musiał jeszcze poczytać bo na razie to niewiele mi to mówi.

____________________
Jeszcze troszkę wytrwałości.
Gardenarium 08:50, 16 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepsza jest wykładzina EPDM, my od lat nie stosujemy już folii, masz reklamę EPDM-u na górze u nas (strona główna). My z tego robimy stawy,. ponieważ zwykłą folię stawową uszkadza lód wiosną. Mam oczko w moim poprzednim ogrodzie i co roku coś się urywało, lub przedziurawiało. Po wymianie na gumę EPDM mamy spokój, bo guma jest wytrzymała i rozciągliwa oraz trwała.

http://gardenserwis.com/oczka_wodne_systemy_nawadniajace/86-epdm-pond-gard-firestone.html

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:51, 16 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co do roślin wodnych masz u nas wątki o nich,. Poczytaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/forum/29-wodne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies