Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Oczko wodne, jak wykonać i pielęgnować?

Pokaż wątki Pokaż posty

Oczko wodne, jak wykonać i pielęgnować?

Nanako 09:48, 16 paź 2013


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12
Co do roślinek to już dałem odpowiedniej osobie do śledzenia. Z tą folią wszystko świetnie tylko cenna 30 zł mnie troszkę przeraża. znalazłem po 10 folię, a to dość spora różnica :/ .
____________________
Jeszcze troszkę wytrwałości.
Gardenarium 10:01, 16 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lepiej od początku zrobić z właściwego materiału, bo potem wymiana jest koszmarem. Klejenie dziur jeszcze bardziej.

Ja osobiście w pracy używam tylko najlepszych materiałów, bo taka decyzje skutkuje tym, że nie masz poprawek i łatania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nanako 10:06, 16 paź 2013


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12
No tak, ale ojciec ma na działce PCV i nie narzeka co prawda stawik troszkę mniejszy, ale i tu woda i tam woda. Każdy by chciał używać tego co najdroższe czy najlepsze, ale z doświadczenia wiem, że nie zawsze to co kosztuje najwięcej idzie w parze z jakością, dlatego zawsze się zastanawiam, nad ewentualnymi różnicami. Dlatego lubię fora, prowokuje dyskusję, która przynosi wiele pożytecznego.

Ale dobrze, trzeba wracać do pracy, bo szef mi wybije dom z głowy zaraz he.

Pozdrawiam dziękuje za odpowiedzi.
____________________
Jeszcze troszkę wytrwałości.
Gardenarium 10:20, 16 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Każdy sam decyduje o swoich wydatkach i oczywiście to rozumiem, tylko mam oczko od iluś lat i dopiero mam spokój jak zmieniłam folię. To rady z moich doświadczeń A staram się radzić jak najlepiej.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
CebuleKwiatowe 22:16, 26 lis 2013

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Pamiętaj też, że tutaj cześto bywa tak, ze to co droższe z wyższej półki jest także lepsze jakościowo i przekonałam się o tym na własnej skórze Warto zainwestować, szczegolnie jeżeli ma posłużyć przez wiele lat w ogrodzie.
____________________
magos 13:45, 14 sty 2014


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Czy ktoś sam kładł epdm?
Czy to jest trudne do wykonania, jeśli się ma oczko zaplanowane z rożnymi pólkami, zagłębieniami itp.Czytałam, że epdm jest rozciągliwa, ale czy na tyle, że można samemu położyć?
Czy te taśmy do łączenia są trwałe?Czy może lepiej folię zgrzewać?
W związku z powyższymi pytaniami mamy 3 opcje:
1.zamówić firmę do położenia epdm
2.Zamówić folię na wymiar
3.Zamówić folię w rolce i samemu sklejać
Czy ktoś ma doświadczenie, żeby podpowiedzieć?
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Gardenarium 14:18, 15 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw sprawdź czy firma ma certyfikat Firestone na kładzenie EPDM, jeśli nie ma to nie bierz jej, może nie umieć sklejać na taśmy. I bedzie kłopot, bo zwalisz winę na EPDM i taśmy, a nie na nieprofesjonalizm firmy


Taśmy i łaczenia są bardzo trwałe, robimy stawy z tego od lat i nic nie przecieka

Nawet wielkie jeziora.

Najlepszym znanym obecnie materiałem na uszczelnianie oczek wodnych jest EPDN marki Firestone. Jest jak guma.

Obejrzyj tutaj

http://majawogrodzie.tvn.pl/34,Ogrod-z-przebudowywanym-stawem,odcinek.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magos 20:21, 17 sty 2014


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Dziękuję Danusiu.Kupimy gotową, sklejoną płachtę.Mam nadzieję, że damy radę sami ułożyć
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
CebuleKwiatowe 14:01, 11 lut 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Ja tak szczerze mówiąc nie jestem zwolennikiem oczek wodnych,u uwazma ze nasz klimat nie za bardzo się do tego nadaje i to co latem może być ozdobą jeżeli oczywiscie będziemy o nie dbać,zimą jest prawdziwą udręką,szczególnie podczas takich mrozów jakie są za nami.
____________________
katiaxx 23:08, 22 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Danusiu, chciałabym oczko wodne w betonowym korytku, kolejność jest taka :
1. wylewa się zbrojony sam spód
2. szalunki i wylewa się boki
3. to się wykłada guma o której mowa powyżej (czy można samemu?)

Generalnie jesteś wykonawczynią różnych oczek, robiłaś zapewne i takie i podobne, jak oceniasz kosztowo realizacje takiego oczka ; czy to "drogi biznes" ?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4039-ogrod-pod-trzema-debami

pozdrawiam i dziękuję


____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies