Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Oczko wodne, jak wykonać i pielęgnować?

Pokaż wątki Pokaż posty

Oczko wodne, jak wykonać i pielęgnować?

Mariusz 16:59, 23 lut 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Juzia napisał(a)
A ten napowietrzacz to musi chodzić non stop tak?

Nie, w zasadzie jak nie ma ryb, to wystarczy tylko gdy zalega lód, szczególnie końcem zimy, wówczas najwięcej szkodliwych gazów zbiera się pod lodem, przy dnie, ale bez natleniacza też się krew nie poleje, tej zimy to prawie w ogóle nie było lodu. Ja pamiętam czasy, lata 90, kiedy snopki z kukurydzy wstawiałem do oczka betonowego, aby odprowadzić te szkodliwe związki, kto wówczas myślał o natleniaczu, a wszystko funkcjonowało na pięć, w stwie to chyba lepiej niż teraz przy tych cholernych pestycydach co spływają zewsząd, ale odbiegam od tematu ...
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Zuza 08:42, 28 lip 2015


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Jakiś czas temu (chyba na 5 stronie wątku) pytałam o płytkie oczko wodne/bajoro, które ma być niemal w całości obsadzone roślinami. Dostałam szybką i wyczerpującą odpowiedź za co jeszcze raz dziękuję. Ponieważ nadszedł czas realizacji zastanawiam się czy jest sens kupować folię epdm? W sumie nie będzie mi przeszkadzać jeśli folia się podziurawi i będzie trochę wody wsiąkać w grunt- oczko będzie miało stałe zasilanie w wodę ponieważ wlewać się będzie do niego stale oczyszczona woda z przydomowej oczyszczalni. Oczko ma wymiary ok 6x4 i głębokości około 50-70 cm. Jest sens kupować epdm czy nie?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Gardenarium 11:47, 30 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nie będzie wsiąkać trochę, tylko wszystko wsiąknie. Nie wiem co chcesz w sumie zrobić, czy oczko płytkie, czy połączenie z oczyszczalnią.?? Jeśli tak to w jakim celu ma wsiąkać tam woda z oczyszczalni. To wcale nie wykładaj, albo nie miej dziur w folii.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 18:14, 06 lis 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Danusiu mam pytanie czy taka folię epdm mogą przegryżć nornice lub podziurawić krety???
Chciałabym wiosna zrobić małe oczko koło gunnery i zastanawiam się nad Epdm i nad gotowym zbiornikiem. Z gotowym mam problem bo prawie nie ma na rynku takiego kształtu jakbym chciała uzyskać i są stosunkowo płytkie, EPdM daje większe możliwości tylko u mnie masa nornic i kretów i trochę się boję czy nie przegryzą???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 07:27, 07 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Karczowniki przegryzą to i krety zapewne też, tylko czy mają powód żeby przegryzać?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 22:29, 17 lis 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Danuś przy ilości szkodników jaka mi z pól przychodzi muszę brać to pod uwagę bo jak sąsiedzi pola orzą wszystkie krety u mnie, a i nornic nie brakuje
Dzięki za odpowiedź
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mariusz 19:23, 18 lis 2016


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
W takim wypadku siatkobeton pod folię, wełnę mineralną. Wełnę stosuje, ale aż takiej plagi nie mam.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
sylwia_slomc... 19:46, 18 lis 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Mariusz napisał(a)
W takim wypadku siatkobeton pod folię, wełnę mineralną. Wełnę stosuje, ale aż takiej plagi nie mam.

Dzięki Mariuszu wymyśliłam, że chyba kupimy zbiornik akrylowy. To nie ma być duże oczko więc powinno wytrzymać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pasjonatkaam... 13:01, 10 mar 2017


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Witam serdecznie.Planuje nowoczesne oczko wodne tylko chciałabym aby było wybetonowane.Czy ktoś tworzył u siebie takie i może podpowiedziec jak się do tego zabrać?
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
wietrzyk 00:04, 16 mar 2017


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
pasjonatkaamatorka napisał(a)
Witam serdecznie.Planuje nowoczesne oczko wodne tylko chciałabym aby było wybetonowane.Czy ktoś tworzył u siebie takie i może podpowiedziec jak się do tego zabrać?


Cześć Ewka,
ja robiłam oczko w betonowej niecce, ale dość duże. Nie wiem jaką wielkość planujesz? U mnie było po kolei:
- przygotowanie wykopu (koparka)i doprowadzenie prądu
- wymurowanie niecki z bloczków, potem wylanie dna z betonu, całość zazbrojona
- przeszpachlowanie całości na gładko
- wyłożenie niecki membraną EPDM
- wykończenie brzegów drewnem
- wysypanie strefy płytkiej kamieniami
- zamontowanie pompy, filtra, skimmera, oświetlenia

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3522-ogrod-w-puszczykowie?page=91







____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies